Slovanské Noviny

28. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Americký raper Kanye West si na vlastnú módnu prehliadku obliekol mikinu s nápisom “White Lives Matter” a podobizňou pápeža Jána Pavla II.

Slogan „White Lives Matter“ odkazuje na hnutie „Black Lives Matter“, ktoré v USA vzniklo pred pár rokmi ako reakcia na opakované prípady policajnej brutality voči obyvateľom tmavej pleti. Navonok sa BLM prezentuje ako občianske hnutie oddané ušľachtilému boju proti rasizmu a policajnej brutalite. Hlbší prieskum ale odhaľuje, že BLM je marxistické revolučné hnutie zamerané na transformáciu Spojených štátov – a celého sveta – na komunistickú Dystopiu.

Kanye West si na svoju módnu prehliadku v Paríži obliekol mikinu s kontroverzným nápisom White Lives Matter. Raper v Paríži svetu predstavil najnovšiu kolekciu Season 9 od vlastnej značky Yeezy. Kúsky z novej kolekcie však zatienil odkazom, ktorý hrdo nosil na mikine, informuje TMZ.

Na prednej strane mikiny má raper podobizeň pápeža Jána Pavla II. spolu s nápisom Budeme nasledovať tvoj príklad.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Slogan „White Lives Matter“ odkazuje na hnutie „Black Lives Matter“, ktoré v USA vzniklo pred pár rokmi ako reakcia na opakované prípady policajnej brutality voči obyvateľom tmavej pleti. Navonok sa BLM prezentuje ako občianske hnutie oddané ušľachtilému boju proti rasizmu a policajnej brutalite. Hlbší prieskum ale odhaľuje, že BLM je marxistické revolučné hnutie zamerané na transformáciu Spojených štátov – a celého sveta – na komunistickú Dystopiu.

Kanye West si na svoju módnu prehliadku v Paríži obliekol mikinu s kontroverzným nápisom White Lives Matter. Raper v Paríži svetu predstavil najnovšiu kolekciu Season 9 od vlastnej značky Yeezy. Kúsky z novej kolekcie však zatienil odkazom, ktorý hrdo nosil na mikine, informuje TMZ.

Na prednej strane mikiny má raper podobizeň pápeža Jána Pavla II. spolu s nápisom Budeme nasledovať tvoj príklad.

Slogan „White Lives Matter“ odkazuje na hnutie „Black Lives Matter“, ktoré v USA vzniklo pred pár rokmi ako reakcia na opakované prípady policajnej brutality voči obyvateľom tmavej pleti. Tieto policajné zásahy viackrát vyústili až do úmrtí osôb, voči ktorým polícia zasahovala.

Najväčšiu popularitu si hnutie Black Lives Matter získalo po smrti Georgea Floyda, ktorému skupina policajtov priľahla krk na zemi, čím ho zadusila.
 
Americkí konzervatívci vtedy hnutiu Black Lives Matter kontrovali sloganom White Lives Matter. Nepáčilo sa im, aká dôležitosť sa prikladá snahe poukázať a odstrániť systematický rasizmus a diskrimináciu v americkej spoločnosti.

Namiesto toho sa konzervatívci rozhodli propagovať myšlienku dôležitosti života belochov, čo v kontexte americkej histórie previazanej s otroctvom vyvolalo pobúrenie. 

Na parížsku módnu prehliadku si Kanye West dokonca pozval známu americkú konzervatívnu komentátorku Candace Owensovú. Mikiny s nápisom White Lives Matter si obliekli spoločne.

Podľa Westa je nová Yeezy kolekcia „budúcnosťou oblečenia“, pretože ju považuje za mimoriadne univerzálnu. Nové kúsky z dielne rapera si podľa neho stačí natiahnuť na seba, pričom priaznivcov módy a dizajnu vraj zaujme jednoduchosť, ktorú do kolekcie Season 9 vložil.

Toto je prvý z dvoch častí článku o BLM, ktorá odhaľuje, že …

– Zakladatelia BLM otvorene priznávajú, že sú marxistickými ideológmi. K ich priznaným mentorom patria bývalí členovia Weather Underground – radikálnej „ľavicovej“ teroristickej skupiny, ktorá sa snažila v 60. a 70. rokoch vyvolať v Spojených štátoch komunistickú revolúciu. 

– BLM vyhlasuje, že chce zrušiť nukleárnu rodinu, políciu a väznice, heteronormativitu, a kapitalizmus. Hnutie BLM a skupiny s ním spojené požadujú moratórium na nájomné, hypotéky a náklady spojené s bývaním (energia, vodné stočné atď.) A reparácie za dlhý zoznam krívd spôsobených v minulosti. Vodcovia BLM pohrozili, že ak nebudú splnené ich požiadavky, tak „súčasný systém zničia“. Hnutie BLM tiež po vzore militantného hnutia Black Panther vytvára svoje vlastné milície.

– Hnutie BLM, ktoré nie je na daňové účely registrované ako nezisková organizácia, získalo dary v desiatkach miliónov dolárov. Financie BLM sú nepriehľadné. Dary BLM sú zhromažďované agentúrou ActBlue – Fundraisingovou platformou Demokratickej strany. Lídri BLM potvrdili, že ich bezprostredným cieľom je zvrhnutie prezidenta USA Donalda J. Trumpa.

– A čo je najdôležitejšie, hlavné tvrdenie BLM je založené na lži – konkrétne to, že Spojené štáty sú „vo vojne“ s Afroameričanmi. Černosi nie sú belochmi systematicky napádaní. Päťdesiat rokov po podpise Zákona o občianskych právach (Civil Rights Act) z roku 1964 sa viac ako tri štvrtiny Američanov, vrátane väčšiny belochov aj černochov, zhodli na tom, že USA dosiahli skutočný pokrok v odstraňovaní rasovej diskriminácie. Odborníci upozornili na to, že neschopnosť hnutia BLM predložiť solídne empirické dôkazy o systémovom rasizme vysvetľuje, prečo jeho vodcovia naďalej „rozširujú a prehlbujú“ svoju obžalobu americkej spoločnosti, aby zahŕňala celý spoločenský a politický poriadok.

BLM svojimi vlastnými slovami

„Máme ideologický rámec. Obzvlášť ja a Alicia [Garza] sme profesionálne organizátorky. Sme vyškolené marxistky. Sme zbehlé v ideologických teóriách.“ – Spoluzakladateľka BLM Patrisse Cullors, 22. júla 2015.

„Ak nedostaneme, čo chceme, tak to tu všetko zlikvidujeme a nahradíme niečím novým. Kapišto? Mohol by som hovoriť obrazne. Mohol by som hovoriť doslova. Je to otázka interpretácie … Ja len chcem černochov oslobodiť a dosiahnuť čiernu zvrchovanosť, a to akýmkoľvek spôsobom.“ – Aktivista BLM Hank Newsome, 25. júna 2020.

„Zostaňte v uliciach! Existujúci systém proti nám podniká jednu diverznú akciu za druhou a chce nás odzbrojiť. Bojujeme za zrušenie polície a väzníc, a to vyžaduje boj s bielym supremačistickým kapitalistickým heteropatriarchálnym imperializmom.“ – BLM Chicago, Twitter, 16. júna 2020.

„Nič ako ‚modré životy‘ neexistuje. Žiadny odtieň modrého života neexistuje. Robiť policajta je zamestnanie. Je to džob. Povedať ‚Na všetkých životoch záleží‘ je ako povedať, že obloha je modrá. Nepočula som, že by polícia niekedy bola na správnej strane histórie.“ – Spoluzakladateľka BLM Alicia Garza, web ktvu.com, 30. marca 2018.

„Stovky rokov generačného útlaku, tráum a infraštruktúrneho rasizmu nás hlboko ovplyvnili a urobili naše telá zraniteľnejšími voči chorobám ako je COVID-19.“ – Spoluzakladateľka BLM Patrisse Cullors, web Hollywood Reporter, 2. júna 2020.

„Hovoríme #DefundThePolice (Zoberte financie polícii) a #DefundDepOfCorrections (Zoberte financie väzniciam), pretože pracujú ruka v ruke. K nárastu počtu väzňov došlo počas vyzbrojovania policajtov vyradenou armádnou výzbrojou a zvýšením ich počtu. Celý tento systém musí byť zrušený.“ – BLM Chicago, 13. júna 2020.

„Sme proti kapitalizmu. Sme presvedčení, že černosi nikdy nedosiahnu oslobodenie v rámci súčasného globálneho racializovaného kapitalistického systému.“ – Movement for Black Lives (M4BL, Hnutie za čierne životy), ktorého súčasťou je aj hnutie BLM, 5. júna 2020.

„Slogan ‚All Lives Matter‘ (Na všetkých životoch záleží) je len rasistická snaha delegitimizovať storočný globálny útlak černochov, a postaviť tých, ktorí prejavujú nesmiernu hrdosť na to, že sú čierni, do úlohy nepriateľov štátu. Sme nepriatelia akéhokoľvek rasistického, sexistického, triedne rozvrstveného, xenofóbneho štátu, ktorý povoľuje vražednú brutalitu proti marginalizovaným ľuďom, ktorí si zaslúžia žiť ako slobodní ľudia.“ – Feminista Jones, aktivistka hnutia BLM.

„Spoločne s palestínskou občianskou spoločnosťou požadujeme v súlade s medzinárodným právom cielené sankcie proti izraelskému koloniálnemu apartheidnému režimu.“– BLM UK (Black Lives Matter United Kingdom, Black Lives Matter Veľká Británia), 28. júna 2020.

„Sme ABOLICIONISTICKÉ hnutie. Neveríme v reformu polície, štátu a priemyselného väzenského komplexu.“ – BLM UK, 21. júna 2020.

„Áno, myslím si, že sochy bieleho Európana, o ktorom sa tvrdí, že je Ježiš, by mali byť tiež zvrhnuté. Sú a vždy boli výrazom bielej nadradenosti. Keď sa Ježišova rodina chcela skryť a splynúť s davom, hádajte, kam podľa Biblie išla? Išla do EGYPTA! Nešla do Dánska. Zvrhnime tie sochy!“ – Líder BLM Shaun King, 22. júna 2020.

„Žijeme v historickom okamihu, keď prvýkrát po dlhej dobe hovoríme o alternatívach ku kapitalizmu.“ – Alicia Garza, spoluzakladateľka BLM, marec 2015.

„Antirasizmus je antikapitalistický a naopak. Tak to proste je. Ako antirasista musíte súčasný zabehnutý systém odmietnuť. Koniec rasizmu vyžaduje transformáciu globálneho politicko-ekonomického usporiadania.“ – Joshua Virasami, BLM UK, 8. júna 2020.

Stručná história BLM

Hnutie BLM vzniklo v júli 2013, po tom čo bol 28-ročný člen susedskej hliadky George Zimmerman v roku 2012 zbavený obvinenia zo zabitia (zastrelením) 17-ročného černošského stredoškoláka Trayvona Martina v Sanforde na Floride.

Alicia Garza, žena čiernej pleti z Oaklande v Kalifornii, zverejnila na Facebooku „milostný list čiernym ľuďom“.

Napísala: „Stále ma prekvapuje, ako málo záleží na čiernych životoch. Čierni ľudia! Milujem vás! Milujem nás! Na našich životoch záleží.“

Patrisse Cullors, černoška z Los Angeles v Kalifornii, potom vložila tento facebookový príspevok na Twitter s hashtag #BlackLivesMatter.

Po zhliadnutí tohto hashtag sa Opal Tomette, Američanka nigérijského pôvodu z Phoenixu v Arizone, spojila s Garza a Cullors na účely zriadenia prezentácie na internete.
Tomette kúpila doménu a vybudovala digitálnu platformu BLM, vrátane účtov na sociálnych sieťach, kde povzbudzovala černochov k tomu, aby tam zverejňovali svoje príbehy.

Po zastrelení 18-ročného Michaela Browna belošským policajtom Darrenom Wilsonom vo Ferguson v štáte Missouri v auguste 2014 sa stal hashtag #BlackLivesMatter celoštátne známym a bol všadeprítomný počas nepokojov v novembri 2014, keď sa veľká porota rozhodla Wilsona neobvinit.

Do roku 2018 bol hashtag #BlackLivesMatter tweetovaní viac ako 30-milionkrát.

Od svojich počiatkov pred siedmimi rokmi sa Black Lives Matter rozrástlo v hnutie s takmer 40 pobočkami a tisíckami aktivistov v Spojených štátoch, Kanade a Veľkej Británii.

Hnutie, ktoré sa na začiatku snažilo o dosiahnutie spravodlivosti pre zabitých černochov, sa so svojimi požiadavkami stalo expanzivnejším – a hlavne oveľa radikálnejším.

Program hnutia BLM

Hnutie BLM vidí svet prizmou kombinácie extrémne ľavicových teoretických rámcov, vrátane kritickej rasovej teórie a intersekcionálnej teórie (intersekcionality).

Kritická rasová teória učí, že rasizmus je systémový, založený na bielom supramačisme, a preto je trvalým rysom amerického života.

Intersekcionálna teória tvrdí, že ľudia sú často znevýhodnení viacerými zdrojmi útlaku: ich rasou, spoločenskou triedou, rodovou identitou, sexuálnou orientáciou, náboženstvom a ďalšími znakmi svojej identity.

Aktivisti hnutia BLM a ďalší propagátori kritickej rasovej a intersekcionálnej teórie odmietajú individuálnu zodpovednosť za akékoľvek správanie, a to aj zločinné, pretože podľa nich sú černosi v USA obeťami trvalého systémového rasizmu.

Takýto rasizmus možno podľa BLM poraziť iba úplnou demontážou amerického ekonomického, politického a spoločenského systému a jeho úplnou prestavbou – podľa marxistických princípov.

Hnutie Black Lives Matter sa snaží nahradiť základné piliere americkej spoločnosti:

1) zrušiť židovsko-kresťanský koncept tradičnej nukleárnej rodiny – základnej sociálnej jednotky v Amerike;

2) zrušiť políciu a väzenský systém;

3) presadiť transgenderizmus do hlavného prúdu a delegitimizovať tzv. heteronormativitu (presvedčenie, že heterosexualita je normou);

4) zrušiť kapitalizmus (slobodné podnikanie) a nahradiť ho komunizmom (štátom kontrolovaným hospodárstvom).

Zrušenie tradičnej nukleárnej rodiny

Vo svojom politickom programe hnutie Black Lives Matter uvádza, že je odhodlané zrušiť tradičnú rodinu:

„Rozvrátime štruktúru Západom predpísanej nukleárnej rodiny tak, že budeme podporovať rozšírené rodiny a ‚komunity‘, v ktorých sa ľudia budú spoločne starať jeden o druhého, a predovšetkým o naše deti do tej miery, že sa matky, rodičia a deti budú cítiť úplne v pohode.“

Karol Marx a Friedrich Engels tradičnú rodinu odmietali, pretože podľa nich nukleárna rodina ako ekonomická jednotka podopiera kapitalistický systém.

Engels napísal: „Starostlivosť a vzdelávanie detí sa stane verejnou záležitosťou; spoločnosť sa bude starať o všetky deti, či už sú manželské alebo nemanželské.“

Zdroj: refresher.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d