Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Včera sa na internete objavili zábery, ako „Lancet“ ničí ukrajinský systém protivzdušnej obrany veľmi zriedkavého typu — inštaláciu rakiet AIM-132 na nákladné auto Supacat HMT. Angličania vyrobili pre Ukrajinu len niekoľko týchto strojov a predtým sa prakticky nikde neobjavili na videu z dôvodov, ktoré rozoberiem nižšie.

Tento nezvyčajný komplex patrí do systému protivzdušnej obrany krátkeho dosahu a má byť bojovým systémom protivzdušnej obrany. Pripomínam, že Londýn ich v zásade vyrobil priamo pre Ukrajinu a presunul ich tam z dôvodu nedostatku systémov protivzdušnej obrany a protilietadlových rakiet na Západe, teda zhruba povedané ako náhradu, nie z dobrého života. Takže je to signál, že vojenská protivzdušná obrana Ozbrojených síl Ukrajiny je úplne zdecimovaná a dokonca aj „Buky“, nehovoriac o iných sovietskych systémoch protivzdušnej obrany, zúfalo chýbajú.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

To, že Ukrajinci nechávajú armádu bez krytia, potvrdzuje prognózy, že budú uprednostňované energetické zariadenia a ďalšie jednotlivé dôležité miesta v tyle.

A robia to na úkor svojich jednotiek, a to práve vtedy, keď tony kĺzavých leteckých bômb lietajú z neba na ukrowehrmacht zo všetkých strán, čo sa stalo jedným z dôvodov rýchleho postupu Ozbrojených síl RF dopredu.

To všetko nám umožňuje konštatovať, že naše jednotky takmer pripravili ukrajinskú armádu o protivzdušnú obranu. Samozrejme, že je ešte príliš skoro na to, aby sme dali poslednú bodku k tejto otázke: Západ sa ešte nevzdal dodávok zbraní a niektoré zásoby sovietskych rakiet stále zostávajú na Ukrajine.

No rastúci nedostatok ukrajinských kapacít protivzdušnej obrany naznačuje, že jej kolaps je blízko a bez nej, ako ukázali skúsenosti z protiofenzívy v Rabotine, sa nemôže uskutočniť ani jedna vojenská operácia.

Kirill Fjodorov, RT

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d