Slovanské Noviny

28. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Hlavním argumentem pro likvidaci nizozemských farem je údajná příliš vysoká produkce dusíku. Zde míří vyvlastňování jak na živočišné farmy, tak na ty, které se zabývají rostlinnou výrobou, protože  využívají dusíkatá hnojiva.

Biolog vysvětluje, jak je to skutečně s dusíkem, kvůli kterému se vyvlastňují farmy v Holandsku a Belgii

V Holandsku mají dokonce i ministerstvo dusíku, které má za cíl dosáhnout dusíkového minima právě likvidací farem. Protože média k tomu tlačí i patřičnou propagandu, mnoho lidí skutečně věří, že pokud nebudou zlikvidovány farmy, tak dojde ke klimatické katastrofě.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nyní se tak objevuje snaha o informování všech, kdo stále věří mainstreamovým bludům. Je totiž těsně před volbami, které se v Nizozemsku konají už 15.3. (senátní a regionální), takže je třeba upozornit voliče na to, že dusíková politika vládních stran vede do pekel.

Právě uhlík a dusík mají být záminkami k podobným krokům v celé EU, takže je třeba počítat s tím, že to, co se nyní děje v zemích Beneluxu, se již brzy dostane i jinam. Ostatně, také některé německé spolkové země začínají tuto politiku praktikovat. Prozatím omezováním hnojení, ale úplně stejně to začínalo i v Holandsku…

Je dusík skutečně pro přírodu tak nebezpečný? Nebo je to všechno v pořádku? Speciálně před volbami, vysvětluje biolog Richard Steenvoorden.

Stromy se nehroutí hromadně kvůli emisím dusíku, jak by vám aktivisté a politici chtěli namluvit, píše. Naše lesy jsou stále v dobrém stavu a vyznačují se značnou biologickou rozmanitosti. Také stárnou a mají mnohem rozmanitější strukturu.

Celá diskuse o dusíku je hlavně o takzvaném „reaktivním dusíku“. Je to nepostradatelný prvek pro život na Zemi. Téměř dvě procenta rostliny tvoří dusík. Je to nejdůležitější prvek vedle uhlíku, kyslíku a vodíku, říká Steenvoorden.

Kromě toho je dusík stavebním materiálem pro důležité aminokyseliny, proteiny a protoplazmu, kritický prvek pro diferenciaci květů, rychlý růst kořenů, vitalitu pupenů a nasazování plodů a katalyzátor pro další prvky.

Omezení zemědělství a chovu dobytka je považováno za řešení problému v přírodě. Předpisy však zašly tak daleko, že hnojením jedním psím lejnem na hektar už jste nadstandard, podotýká biolog.

Zemědělství a chov hospodářských zvířat v Nizozemsku jsou již léta pod stropem dusíku, letos 7 procent. Hnůj obsahuje stále méně dusíku.

Jeho závěr: „Stůjte na straně farmářů, ne proti farmářům. A podívejte se s nuancí na naše zásoby potravin a přírodu. Jsme městský stát, s mnoha osázenými plochami lesa a parky. Příroda se nehroutí, ale vždy je co zlepšovat…“

ZDROJ

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d