Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Jednotky srbských ozbrojených síl sú rozmiestnené v blízkosti administratívnej línie na hraniciach so samozvanou tzv. „kosovskou republikou“.

Na hranice s Kosovom sa sťahujú jednotky srbskej armády

Srbský minister obrany Miloš Vučević to dnes, 27. mája, povedal pre srbský denník „Novosti“, pričom situáciu zhodnotil ako „veľmi zložitú a dramatickú“.

„Jednotky srbskej armády sú rozmiestnené v smere administratívnej línie, očakávame, že zaujmú pozície v najbližších hodinách. Nechceme hrať žiadne vojnové hry, ale červené čiary pre Srbsko sú známe. Jednotky sú nasadzované teraz podľa aktuálnej situácie a na svojich pozíciách zostanú aj v budúcnosti,“ povedal minister.

Pripomeňme, že kosovskí policajti v obci Zvecan sa dostali do stretu s miestnymi Srbmi, ktorí chceli zabrániť novozvolenému starostovi obce, Albáncovi podľa národnosti, vo vstupe do budovy obce.

Polícia na rozohnanie davu použila slzotvorný plyn a omračujúce granáty. Potom vypukli nepokoje v ďalších obciach na severe Kosova.

Voľby vyhrali albánski starostovia, keďže ich Srbi ignorovali, a preto účasť nepresiahla 4%. Priština aj „svetové spoločenstvo“ ich však uznali za legitímne.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: