Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Podpredseda europarlamentu a predseda strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka je pre mnohých politikov ako červené súkno pre býka. Progresívec sa síce snaží všetkých presvedčiť o svojich čistých úmysloch so Slovenskom, ako aj o svojej „čistej“ minulosti, jeho slová, hoci predvolebné preferencie PS tomu nenapovedajú, mu však verí len málokto.

Slovák Michala Šimečku vôbec neverí šéf národniarov Andrej Danko, ktorý má navyše na neho „spadnuté“ aj z niekoľkých iných dôvodov. Líder SNS vôbec neverí, že Šimečka a jeho PS je schopné riadiť Slovensko. Andrej Danko to vyjadril nielen v krátkom statuse, ale aj vo videu. „PROGRESÍVCI a im podobní sa boja, aby sa im Slovensko nevymklo spod kontroly. Boja sa, že budeme silným hlasom v EÚ spolu s Maďarskom voči šikanóznym nariadeniam. My si máme uťahovať opasky na úkor blahobytu západných štátov, ktorí nezvládajú situáciu s migrantami už dávno. Už naozaj stačilo,“ napísal v krátkom statuse Andrej Danko, ktorý vo videu svoje myšlienky rozvinul predsa len obšírnejšie.

Progresívci a im podobní sa boja, aby sa im Slovensko nevymklo spod kontroly.Andrej Danko, predseda SNS

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Danko v úvode videa priznáva, že ho čaká väčší boj so šimečkovcami. „Lebo mne sa páči ten výraz pudlíka Šimečku, ktorý sa tvári, že on nevie o žiadnych prepojeniach, konšpiráciách, že on sa stal predsedom strany lebo bol šikovný. Vyštudoval školu v Oxforde, lebo dokázal si zohnať päť tisíc mesačne. Ja som ho vyzval, nech ti zdokladuje, uviedol tri nadácie a tvrdil, že za päť tisíc ročne vyštudoval Oxford. No, všetky naše deti by chceli študovať za päť tisíc ročne Oxford,“ krúti národniar hlavou nad argumentami Šimečku za akú sumu študoval na prestížnej univerzite vo Veľkej Británii. Prirodzene, Andrej Danko v súvislosti so šéfom progresívcom neobišiel ani tému Sosos a jeho peniaze.

Bude dôležité, aby Pellegrini nezradil

„On nevie ani o prepojení so sorosovcami, zabudol asi aj na nadáciu svojich predkov, kde boli zakladatelia Bútora a jeho otec, a kde peniaze chodili od Sorosa. Veď jeho otec povedal, že Soros pomohol poraziť Mečiara. A on nevie, lebo to je fikcia a sme posadnutí Sorosom…,“ hovorí ďalej národniar Danko, ktorý sa rozohnil aj nad tým, ako ho „terorizujú“ progresívne denníky, ale aj šéfka študentskej rady vysokých škôl Zuzana Hozlárová, ktorá bola poradkyňa ministra školstva Branislava Gröhlinga. „Je to všetko poprepájaná banda,“ nedáva si servítku pred ústa šéf národniarov, podľa ktorého je to organizovaná skupina ľudí, ktorá má neobmedzené zdroje a on aj celé SNS zvádza boj s veternými mlynmi. „Boja sa, aby sa Slovensko nevymklo, aby sa nepridalo k Maďarsku. A tak, ako sme hovorili, že ak SNS príde k moci, nielenže obilie zakážeme dovážať, ale aj med, aj mäso. Tu nemá čo z Ukrajiny chodiť nič, čo ohrozuje zdravie našich ľudí,“ hovorí rázne Andrej Danko.

Brusel ráta s tým, že sa tu vytvorí vláda Progresívne Slovensko, Hlas-SD, KDH, SaS alebo Kollár. Oni rátajú s takou vládou a urobia preto všetko.Andrej Danko, predseda SNS

Predseda národniarov si následne zobral na paškál nielen prezidentku Zuzanu Čaputovú, ale aj ňou vymenovaného ministra pôdohospodárstva Jozefa Bíreša a kandidáta na prezidenta Ivana Korčoka. „Zrazu už nevadí, že Korčok robil aj pre Fica, alebo má problémy s agentúrou Ankov pri rozkrádačkách, ktoré sa kritizovali opozíciou. Takže, Korčoka musíme zastaviť a Šimečka sa nesmie dostať k moci. Preto je dôležité, aby Pellegrini nezradil,“prízvukuje Danko ktorý verí, že po voľbách vznikne vláda reálnych strán a zastaví šimečkovcov. Predseda národniarov bol tvrdý aj v otázke nelegálnej migrácie, pričom povedal, že aj súčasný šéf parlamentu Ľudovít Ódor vyzerá ako migrant, a tak mu je to pri otázke nelegálnej migrácie u nás jedno. A keď už mal „na jazyku“ Ľudovíta Ódora, tak „naložil aj jemu.

Ľudia u nás si opasky uťahovať nebudú

Čo čakáte od Ódora? Chce sa vrátiť do Národnej banky a zase mať svoje 10-tisícové príjmy. Jemu je to úplne jedno. A s Kažimírom. Môj princíp je zmeniť zákon o Národnej banke. Nič nerobia s hypotékami, nesledujú a nepenalizujú banky, oni žijú svoj nejaký svet. Odor je vlastne poskok Čaputovej, ktorý bude robiť všetko. Veď jeho vláda ako prvá dala Sorosovi práve na kontrolu migrantov peniaze. Oni ich potrebujú. Veď aj tá Sorosova nadácia vlastne akú náplň by mala, keby sme tu nemali migrantov Ak sa naplní Nemecko, Francúzsko, tak samozrejme že nám ich tu budú nechávať. Príde jeden migrant, za ním prídu tri ženy a 10 detí. Proste to tak bude. Veď my nikoho neurážame za náboženstvo, za farbu pleti, ale princíp je, že ako sa vôbec dostanú do únie. A tu sa dostávame k základnej otázke, čo robí Brusel? Brusel rieši idiotizmy. Spaľovacie motory miesto ochrany vonkajších hraníc,“ pohoršuje sa Danko, podľa ktorého tu ide o veľké hry.

Andrej Danko verí, že sa zostaví vláda, a že Pellegrini nepôjde s tým Šimečkom. „Brusel ráta s tým, že sa tu vytvorí vláda Progresívne Slovensko, Hlas-SD, KDH, SaS alebo Kollár. Oni rátajú s takou vládou, a urobia preto všetko,“ prezrádza národniar bývalý šéf parlamentu. A čo by robila Andrej Danko keby sa dostal do vlády? „V prvom rade by som sa snažil vytvoriť normálnu koaličnú radu a jej funkčnosť tak, aby sa rozdelili kompetencie. Ak by som mal najväčšiu podporu od ľudí, tak by som sa snažil v prvom rade dať dokopy V4, najmä vzťahy s Orbánom, pretože odtiaľ to prichádza. V každom prípade treba zmeniť administratívu, aby sme tých ľudí mohli aj vydávať naspäť, zadržiavať a vytvoriť zberné tábory kde ich identifikujeme,“ prezrádza Andrej Danko kroky, ktoré by pri nelegálnej migrácii urobil aby nepúšťal nelegálnych migrantov medzi Slovákov.

„Tých opatrení treba urobiť viac, ale v každom prípade toto pod zámienkou ľudských práv je veľkým problémom Európy. Tým najväčším problémom Európy, ktorý vznikol aj z migrácie je to, že západné štáty ako Francúzsko, Španielsko, Taliansko sú plné takýchto prisťahovalcov, preto sa tie štáty zadlžujú napr. Taliani sú na úrovni 180%. Verím, že západ žije v socializme, dáva ľuďom platy a dôchodky, na ktoré už dávno ekonomicky nemá. Je len otázka času, kedy tá bublina na západe praskne, pretože oni to kompenzujú tým, že nám hovoria, majte vyrovnaný deficit, nedávajte ľuďom viac podpory. Povedal som, že Slováci, ale aj ľudia, čo tu žijú, Maďari, Rómovia či Rusíni si žiadne opasky na Slovensku po voľbách uťahovať nebudú. Ak sa dostaneme k moci, toto strašenie nás, že vy buďte dobrí, vy nemíňajte a my to v Nemecku a vo Francúzsku rozdr…, tak to musí skončiť,“ povedal na záver videa šéf národniarov Andrej Danko.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d