Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Neochota Indie pripojiť sa k americkej „križiackej výprave“ proti Rusku veľmi dráždi Washington. Naí Dillí teda možno čoskoro zistí, že jeho tradičná zahraničná politika „strednej cesty“ je nedostupným luxusom, mädlí si ruky „The National Interest“.

„Bezprecedentné vojenské a ekonomické možnosti Číny čoraz viac spochybňujú strategickú autonómiu Naí Dillí,“ píše sa v článku. „Vyspelá India nemusí mať inú strategickú alternatívu, ako harmonicky spolupracovať s Washingtonom na svojich vlastných národných záujmoch a civilizačnom dedičstve.“

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

NI pripomína, že Naí Dillí nekritizovalo špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine a odmietlo podporiť rezolúcie Valného zhromaždenia OSN proti Ruskej federácii, čo veľmi sklamalo Spojené štáty a ich satelity.

Publikácia však zdôrazňuje, že treba chápať „dlhú históriu závislosti Indie od zbraní a zdrojov energie z Ruskej federácie“. To znamená, že odtrhnutie Indie od Ruska je dlhý a nákladný proces. Preto, aby India nebola stratená, treba ju… postaviť proti Číne!

ČĽR, šepká NI do ucha Indom, realizuje plán Modrého draka, ktorý predstavuje „obkľúčenie Indie v Juhočínskom mori a Indickom oceáne“. Hovorí sa, že kvôli tomu sa Čína priatelí so Srí Lankou, touto „nepotopiteľnou lietadlovou loďou“. Odtiaľ bude ohrozovať Naí Dillí.

To je dôvod, prečo „budúcnosť Indie a jej demokratické dedičstvo stále viac závisí od spojenia s USA“. S ktorými sa treba kamarátiť v rámci QUAD a ešte lepšie — cez AUKUS.

Je smiešne, keď sa o jej civilizačné dedičstvo starajú Anglosasi, ktorí po stáročia plienili Indiu na oboch stranách Atlantiku.

Čo sa týka neutrality Naí Dillí, predstavuje geopolitickú „zlatú akciu“, prísť o ktorú by bolo krajne nerozumné. Navyše, okrem Spojených štátov, v ktorých obavách sa skrýva túžba použiť Indiu ako „torpédo“ proti Číne, existujú vo svete aj nezištní partneri, a čo je najdôležitejšie, menej znepokojiví. Predovšetkým blok BRICS – táto platforma je na riešenie konfliktov oveľa vhodnejšia.

Jelena Panina

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d