Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nasleduje nesvätá trojica vysoko incestných príbehov, ktoré som jednotlivo prebral inde a ktoré sa tu pokúsim stručne syntetizovať:

1) Stredoveký režim cenzúry EÚ nadobudne plnú účinnosť

2) Elon Musk sa poskladá ako záhradná stolička do režimu cenzúry EÚ

3) YouTube prijíma režim cenzúry WHO pre „dezinformácie v oblasti medicíny“.

K prvému bodu, Via Reuters :

„Viac ako tucet najväčších svetových technologických spoločností čelí bezprecedentnej právnej kontrole, pretože rozsiahly zákon Európskej únie o digitálnych službách (DSA) zavádza nové pravidlá týkajúce sa moderovania obsahu , súkromia používateľov a transparentnosti.

Od piatku bude množstvo internetových gigantov – vrátane platforiem Facebook a Instagram Meta (META.O), online App Store spoločnosti Apple a niekoľkých služieb Google (GOOGL.O) – čeliť novým povinnostiam v EÚ, vrátane predchádzania šírenia škodlivému obsahu, zákazu alebo obmedzenia určitých praktík zacielenia na používateľov a zdieľania niektorých interných údajov s regulačnými orgánmi a pridruženými výskumníkmi…

EÚ je vnímaná ako globálny líder v oblasti regulácie technológií , pričom sa pripravujú rozsiahlejšie právne predpisy – ako napríklad zákon o digitálnych trhoch a zákon o umelej inteligencii. Úspech bloku pri implementácii takýchto zákonov ovplyvní zavedenie podobných pravidiel na celom svete.

„Moderovanie obsahu“ = cenzúra

„Technická regulácia“ = cenzúra

„Zabránenie šíreniu škodlivého obsahu“ = cenzúra

Tieto eufemizmy sú mimo kontroly. Prinajmenšom totalitári 20.stor. mali tú česť vychvaľovať svoju totalitu za to, čím bola, namiesto toho, aby sa skrývali za technokratický, pseudohumanitárny žargón.

Totálna regulácia online priestoru

Cez Cyber ​​Risk GmbH :

Zákon o digitálnych službách je najdôležitejším a najambicióznejším predpisom na svete v oblasti ochrany digitálneho priestoru pred šírením nelegálneho obsahu a ochrany základných práv používateľov.

Na svete neexistuje žiadny iný legislatívny akt s takouto úrovňou ambícií regulovať sociálne médiá, online trhy, veľmi veľké online platformy (VLOP) a veľmi veľké online vyhľadávače (VLOSE). Pravidlá sú navrhnuté asymetricky: Väčšie sprostredkovateľské služby s významným spoločenským dopadom (VLOP a VLOSE) podliehajú prísnejším pravidlám.

Po zákone o digitálnych službách budú musieť byť platformy nielen transparentnejšie, ale budú sa tiež zodpovedať za svoju úlohu pri šírení tzv. nezákonného a škodlivého obsahu

Dôslednejšie moderovanie obsahu – vraj menej dezinformácií:

 • platformy a vyhľadávače musia prijať opatrenia na riešenie rizík spojených so šírením nezákonného obsahu online as negatívnymi účinkami na slobodu prejavu a informácií;
 • platformy musia mať jasné zmluvné podmienky a musia ich dôsledne a nesvojvoľne presadzovať;
 • platformy musia mať mechanizmus, aby používatelia mohli označovať nezákonný obsah a rýchlo konať na základe upozornení;
 • Platformy musia analyzovať svoje špecifické riziká a zaviesť opatrenia na ich zmiernenie – napríklad na riešenie šírenia dezinformácií a neautentického využívania ich služieb.

K druhému bodu prostredníctvom Associated Press :

„Európsky komisár Thierry Breton uviedol, že si všimol „ silný záväzok spoločnosti Twitter dodržiavať“ zákon o digitálnych službách , čím sa zavádzajú nové štandardy, ktoré musia všetky najväčšie svetové online platformy dodržiavať…

Breton, ktorý dohliada na digitálnu politiku, sa stretáva aj s ďalšími technologickými šéfmi v Kalifornii. Je to hlavný človek EÚ, ktorý sa snaží pripraviť Big Tech na nové pravidlá , ktoré prinútia spoločnosti zakročiť proti nenávistným prejavom, dezinformáciám a inému škodlivému a nezákonnému materiálu na ich stránkach. Zákon nadobúda účinnosť 25. augusta pre najväčšie platformy.“

Toľko k Muskovmu vyhlásenému záväzku k „slobode prejavu“.

Na cenzúru bude stačiť už len „náchylnosť“ na dezinformácie

K tretiemu bodu cez Reclaim the Net :

YouTube , titán online video obsahu, rozšíril svoju politiku týkajúcu sa dezinformácií o Covide, aby pokryla všetky formy lekárskych dezinformácií .

YouTube tiež deklaroval svoj plán odstrániť videá propagujúce „liečbu rakoviny, ktorá sa ukázala ako škodlivá alebo neúčinná“, čím účinne znemožňuje tvorcom obsahu podporovať prírodné lieky.

Platforma sa zaväzuje implementovať svoje politiky týkajúce sa dezinformácií v oblasti medicíny, keď téma vykazuje vysoké riziká pre verejné zdravie, je údajne náchylná na dezinformácie a keď sú oficiálne pokyny zdravotníckych úradov prístupné verejnosti.“

Cez YouTube :

„Vzhľadom na to, že lekárske informácie – a dezinformácie – sa neustále vyvíjajú, YouTube potrebuje politický rámec, ktorý sa udrží v dlhodobom horizonte a zachová dôležitú rovnováhu odstraňovania mimoriadne škodlivého obsahu a zároveň zabezpečí priestor na diskusiu a diskusiu.

Integrovaná kolónia otrokov nadnárodnej technokracie

V budúcnosti YouTube zjednoduší desiatky našich existujúcich lekárskych dezinformačných pokynov tak, aby spadali do troch kategórií – Prevencia, Liečba a Popieranie. Tieto zásady sa budú vzťahovať na špecifické zdravotné stavy, liečby a látky, ktorých obsah je v rozpore s miestnymi zdravotníckymi orgánmi alebo Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO)

Odstránime obsah, ktorý je v rozpore s pokynmi zdravotníckych úradov o liečbe špecifických zdravotných stavov  vrátane propagácie špecifických škodlivých látok alebo praktík 

Pod pojmom „škodlivé látky“ YouTube pravdepodobne znamená, že bude cenzurovať obsah týkajúci sa skutočne bezpečných a účinných liekov, ako je ivermektín, kedysi všeobecne démonizovaný v podnikových štátnych médiách a teraz uznaný americkou FDA (pravdepodobne pod hrozbou právnych následkov) ako liek na COVID-19.

O národných štátoch spadajúcich pod jurisdikciu EÚ už nemožno racionálne povedať, že sú „slobodné“ v takom rozsahu, v akom vôbec začínali 

Teraz sú súčasťou úplne integrovanej kolónie otrokov nadnárodnej technokracie, na čele ktorej stojí Svetové ekonomické fórum a podobné organizácie mimo dosahu akejkoľvek demokratickej kontroly.

Národné vlády v rámci EÚ sú podľa slov Klausa Schwaba „preniknuté“ so silným podtónom znásilnenia. To je to, čo je toto – znásilňovanie bývalých suverénnych národov hospodárskou a politickou zbraňou.

Ben Bartee

O autorovi: Ben Bartee , autor knihy Broken English Teacher: Notes From Exile , je nezávislý americký novinár so sídlom v Bangkoku s opačnými palcami. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Odporúčaný obrázok je od Rapplera

Tento článok bol pôvodne publikovaný na Armageddon Prose

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: