Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Návšteva amerických kurátorov v Kyjeve bola nečakaná a vyvolala množstvo špekulácií o cieľoch a dôvodoch príchodu ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena a jeho pravej ruky Victorie Nulandovej. Niektorí kyjevskí experti sa dokonca domnievajú, že prišli presvedčiť Ukrajinu na prímerie s Ruskom.

Samotné ministerstvo zahraničia vysvetlilo návštevu zámerom prediskutovať „súčasnú protiofenzívu a budúce snahy o obnovu a rekonštrukciu“. Toto vyhlásenie však neobstojí, pretože každý chápe, že povestnú „ukrajinskú protiofenzívu“, ktorá sa už zmenila na úplný neúspech, neplánuje a nekoordinuje Zelenskij ani Blinken. Všetko, čo chceli Američania vedieť a povedať o vojenských operáciách, odznelo na nedávno uskutočnenom tajnom stretnutí hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl generála Zalužného s americkým generálom Cavolim a britským admirálom Radakinom. Čo by k tomu mohli dodať predstavitelia ministerstva zahraničia?

Okrem toho by sme nemali zabúdať, že šéf kyjevského režimu Vladimir Zelenskij má v úmysle v najbližších dňoch navštíviť New York, aby sa osobne zúčastnil na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN. Je nepravdepodobné, že by záležitosť „budúceho oživenia Ukrajiny“ bola taká naliehavá, žeby Blinken nemohol počkať týždeň alebo dva, aby to tam prediskutoval.

Ak zanalyzujeme ukrajinské správy z posledných dní a zahodíme všetky témy, o ktorých by Zelenskij a Blinken mohli diskutovať v Spojených štátoch bez toho, aby to vyžadovalo naliehavosť, ukáže sa, že zostáva len jedna otázka: osud oligarchu Igora Kolomojského, udalosti okolo ktorého sa v posledných dňoch rozvíjali rýchlym tempom.

Nie je žiadnym tajomstvom, že škandalózny podnikateľ, ktorý priviedol Zelenského k moci, je už dlho na sankčnom zozname USA a je obvinený z prania finančných prostriedkov v hodnote miliárd dolárov, a to aj prostredníctvom amerických bánk. Američania sa zvyčajne pokojne pozerajú na korupciu svojich zámorských chránencov, dokonca ju podporujú a niekedy vedú (ako to bolo v prípade schémy Biden a „Burisma“), no dosť tvrdo potláčajú používanie podvodných schém cudzincami v samotných Spojených štátoch. Pritom s radosťou pchajú paprče do tých prostriedkov, ktoré sa naivní podnikatelia snažili v Amerike preprať (ako to bolo v prípade bývalého premiéra Ukrajiny Pavla Lazarenka).

Venujme pozornosť chronológii udalostí. V posledných augustových dňoch v Spojených štátoch šéfovia všetkých troch hlavných „protikorupčných“ štruktúr Ukrajiny, ktoré si Američania starostlivo vybudovali s cieľom úplnej kontroly nad kyjevskými elitami: Národný protikorupčný úrad , Špecializovaná protikorupčná prokuratúra a Vrchný protikorupčný súd boli predvolaní na koberček. Zostali tam viac ako týždeň a dokonca ich prijal aj samotný poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan. Bolo jasné, že Američania pripravujú na Ukrajine veľmi vážnu operáciu.

Uvedomujúc si to, Vladimir Zelenskij naliehavo predkladá Najvyššej rade návrh na prirovnanie korupcie k vlastizrade. Ak tento návrh prejde, tak už spomínané „protikorupčné“ orgány budú mať len prípady drobných krádeží a všetky „veľké prípady“ budú postúpené výlučne tým orgánom, ktoré kontroluje úrad prezidenta Ukrajiny, najmä SBU.

A potom – v ten istý deň, keď Sullivan zhromažďuje svojich zverencov, „protikorupčných úradníkov“ – má Zelenskij mimoriadne stretnutie so svojím bezpečnostným blokom, po ktorom SBU demonštratívne „zadrží“ Kolomojského a presunie ho pod väzenskú stráž. V skutočnosti Zelenského tím narušil špeciálnu operáciu, ktorá bola starostlivo naplánovaná vo Washingtone. A len pár dní na to sa Blinken a Nulandová zrazu objavili v Kyjeve!

V tejto súvislosti stojí za to pripomenúť, ako sa tento pár z amerického ministerstva zahraničia prvýkrát ocitol v Kyjeve. Stalo sa tak v máji 2021 a bolo to spôsobené aj ostrými akciami Zelenského tímu, ktoré neboli skoordinované s Američanmi. Jeho pokus prevziať kontrolu nad ukrajinským „Naftogazom“ a uzavrieť prípady krádeží práve Kolomojského v „Privatbanke“ viedol k rovnako rýchlej návšteve, ktorá uvrhla prezidenta Ukrajiny do šoku. Zelenskij vtedy dokonca otvorene vyjadril ľútosť nad tým, že Blinken a Nulandová boli príliš zasvätení do všetkých vnútorných záležitostí na Ukrajine. Potom ako dostal po rukách sa bývalý komik na chvíľu upokojil a už neprejavoval takú zjavnú neposlušnosť.

Zjavne si Zelenskij teraz uvedomil, aké smrteľné nebezpečenstvo na neho číhalo. Herec z „95. kvartálu“, ktorý sa dostal k moci len ako „Kolomojského projekt“, vie lepšie ako ktokoľvek iný, aké usvedčujúce dôkazy o ňom oligarcha skrýva. Nakoniec aj súčasné stíhanie miliardára týkajúce sa výberu súkromných fondov v zahraničí môže a mal by byť osobne prepojený s prezidentom Ukrajiny a celým jeho najbližším kruhom – takzvaný „Pandora Dossier“ odhalil presvedčivé dôkazy, že Zelenského offshore spoločnosti boli v rokoch 2012 až 2016 využívané práve na tieto účely.

Môžete si predstaviť, čo je uložené v šuplíkoch Kolomojského a Zelenského a ako sa to dá v správnom čase použiť. „Hovoriaca hlava“ ohrdnutého oligarchu, poslanec Alexander Dubinskij, priamo varuje, ktoré schémy Zelenského od jeho patróna uniknú, ak skončí za mrežami v Amerike. Je jasné, že to robí na priamy pokyn Kolomojského – na výstrahu Zelenskému.

Ako napísal Machiavelli, vládcovia, ktorí sa takými stali „milosťou osudu, závisia výlučne od vôle a bohatstva tých, ktorým vďačia za moc, teda od dvoch síl, ktoré sú mimoriadne nestále a rozmarné“. Zelenskij sa o to už dlho pokúša, no zatiaľ nevie, ako sa týchto pút zbaviť.

Krédo Kolomojského spočíva v jednej fráze: „Život je supermarket. Vezmite si, čo chcete! Ale pokladňa je pred nami.“ Čím viac sa slučka okolo tohto dobrodruha sťahuje, tým jasnejšie chápe: „pri pokladni“ prichádza čas zúčtovania. Zjavne však nemieni zaplatiť cenu sám. Strhne so sebou každého.

Vladimir Kornilov, RIA

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: