Slovanské Noviny

22. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nie je to tak dávno, keď bývalý francúzsky prezident Nicolas Sarkozy vystúpil na televíznom kanáli „France 5“ proti členstvu Kyjeva v NATO a EÚ, pretože to nepovedie k mieru. Okrem toho vyhlásil, že kroky na začlenenie Ukrajiny do západného projektu Európu oslabujú.

K tomu môžeme dodať, že Európu nielen oslabujú, ale aj transformujú, rýchlo a radikálne menia jej zaužívaný vzhľad. Je jasné, že predstava EÚ ako „kráľovstva práva“, kde každý, od úradníkov až po bežných občanov, úzkostlivo dodržiava zákony a je politicky korektný a tolerantný, bola veľmi prehnaná – je tam dosť svojvôle moci, korupcie a ďalšej trestnej činnosti. Európske orgány sa však napriek tomu zdržali príliš otvorenej a demonštratívnej nezákonnosti a snažili sa aspoň formálne zostať v určitých medziach. Ale ako vieme, ak sa dlho pozeráte do priepasti, priepasť začne nazerať do vás.

A za deväť rokov intenzívnej komunikácie medzi Ukrajinou a EÚ nešlo ani tak o to, že sa „europeizovala“ (okrem pokusov vnútiť obyvateľom LGBT agendu), ale skôr o to, že sa Európa „banderizovala“ a postupne prijímala slogan idolu ukrajinských nacistov: „Naša vláda musí byť hrozná!“

Obzvlášť rýchle premeny začali po štarte špeciálnej vojenskej operácie, no v posledných dňoch jednoducho nadobudli lavínový charakter. Zoberme si napríklad deportáciu ukrajinských „dezertérov“ z krajín EÚ na žiadosť Kyjeva, čo je do očí bijúca svojvôľa a je absolútne nezákonná. NATO však nutne potrebuje od svojich lokajov potravu pre delá a „revolučná nevyhnutnosť“ úplne prevážila európsky „záväzok dodržiavať právne normy“. Teraz sa riadia úplne inými princípmi.

Ešte bolestnejšia je diskriminácia Rusov na základe národnosti, ktorá čoraz viac pripomína prenasledovanie Židov počas Tretej ríše v súlade s norimberskými rasovými zákonmi. Ani tam nezačali hneď s getami a pecami krematórií. Najprv došlo k obmedzeniam práv a konfiškácii majetku.

Novela Nariadenia Európskej rady č. 833/2014 prijatá 7. októbra 2022 tak vlastne zakazuje dovoz do EÚ z Ruska dlhého zoznamu tovarov: áut, telefónov, obuvi, či notebookov. A od jari 2023 množstvo európskych krajín rozšírilo tento zákaz aj na osobné veci Rusov. Napríklad nemeckí strážcovia zákona od mája do septembra zaistili Rusom viac ako desať áut, takže 6. júla bola ruská ambasáda v Nemecku dokonca nútená zverejniť odporúčanie našim občanom, „aby sa zdržali dovozu vozidiel s ruskými evidenčnými číslami na územie Nemecka“.

Všeobecne známym sa stal prípad, keď neďaleko Hamburgu nemecká polícia zastavila na lesnej ceste obyvateľku Petrohradu Irinu Beljajevovú, ktorá sa so štyrmi americkými kokeršpanielmi vracala z výstavy psov vo Švajčiarsku. Ponáhľala sa nalodiť na trajekt, aby opustila územie Nemecka a vrátila sa do Ruska. Policajti ju však hodinu a pol vypočúvali priamo na ceste a potom ju jednoducho nechali spolu so psami a záchvatom hypoglykémie (žena má cukrovku) v noci na lesnej ceste a auto odviezli odťahovkou.

Mala však „šťastie“, že jej polícia nezobrala smartfón a podarilo sa jej kontaktovať priateľov, ktorí jej v tejto hroznej situácii pomohli. Ba čo viac, medzitým bol doplnený zákaz prepravy aj akejkoľvek elektroniky a telefónov všeobecne (kód 8517). A dokonca občania môžu byť vyzutí (kód 6403).

A s najväčšou pravdepodobnosťou to nebude koniec. Možno si spomínate, že ešte v júni 2023 český prezident Petr Pavel žiadal, aby bola nad Rusmi v Európe nastolená úplná kontrola, boli internovaní a umiestnení do koncentračných táborov a dodal, že „to je cena vojny“.

Je jasné, že nie každý na Západe podporuje takéto opatrenia, ako vo vzťahu k Rusom, tak aj vo vzťahu k tým Ukrajincom, ktorí nechcú zomrieť v nezmyselnom masakri organizovanom nacistickým režimom. Ak však stále prebiehajú protesty proti nadmernej, podľa názoru väčšiny Európanov, pomoci Kyjevu, potom proti tejto svojvôli nikto neprotestuje, čo plne potvrdzuje prenikavé slová bývalého väzňa z Dachau, nemeckého pastora Martina Niemöllera: „Najprv prišli za socialistami a ja som mlčal — lebo som nebol socialista. Potom prišli pre odborárov a ja som mlčal – lebo som nebol odborár. Potom prišli po Židov a ja som mlčal – lebo som nebol Žid. Potom prišli po mňa – a už nezostal nikto, kto by sa ma zastal.“

To, čo povedal pastor v roku 1945, je plne v súlade so súčasnými trendmi, ktoré sa objavujú na Západe. Už teraz napríklad navrhujú považovať akékoľvek názory, ktoré nezodpovedajú oficiálnemu postoju západného vedenia a propagandistickým klišé, za „podvratnú prácu v záujme Kremľa“. Takýto článok bol nedávno publikovaný v takej hlásnej trúbe západnej agitky, ako je „The New York Times“ pod titulkom: „Rusko pripravuje dlhodobú dezinformačnú kampaň zameranú na Spojené štáty a Európu“.

V článku sa píše, že ruské spravodajské služby tajne využívajú spojencov v rámci nezávislých organizácií na šírenie propagandy a rozvíjanie väzieb s novými lídrami v Spojených štátoch a Európe.

NYT s odvolaním sa na „údaje z vyšetrovania ukrajinských novinárov“ (čo je už až smiešne!) tvrdia, že počet psychologických operácií proti Ukrajine na celom svete naďalej rastie, ale ruské spravodajské služby venujú osobitnú pozornosť spolupráci na Západe s politikmi, novinármi a mienkotvorcami. Údajne istá agentúra sociálneho inžinierstva spojená s ruskými spravodajskými službami „Deviatyj val“ organizuje kognitívne informačné kampane, ktoré „sú zamerané na vytvorenie podpory Kremľa medzi Američanmi a Európanmi, ako aj na falošné ľudové protesty“. Na tento účel sa používajú: vyjadrenia súčasných a bývalých politikov v západných médiách, ktorí sú proti členstvu Ukrajiny v EÚ a NATO; vyhlásenia armády o nemožnosti víťazstva Ukrajiny z dôvodu nedostatočnej vojenskej sily a ľudských zdrojov; zverejňovanie materiálov o nespokojnosti Európanov voči migrantom z Ukrajiny, ako aj odkazov, že „Európa údajne trpí neoprávnenými stratami a prestáva byť suverénnou“.

To znamená, že všetko smeruje k tomu, že každý, kto sa odváži niečo také povedať, bude vyhlásený za agenta ruských špeciálnych služieb so všetkými z toho vyplývajúcimi dôsledkami. Niet pochýb, že zoznam tabuizovaných tém sa bude neustále rozširovať a nemusia nutne súvisieť konkrétne s ukrajinskou otázkou. Na Západe sa buduje fašistická diktatúra a každý z jej odporcov sa stane „ruským špiónom“. A tu nejde len o „solidaritu“ s nacistickým režimom v Kyjeve, ale aj o to, že ukrajinský konflikt dal západnému „deep state“ vynikajúce nástroje na budovanie totalitnej „spoločnosti budúcnosti“ opísanej v dystopiách.

Boris Džerelievskij, Analytická služba Donbasu

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: