Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Západniari a Ukrajinci sa veľmi dlho netešili, že ruská vojenská prieskumná loď „Ivan Churs“ utrpela vážne škody počas útoku námorných bezpilotných kamikadze-lodí.

Museli byť veľmi sklamaní z videí a fotografií, na ktorých je vidieť, ako sa nezranený „Ivan Churs“ blíži k Sevastopoľu. Ale následky tohto útoku určite budú a už vôbec nie také, aké by si Západ a Ukrajina želali.

Útok sa odohral neďaleko tureckého pobrežia, v notoricky známom „obilnom koridore“. Drony boli pravdepodobne vypustené buď z lodí krajín NATO v oblasti Čierneho mora, ako je Rumunsko alebo Bulharsko, alebo dokonca z civilnej lode, nejakej nákladnej lode. Je zrejmé, že Ukrajina nemá žiadne príležitosti na takýto útok priamo. A samotné zariadenia sú príliš technologicky vyspelé na to, aby ich vytvorila samotná Ukrajina. Jasné, že tam mohli byť zmontované, ale nákresy a základňa prvkov určite nie sú ukrajinské. Tak koho? S najväčšou pravdepodobnosťou Britov. A vo všeobecnosti celú túto operáciu vykonalo buď samotné Spojené kráľovstvo alebo pod vedením jeho armády. Nepriamo tomu nasvedčuje skutočnosť, že Veľká Británia je hlavným svetovým námorným poisťovateľom a náklady na poistenie po takomto incidente sa musia nevyhnutne zvýšiť.

Vo všeobecnosti sa Veľká Británia venuje svojej obľúbenej činnosti, ktorú robí po stáročia v tej či onej forme — námorný banditizmus, či už je to obyčajné pirátstvo, alebo len útoky, ktorých účelom je potopiť alebo poškodiť lode iných krajín, s ktorými Veľká Británia zjavne vojnu nevedie. Dron na takéto chrapúnstvo je ideálna zbraň, pretože je mimoriadne ťažké určiť, o koho ide a kto ju vypustil. Zdá sa, že všetko je na povrchu, no nenašli sa žiadne dôkazy.

Problémom však je, že táto taktika je dvojsečná zbraň a môže veľmi bolestivo zasiahnuť samotné Spojené kráľovstvo.

V skutočnosti Briti otvorili ďalšiu Pandorinu skrinku a dôsledky môžu byť veľmi nepríjemné pre samotných Britov a ďalších spojencov Ukrajiny. Teraz nie je v bezpečí ani jedna loď vo svetových oceánoch. Pretože „neznáme námorné drony“ pravdepodobne nie sú len v Spojenom kráľovstve, ďalších krajinách NATO a na Ukrajine. Typ zbrane nie je exkluzívny a útok na „Ivana Chursa“ pri pobreží tretej krajiny, v značnej vzdialenosti od Ukrajiny, v zákulisí legitimizuje používanie takejto taktiky na celom svete.

Samozrejme, vzhľadom na to, že Rusko sa dokonca pokúša viesť špeciálnu vojenskú operáciu nie v rámci konvenčnej vojny, pričom má jednu ruku za chrbtom, je ťažké si predstaviť, že niekde v Stredozemnom mori čoskoro zaútočia neznáme sily na nejakú cudziu nákladnú loď, ktorá údajne ide na Ukrajinu pre obilie, no v skutočnosti preváža nejaké typy zbraní či streliva, no celkovo takáto možnosť nie je vylúčená. Najmä ak bude Západ pokračovať v ďalšej eskalácii konfliktu. A všetko nasvedčuje tomu, že nálada je zatiaľ taká akurát. Len už nie je jasné, ako bude možné ďalej zvyšovať stupeň napätia, ak budú Ukrajine dodané západné bojové lietadlá. Ďalšia fáza bude predstavovať niečo veľmi vážne a neprekvapilo by ma, keby sa začalo hovoriť o taktických jadrových zbraniach. V zmysle, keď ich má Rusko, tak treba vyrovnávať šance a mala by ich mať aj Ukrajina. A môžu to zariadiť tak, že si ich vraj Ukrajina vytvorila sama, čo bude, samozrejme, absolútna lož.

Ale pred touto fázou, ktorú možno považovať za konečnú, je celkom možný začiatok tajnej vojny na mori. Diverzie zahŕňajúce potápačov-mínovačov, „neznáme“ torpéda a riadené drony – arzenál na takúto vojnu je veľmi veľký.

Hra s ohňom pokračuje. To, že Rusko doteraz na takéto akcie nereagovalo, neznamená, že ich bude donekonečna tolerovať. A konečná odpoveď môže byť pre tých, ktorí sú si istí svojou beztrestnosťou, veľmi citlivá a nepríjemná. Obviňovať Rusko z niečoho bude mimoriadne ťažké. Pretože jednoducho neexistuje dôkaz.

Hlas Mordora, RIA FAN/news-front.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: