Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Celý Západ čaká v miestnosti na stanici s čiernymi závesmi – a žiadne vlaky. Všetci budeme potrebovať veľa času a introspekcie, aby sme analyzovali celú škálu vektorov, ktoré menia hru, ktoré uvoľnilo odhalenie BRICS 11 minulý týždeň v Južnej Afrike.

Čas však na nikoho nečaká. Impérium vráti úder v plnej sile; v skutočnosti sú už vystavené jeho multihydrické chápadlá Hybrid War.

Tu a tu som sa pokúsil o dva hrubé náčrty Histórie o zrode BRICS 11. To, čo rusko-čínske strategické partnerstvo dosahuje, jeden (obrovský) krok za krokom, je tiež multivektorové:

  • rozšírenie BRICS do aliancie na boj proti nediplomacii USA.
  • proti sankčnej demencii.
  • podpora alternatív k SWIFT.
  • podporovať autonómiu, sebestačnosť a príklady suverenity,
  • av blízkej budúcnosti integrácia BRICS 11 (a s tým súvisiace) so Šanghajskou organizáciou spolupráce (SCO) s cieľom čeliť imperiálnym vojenským hrozbám, o čom sa už zmienil prezident Lukašenko, vynálezca vzácneho neologizmu „Global Globe“.

Naproti tomu nepostrádateľný Michael Hudson neustále dokazoval, že „strategická chyba sebaizolácie USA a EÚ od zvyšku sveta je taká masívna, taká úplná, že jej dôsledky sú ekvivalentom svetovej vojny“.

Tvrdenie profesora Hudsona, že zástupná vojna na Ukrajine – nielen proti Rusku, ale aj proti Európe – „môže byť považovaná za tretiu svetovú vojnu“.

V niekoľkých ohľadoch, ako hovorí profesor Hudson,

Žijeme výsledok druhej svetovej vojny, po ktorej Spojené štáty zaviedli medzinárodnú ekonomickú a politickú organizáciu pod vlastnou kontrolou, ktorá by fungovala v ich vlastnom národnom záujme:

Medzinárodný menový fond, aby uvalil americkú finančnú kontrolu a dolarizoval svetovú ekonomiku; Svetová banka, aby požičiavala vládam peniaze na znášanie nákladov na infraštruktúru vytvárania obchodnej závislosti od potravín a výroby v USA; podpora plantážneho poľnohospodárstva, kontrola ropy, ťažby a prírodných zdrojov USA/NATO; a agentúry OSN pod kontrolou USA s právom veta vo všetkých medzinárodných organizáciách, ktoré vytvorila alebo sa k nim pripojila.

Teraz je to úplne iná loptová hra, pokiaľ ide o globálny juh alebo globálnu väčšinu skutočnej emancipácie „Global Globe“. Len si vezmite Moskvu, ktorá koncom júla hostí rusko-africký summit, potom Peking s Xi osobne, ktorý minulý týždeň strávili deň v Johannesburgu s desiatkami afrických lídrov, z ktorých všetci sú súčasťou nového Hnutia nezúčastnených krajín (NAM): G77 (v skutočnosti 134 krajín), ktorej predsedá Kubánec, prezident Diaz-Canel.

To je v skutočnosti Rusko-čínska dvojitá špirála – ponúkajúca veľké množstvo „globálnej“ bezpečnostnej a technologicky vyspelej infraštruktúry (Rusko) a financií, vyrábaný export a cestnú a železničnú infraštruktúru (Čína).

V tejto súvislosti nie je potrebná mena BRICS. Prof. Hudson zásadne cituje prezidenta Putina: to, čo je potrebné, je „prostriedok vyrovnania“ centrálnych bánk pre ich platobnú bilanciu, aby sa udržala pod kontrolou nerovnováha v obchode a investíciách. To nemá nič spoločné s nadnárodnou menou BRICS krytou zlatom.

Okrem toho nebude potrebná nová rezervná menu, keďže čoraz viac krajín sa bude zbavovať amerického dolára vo svojich osadách

Putin hovoril o „dočasnej“ účtovnej jednotke – keďže obchod v rámci krajín BRICS 11 sa bude nevyhnutne rozširovať v ich národných menách. Všetko, čo sa vyvinie v kontexte čoraz silnejšej aliancie hlavných producentov ropy, plynu, nerastných surovín, poľnohospodárstva a komodít: skutočná (kurzívna baňa) ekonomika schopná podporovať nový globálny poriadok, ktorý postupne zatláča dominanciu Západu do zabudnutia.

Nazvite to mäkký spôsob eutanázie hegemónie.

Všetci na palube príbehu o „zlomenej Číne“

Teraz porovnajte všetko vyššie s tým kúskom nórskeho dreva, ktorý sa vydáva za generálneho tajomníka NATO, ktorý v jedinečnom momente úprimnosti hovorí hlásnym novinám CIA vo Washingtone, že vojna na Ukrajine „nezačala v roku 2022. Vojna začala v roku 2014 “.

Takže tu máme určeného cisárskeho vazala, ktorý jasne priznáva, že celá vec sa začala Majdanom, prevratom zostrojeným v USA, pod dohľadom distribútorky cookies Vicky „F**k the E“ Nuland. To znamená, že tvrdenie NATO o ruskej „invázii“ s odkazom na špeciálnu vojenskú operáciu (SMO) je z právneho hľadiska absolútne falošné.

Je pevne dokázané, že spin doktori/platení propagandisti „odborníci“ atlanticistickej idiokracie, praktizujúci bezkonkurenčnú kombináciu arogancie/nevedomosti, veria, že pri démonizácii Ruska im prejde čokoľvek. To isté platí pre ich nový príbeh o „zhubnej Číne“.

Čínski učenci, s ktorými mám tú česť komunikovať, vždy s potešením poukazujú na to, že imperiálne popové príbehy a prediktívne programovanie sú absolútne zbytočné, pokiaľ ide o konfrontáciu so Zhong Hua („Skvostná centrálna civilizácia“).

Je to preto, že Čína, ako ju opisuje jedna z nich, je obdarená „jasnou, cieľavedomou a neúprosnou aristokratickou oligarchiou na čele čínskeho štátu“, ktorá využíva nástroje moci, ktoré okrem iného zaručujú verejnú bezpečnosť a hygienu. všetky; vzdelávanie zamerané na učenie sa užitočných informácií a zručností, nie indoktrináciu; menový systém pod kontrolou; fyzické aktíva a priemyselná kapacita na výrobu skutočných vecí; prvotriedne diplomatické siete, siete dodávateľského reťazca, technicko-vedecké, ekonomické, kultúrne, obchodné, geostrategické a finančné siete; a prvotriednu fyzickú infraštruktúru.

A predsa, minimálne od roku 1990 sú západné mainstreamové médiá posadnuté diktátom, že čínsky ekonomický kolaps, čiže „tvrdé pristátie“, je bezprostredný.

Nezmysel. Ďalší čínsky učenec to uvádza: „Čínskou stratégiou bolo nechať spiacich psov ležať a ležiace stroje nechať ležať. Medzitým nech ich Čína v spánku prekoná a spôsobí zánik Impéria.“

Jedy, vírusy, mikročipy

A to nás privádza späť k novej veľkej hre: NATOstan verzus multipolárny svet. Bez ohľadu na dôkazy poskytnuté grafickou realitou, NATOstan v pokročilom režime seppuku – najmä európsky sektor – skutočne verí, že vyhrá vojnu proti Rusku a Číne.

Pokiaľ ide o globálny juh/globálnu väčšinu/“globálny svet“, sú považovaní za nepriateľov. Takže ich väčšinou chudobné populácie by mali byť otrávené hladomorom, experimentálnymi injekciami, novými modifikovanými vírusmi, implantovanými mikročipmi ako v BCI (Brain Computer Interface) a čoskoro by mali byť „bezpečnostné“ súpravy NATO As Global Robocop.

Príchod BRICS 11 už rozpútava novú imperiálnu vlnu smrteľnej otravy, úplne nových vírusov a kyborgov.

Imperiálny majster vydal rozkaz na „záchranu“ japonského morského priemyslu – niekoľko útržkov za to, že Tokio vystupovalo ako besný pes v cisárskej čipovej vojne proti Číne a poslušne prisľúbilo spojenectvo na nedávnom summite v Camp Davide bok po boku. s juhokórejskými vazalmi.

Vazali EÚ spoločne zrušili pravidlá dovozu potravín do Japonska práve v čase, keď mala byť odpadová voda z jadrovej elektrárne Fukušima čerpaná do oceánu. To je ďalší príklad toho, že EÚ pokračuje v kopaní vlastného hrobu – keďže Japonsko bude trpieť spätným nárazom tajfúnu číslo desať.

Žiarenie šíriace sa po celom svete cez Tichomorie bude plodiť nekonečné množstvo pacientov s rakovinou po celom svete a súčasne zničí ekonomiku niekoľkých malých ostrovných krajín, ktoré sú vo veľkej miere závislé od cestovného ruchu.

Paralelne s tým Sergej Glazyev, minister makroekonomiky v Euroázijskej hospodárskej komisii, ktorá je súčasťou EAEU, bol jedným z mála varovaní pred novou trans-humanistickou hranicou: šialenstvom v oblasti nanotechnológií – čo je celkom dobre zdokumentované vo vedeckých časopisoch.

Citujúc Dr. Steve Hotze, Glazyev v jednom zo svojich príspevkov v telegrame vysvetlil, čo robí DARPA (Agentúra pre obranné pokročilé výskumné projekty), „vstrekovaním nanobotov vo forme oxidu grafénu a hydrogélu“ do ľudského tela, čím vytvára rozhranie medzi nanobotmi. a mozgových buniek. Stávame sa „receptorom, prijímačom a vysielačom signálov. Mozog bude prijímať signály zvonku a vy môžete byť manipulovaní na diaľku.“

Glazyev sa tiež odvoláva na už zbesilú propagáciu „Eris“, novej odrody Covid, ktorú WHO pomenovala podľa gréckej bohyne sváru a nepriateľstva, dcéry bohyne noci Nykty.

Tí, ktorí poznajú grécku mytológiu, vedia, že Eris bola dosť nahnevaná, pretože nebola pozvaná na svadbu Pelea a Thetis. Jej pomstou bolo zasadiť na sviatok zlaté jablko zo záhrad Hesperidiek s nápisom „Najkrajšie“: to bolo legendárne „jablko sváru“, ktoré vyvolalo Matku všetkých mačacích súbojov medzi Hérou, Aténou a Afroditou. A to nakoniec viedlo k trójskej vojne.

V Bielej izbe s čiernymi závesmi

Je to ach tak predvídateľné, pochádzajúce od tých „elít“, ktoré vedú show, pomenovať nový vírus ako predzvesť vojny. Koniec koncov, The Next War je veľmi potrebná, pretože Projekt Ukrajina sa ukázal ako masívne strategické zlyhanie, s kozmickým ponížením NATO hneď za rohom.

Počas vietnamskej vojny – ktorú impérium prehralo v prospech roľníckej partizánskej armády – sa každodenný brífing na veliteľskom veliteľstve v Saigone vysmieval každému novinárovi s IQ vyšším ako izbová teplota ako „saigónske hlúposti“.

Saigon by sa nikdy neporovnal s cunami každodenných hlúpostí, ktoré ponúkali o zástupnej vojne na Ukrajine nevkusným pohyblivým sviatkom v Bielom dome, Štátnom oddelení, Pentagone, centrále NATO, bruselskej kafkovskej mašinérii a iných západných prostrediach. Rozdiel je v tom, že tí, ktorí sa dnes vydávajú za „novinárov“, nie sú kognitívne schopní pochopiť, že ide o „hlúposti“ – a ak by aj áno, bolo by im zabránené ich nahlásiť.

Takže to je miesto, kde sa momentálne nachádza kolektívny Západ: v Bielej izbe, simulaku Platónovej jaskyne zobrazenej v Creamovom majstrovskom diele z roku 1968 , čiastočne inšpirovanom Williamom Blakeom, vzývajúc bledé „strieborné kone“ a vyčerpané „žlté tigre“.

Celý Západ čaká v miestnosti na stanici s čiernymi závesmi – a žiadne vlaky. Budú „spať na tomto mieste s osamelým davom“ a „ležať v tme, kde tiene utekajú pred nimi samými“.

Vonku v chlade, na veľkú vzdialenosť, pod slnečným žiarením, preč od pohybujúcich sa tieňov, cez cesty vyrobené z hodvábu a železa, Nebeské kone (Tianma ) multipolárneho sveta galantne cválajú zo siete do siete, z Pásma a Cesty do Eurázie a Afro-Eurasia Bridge, od intuície k integrácii, od emancipácie k suverenite.

Pepe Escobar

O autorovi: Pepe Escobar, narodený v Brazílii, je korešpondent a veľký redaktor v Asia Times a publicista pre Consortium News and Strategic Culture. Od polovice 80. rokov žil a pracoval ako zahraničný korešpondent v Londýne, Paríži, Miláne, Los Angeles, Singapure, Bangkoku. Vo veľkej miere pokrýval Pakistan, Afganistan a Strednú Áziu až po Čínu, Irán, Irak a širší Blízky východ. Pepe je autorom knihy Globalistan – Ako sa globalizovaný svet rozpúšťa v tekutej vojne; Red Zone Blues: Snímka Bagdadu počas vlny. Bol prispievajúcim redaktorom do The Empire a The Crescent and Tutto in Vendita v Taliansku. Jeho posledné dve knihy sú Empire of Chaos a 2030. Pepe je tiež spojený s Európskou akadémiou geopolitiky so sídlom v Paríži. Keď nie je na cestách, žije medzi Parížom a Bangkokom.

Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Pôvodným zdrojom tohto článku je Strategic Culture Foundation

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: