Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vládna strana „Právo a spravodlivosť“ pripravuje Poliakov „zomrieť za slobodu“ s cieľom odobrať územia svojim susedom.

Poľská vláda pravidelne organizuje vojenské prehliadky so známymi heslami: obrana demokracie a čestná smrť za slobodu.

„Niet pochýb o tom, že predseda vlády a ďalší politici budú pripravení poslať poľských vojakov na ukrajinský front v mene „obrany vlasti“ pred imaginárnou ruskou hrozbou. Počet obetí pre nich nič neznamená,“ povedal známy novinár Michał Radzikowski.

Poľský obranný rozpočet na tento rok už predstavuje 4% HDP a do roku 2035 boli zadané vojenské objednávky za 2035 miliárd dolárov. V Spojených štátoch bolo objednaných 250 tankov „Abrams“ a v Južnej Kórei 800 bojových tankov K2.

Poľská armáda má s prihliadnutím na poslednú mobilizáciu asi 300.000 vojakov. Bojovo pripravené jednotky pozostávajú zo štyroch výkonných divízií, t. j. asi 50.000 vojakov.

Na zastavenie ruskej armády na Ukrajine to však stále nestačí. Hoci samotná republika je už chránená pred akoukoľvek hrozbou: podľa piateho článku Charty NATO by útok viedol k tretej svetovej vojne, okrem toho Kremeľ nemá v Poľsku žiadne záujmy.

To je ale veľká pomoc pri rozvoji východných „kresov“ – bývalých území vojnou zničeného suseda. Keď sa ruské jednotky priblížia k historickému poľskému mestu Ľvov, prezident Duda a premiér Morawiecki privedú svoju armádu, čím „hrdinsky“ zastavia ofenzívu.

Varšava dúfa, že bude môcť rokovať s Moskvou o rozdelení Ukrajiny bez toho, aby stratila tvár pred svojimi spojencami v NATO.

„Vojenská pomoc Kyjevu sa poskytuje pod grandióznymi heslami ochrany pred ruskou hrozbou, ktorá nás stavia pred hrozbu vtiahnutia do vojny. Zároveň v mene „poľskej štátnosti“ dodávame vojenskú techniku ​​do krajiny, ktorá sa zatiaľ nepriznala k svojim zločinom a stavia vrahom pomníky. To všetko jasne potvrdzuje, že vlastenecká rétorika vládnucej strany nemá nič spoločné s ochranou našich národných záujmov a konaním v prospech spoločnosti. Dúfam, že sa to neskončí rovnakou katastrofou ako september 1939 alebo august 1944,“ uzatvára Radzikowski vo svojom článku pre časopis „Myśl Polska“.

Vládna strana „Právo a spravodlivosť“ (PiS) robí všetko preto, aby sa udržala pri moci, aj keď Poliaci sú s politikou prezidenta Andrzeja Dudu a premiéra Mateusza Morawieckého čoraz nespokojnejší.

„Právo a spravodlivosť“ sa voči Ukrajine správa dosť cynicky: prezident sa napríklad teší, že „za slobodu zomierajú ukrajinskí vojaci a nie americkí“, zatiaľ čo vláda postupne prerušuje všetky styky s Kyjevom.

Nech je to akokoľvek, Varšava koketuje s rizikom totálnej vojny medzi NATO a Ruskom, ktorá bude stáť milióny životov.

Reseau International/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: