… vyhlásil Fico a vyzval Ódorovu garnitúru, aby kvôli prílivu utečencov zatvorila naše hranice s Maďarskom. Podľa bývalého ministerského predsedu a šéfa Smeru-SD vláda vydáva nelegálnym migrantom v rozpore so zákonmi povolenia, ktoré im umožňujú ostať na území Slovenska, prípadne sa voľne pohybovať smerom na západ.
Opozičný Smer-SD vyzval vládu, aby obnovila kontrolu na hraniciach s Maďarskom. Apeluje na riešenie situácie s nelegálnou migráciou. Predseda strany Robert Fico na stredajšej tlačovej konferencii avizoval, že ak vláda nezavrie hranice, oslovia ostatné opozičné strany a budú iniciovať aj mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR, na ktorej by vládu k tomuto kroku zaviazali.
Fico tvrdí, že vláda má legislatívne, technické aj personálne možnosti na obnovu hraničných kontrol. Podotkol, že úlohou premiéra je chrániť národnoštátne záujmy. Skonštatoval, že ak k zatvoreniu hraníc pristúpi Nemecko a Česká republika, situácia u nás sa zhorší. Už teraz je podľa neho kritická. Nevidí problém v ochrane 200-kilometrovej zelenej hranice. Pripomenul, že počas pandémie dokázal štát vyčleniť policajtov a vojakov na kontrolu hraníc okresov, preto predpokladá, že má aj kapacity na obnovu hraničných kontrol.
Podľa šéfa Smeru-SD vláda vydáva nelegálnym migrantom v rozpore so zákonmi povolenia, ktoré im umožňujú ostať na území Slovenska, prípadne sa voľne pohybovať smerom na západ. Považuje za preukázané, že takíto migranti nemajú doklady totožnosti, nahlasujú falošné údaje o dátume narodenia či o krajine svojho pôvodu. Vyhlásil, že z vlády sa stala organizovaná zločinecká skupina, ktorá organizuje nelegálny prechod migrantov.
Viac vo videu:
Tlačovú konferenciu Smeru-SD pred úradom vlády narušil líder hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič, ktorý sa dostal do konfliktu s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom (Smer-SD).
Matovič vyhlásil, že práve Smer-SD prijal legislatívne zmeny týkajúce sa vydávania povolení, ktoré teraz strana kritizuje. Fico konanie Matoviča nechcel komentovať.
Podľa Kaliňáka Matovič porušil zákon, keďže prišiel a zastavil autom na chodníku.
Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.
Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.
LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD
čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.
Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk
UPOZORNENIE:
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Diskusia
(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)
Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.
Česko, Poľsko aj Rakúsko zaviedli kontroly na hranici so Slovenskom kvôli migratom a neschopnej Ódorovej vláde obmedziť príliv utečencov
Kyjev začína obmedzovať protiofenzívu, keďže sa mu nepodarilo dosiahnuť ciele stanovené Západom
Slovensko a Česko by mali uzavrieť novú zmluvu o štátnej hranici
Weiss kritizoval Vášáryovú: Ako sa vyrábajú nahnevaní voliči!
VIDEO: Dr. Peter McCullough & protokol jak přírodně detoxikovat tělo po očkování
Čínská vědkyně z laboratoře, odkud zřejmě unikl Covid-19, tvrdí, že další epidemie je vysoce pravděpodobná
Zápovede Boha Svaroga
Bukovský sa nahneval. Novinár nazval Matovičovo uplácanie v osadách geniálnym ťahom!
USA uvalili pre fentanylovú krízu sankcie na čínsky drogový kartel
Časť Trestného zákona o povinnom prepadnutí majetku je v rozpore s ústavou, rozhodol Ústavný súd SR
Západným spojencom dochádza munícia, ktorú by mohli dodávať Ukrajine, varoval šéf vojenskej komisie NATO. Biden sa medzitým snaží ubezpečiť spojencov na Západe o pokračujúcej podpore Ukrajiny
Najvyšší predstaviteľ nemeckého Bundeswehru varoval pred ďalšou eskaláciou vojny na Ukrajine
Policajti vstúpili do Kollárovho Fun radia aj firmy blízkej Borguľovi
Eduard Chmelár v najnovšom príspevku na sociálnej sieti rozoberá možnosti Petra Pellegriniho
Zelenskyj plánuje odchod
Para hovorí o cenzúre v médiách: Vzniká stav “ich pravda” verzus reálna PRAVDA
Vláda chce reagovať na hraničné kontroly susedných štátov
Pred 30 rokmi došlo k útoku na moskovský Biely dom – dnes sídlo parlamentu
Blaha vyzýva progresívcov na koniec nenávisti: Ste už trápni, slnko vyšlo aj včera, aj dnes!
Podmanický: Pani Magda podpísala kedysi antichartu, teraz Moskvu vymenila za Brusel a Washington
zo sekcie
VIDEO: „Z vlády sa stala organizovaná zločinecká skupina, ktorá organizuje cez Slovensko nelegálny prechod migrantov do ďalších štátov EÚ,“
VIDEO: „Z vlády sa stala organizovaná zločinecká skupina, ktorá organizuje cez Slovensko nelegálny prechod migrantov do ďalších štátov EÚ,“
VIDEO: „Z vlády sa stala organizovaná zločinecká skupina, ktorá organizuje cez Slovensko nelegálny prechod migrantov do ďalších štátov EÚ,“