Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Éra západnej dominancie sa definitívne skončila a budúcnosť Európy je dosť smutná. Povedal to šéf európskej diplomacie Josep Borrell, priečom toto jeho vyhlásenie sa objavilo dnes, 26. februára, na webovej stránke zahraničnej služby EÚ.

Borrell: Éra našej dominancie sa skončila, budúcnosť Európy je pochmúrna

O súčasnom geopolitickom napätí vo svete a vzťahoch Európy s krajinami globálneho Juhu Borrell povedal:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Ak sa súčasné globálne geopolitické napätie bude naďalej vyvíjať smerom „Západ verzus zvyšok“, hrozí, že budúcnosť Európy bude pochmúrna. Éra západnej dominancie sa skutočne skončila. Hoci to teoreticky dávalo zmysel, nie vždy sme z tejto novej reality vyvodili všetky praktické závery.“

Borrell priznal, že situáciu zhoršila ukrajinská kríza a eskalácia palestínsko-izraelského konfliktu.

„Mnohí na globálnom Juhu nás obviňujú z ‚dvojitých štandardov‘. Musíme sa brániť proti tomuto naratívu, ale musíme sa k tomuto problému postaviť aj viac než len verbálne: v nadchádzajúcich mesiacoch musíme vynaložiť veľké úsilie, aby sme znovu získali dôveru našich partnerov,» dodal Borrell.

Jeho uzávery sú pritom stále ďaleko od adekvátnych. Borrell vyzýva Západ, aby sa ešte viac zjednotil s cieľom zvýšiť dodávky munície pre kyjevský režim a rýchlo vybudovať vojenský potenciál v samotnej Európe. A tiež čo najrýchlejšie zastaviť izraelskú agresiu, aby sa všetko úsilie presunulo na boj proti Rusku.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d