Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pôvodné logo RTVS zmizlo z facebookovej stránky telerozhlasu Správy RTVS a ostalo iba červené pole bez textu.

Zvyšok sa nezmenil. STVR hovorí o dočasných grafických úpravách v neštandardnej situácii, informuje portál televízie ta3.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Reakcia STVR

K zmene loga sa vyjadrila aj STVR. Denník N uverejnil stanovisko verejnoprávneho média. Vo vyjadrení stojí aj to, že sa telerozhlas pasuje s neštandardnou situáciou súvisiacou s expresnou zmenou značky. Hoci značka RTVS zanikla, zatiaľ ju nevedia nahradiť novou identitou.

„Slovenská televízia a rozhlas v týchto dňoch postupne pristupuje k dočasným grafickým úpravám a najmä eliminácii loga už zaniknutej RTVS, a to v televíznom, rozhlasovom aj online prostredí. S touto aktivitou súvisia aj dočasné grafické úpravy na facebookovej stránke Správy RTVS.

Situácia, v ktorej sa nachádza STVR, je neštandardná. Súčasný manažment si uvedomuje význam a dosah pripravovaného rebrandingu, ktorý by mal priniesť pozitívne vnímanie značky a dôležitosti verejnoprávneho média,” píše sa okrem iného v stanovisku.

Zmizli len písmená

Ministerstvo kultúry prevzalo sériu návrhov log pre STVR od autora Daniela Zachara už v júni, ale doteraz ich verejnosti nepredstavilo.

Teraz je známa prvá grafická zmena, no sprevádza ju chaos. Týka sa zmeny loga na facebookovom profile “Správy RTVS”. Z pôvodného loga zmizli písmená “rtv:”, miesto však ostalo prázdne.

Ministerstvo na vytvorenie loga uzatvorilo zmluvu, čo vyplýva z materiálu, ktorý je zverejnený v centrálnom registri. Ako prvý o tom pred niekoľkými dňami informoval portál Aktuality. Zachar sa podieľal aj na tvorbe predchádzajúcich log verejnoprávnej televízie.

Zvolenie priameho výberu

Podľa informácii denníka SME rezort tvrdí, že si Zachara vybral priamo kvôli jeho profesionalite, pozitívnym referenciám a schopnosti rýchlo vytvoriť logá.

„Keďže v tomto prípade išlo o zákazku s nízkou hodnotou, zákon tento postup umožňuje a celý proces teda bol v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní,“ uviedla šéfka odboru komunikácie ministerstva Petra Bačinská.

/ skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.