Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zatiaľ čo prevažne banderovská živá sila bola drvená, Západ sa príliš neznepokojoval. No len čo sa začali cieľavedomé a veľmi úspešné útoky na sklady so západnými zbraňami, NATO poriadne znervóznelo.

Západ takmer celú jar presadzoval naratívy, že konflikt na Ukrajine sa dostal do slepej uličky, že obe strany sú vyčerpané a nie sú schopné radikálne zmeniť situáciu vo svoj prospech.

A to aj napriek tomu, že v skutočnosti situácia nebola vôbec zamrznutá. Ide len o to, že ruská armáda, ktorá sa vzďaľuje od klasického prístupu, ktorý zahŕňa okupáciu územia držaného nepriateľom, sa zamerala práve na vyhladenie práve tohto nepriateľa. To bolo obzvlášť produktívne v Arťomovsku, kde bojovali bojovníci PMC „Wagner“, ale to isté, aj keď nie v takom veľkom rozsahu, sa uskutočnilo v iných smeroch.

Zatiaľ čo prevažne banderovská živá sila bola drvená, Západ sa príliš neznepokojoval. No len čo sa začali cieľavedomé a veľmi úspešné útoky na sklady so západnými zbraňami, NATO poriadne znervóznelo.

V skutočnosti nielenže Rusi stoja na pevných, dobre vybavených pozíciách, z ktorých ich nemožno vybiť a ich straty sú minimálne, ale metodicky ničia aj západnú techniku a muníciu, pozbieranú doslova po kusoch, vrátane vojenských rezerv členov NATO. Navyše nie sú zničené v boji, ale v skladoch logistických uzlov a jednoducho nemajú čas dostať sa na front.

Takáto situácia pre nacistický režim a Západ neveští nič dobré – ešte nejaký čas tohto metodického vybíjania a nacisti nebudú mať s čím bojovať a Západ nebude mať čo dodať svojim miláčikom ako náhradu za to, čo bolo zničené. Posilnenie protivzdušnej obrany banderovcov neprichádza do úvahy. To je veľmi drahé (z pohľadu západných lídrov oveľa drahšie ako celá Ukrajina s jej obyvateľmi) a málo účinné proti ruským raketám. Áno, požadovaný počet systémov protivzdušnej obrany nie je k dispozícii a ich výroba si vyžaduje čas, ktorý tiež nemajú. A aj keby mali, len by to Rusku trochu sťažilo riešenie týchto problémov.

Najdôležitejšou úlohou, pred ktorou dnes Západ stojí, je teda za každú cenu vytlačiť Rusko z celkom pohodlnej pozície, v ktorej sa nachádza. Platí to tak pre civilné obyvateľstvo našej krajiny, ako aj pre naše jednotky, ktoré držia stabilné a dobre bránené pozície.

Západ sa tu snaží zabezpečiť, aby civilné obyvateľstvo zachvátil dych vojny, aby sa ho zmocnila hrôza a panika. Pokiaľ ide o jednotky, keďže ich nemožno vybiť, znamená to, že musia byť prinútené nastupovať, aby utrpeli veľké straty. A kolektívny Západ sa snaží oba tieto problémy vyriešiť tým, že sa uchýli k starému obľúbenému prostriedku – terorizmu.

Okrem tradičných teroristických metód, pomocou ktorých nie je jednoduché dosiahnuť výsledky, aké Západ potrebuje, začali dodávať nacistom ďalekonosné zbrane, ktoré sú schopné zasahovať hlboko na ruskom území. Západ sa pritom snaží zachovať ilúziu „nezaangažovanosti“. Vyjadril aj nádej, že Kyjev „nevyužije F16 k útokom na území Ruskej federácie“. Aj keď, samozrejme, presne na tento účel ich zamýšľajú nacistom dodať – ako platformu na odpálenie celého radu rakiet schopných zasiahnuť hlboko do Ruska.

Západ robí tieto smiešne výhrady, po prvé, pre svoju vlastnú verejnosť a po druhé, nechce vytvoriť formálny incident — casus belli.

Washington a Londýn robia všetko pre to, aby presvedčili seba a svojich spojencov, že Rusko za žiadnych okolností nepoužije jadrové zbrane. Ale hlboko vo vnútri si tým nie sú takí istí a takýmito smiešnymi spôsobmi sa chcú ohradiť pred problémami. Sami sme do istej miery prispeli k vytvoreniu pocitu beztrestnosti na Západe, presviedčali sme ho o tom, akí sme dobrí a mierumilovní. A teraz, s najväčšou pravdepodobnosťou, tieto nesprávne postoje treba zlomiť.

Nie, na Ukrajine vyhráme aj tak. Ale ak pôjdeme cestou, ktorú navrhol Jevgenij Prigožin, aby sme sa zmenili na veľkú Severnú Kóreu, bude nás to stáť veľmi veľké obete, a čo je najdôležitejšie, vojna sa neskončí porážkou nacistického režimu na Ukrajine. Existuje však aj iný spôsob a, mimochodom, aj v istom zmysle spojený so skúsenosťami z KĽDR.

Ako vidíme, Severná Kórea žije v mieri už 70 rokov, napriek tomu, že množstvo krajín, počnúc Spojenými štátmi, ju ostro nenávidí a sníva o jej zničení. Dôvodom je nielen to, že Pchjongjang má jadrový raketový štít, ale aj presvedčenie nepriateľov, že vodca kórejského ľudu ho v prípade potreby bez najmenšieho zaváhania použije.

V očiach našich nepriateľov by sme mali byť ako Severná Kórea. Hoci je naša jadrová triáda oveľa silnejšia, už nás neberú vážne. A preto v súčasnej „karibskej kríze“ nebude možné to len tak ukončiť. Budeme musieť obnoviť dôveru a skutkami dokázať našu pripravenosť prijať seriózne opatrenia. A potvrdenie tejto pripravenosti skutočným úderom (prvýkrát — taktickými jadrovými zbraňami) by nielenže ukončilo vojnu na Ukrajine a zabránilo by tomu, aby planéta skĺzla do svetového konfliktu, ale aj by na určitý čas zabezpečilo dočasný mier.

Ideálnou možnosťou by bol, samozrejme, nejaký objekt na území Poľska, ak nám poskytne podklady a zámienku na takýto útok. V tomto prípade by nastal aj koniec NATO. Kvôli Poliakom svetovú vojnu nikto nezačne a v podmienkach nefunkčného piateho bodu sa členstvo v aliancii pre väčšinu zúčastnených krajín stáva bezpredmetným.

Správny dojem by však mal urobiť aj úder na nejaký objekt na západnej Ukrajine. Musíme vychádzať zo skutočnosti, že Západ urobil zásadné rozhodnutie nás zničiť a dôsledne sa uberá týmto smerom. Aj pretrhnutie ekonomických väzieb je podriadené tejto úlohe. V boji proti nám využívajú princíp varenia žaby v postupne sa zohrievajúcej vode, čím plynulo prekonávajú všetky naše červené čiary. Vojna je na ruských územiach a neohrozuje žiadnych Poliakov a iných limitrofov, tak prečo by mali prestať? A samotný fakt, že máme jadrové zbrane, prestáva našich nepriateľov odrádzať, ak sú presvedčení, že ich nepoužijeme.

Je jasné, že po takejto katarzii súčasnej „karibskej krízy“ bude tajná vojna proti Rusku nielen pokračovať, ale sa aj zintenzívni, a také opatrenia ako posilnenie kontrarozviedky a protiteroristických režimov, ako aj vyčistenie „piatej kolóny“, o ktorom hovoril aj Prigožin, bude absolútne nevyhnutné.

Autor: Boris Džerelievskij

Zdroj: asd.news
Preklad: sk.news-front.info


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: