Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruský prezident Vladimir Putin už v pondelok spojil útok v moskovskom centre k sérii vpádov, ktoré vykonali proukrajinské sabotážne skupiny na ruskom území.

Tajomník ruskej Rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev v utorok tvrdil, že za piatkový útok na predmestí Moskvy, ku ktorému sa prihlásila odnož džihádistickej siete Islamský štát (IS), nesie zodpovednosť Ukrajina. Kyjev akúkoľvek spojitosť s útokom dôrazne odmieta, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na otázku, či za útokom v koncertno-zábavnom centre Crocus City Hall pri Moskve, pri ktorom zahynulo najmenej 139 ľudí, stojí Kyjev alebo odnož Islamského štátu, Patrušev odpovedal: „Samozrejme, Ukrajina.“

Ruský prezident Vladimir Putin pritom v pondelok prvýkrát označil práve „radikálnych islamistov“ za zodpovedných za tento útok – najtragickejší v Rusku za posledných 20 rokov. Zároveň však zopakoval, že páchatelia sa pokúsili utiecť na Ukrajinu.

„Samozrejme, je potrebné odpovedať na otázku, prečo sa teroristi po spáchaní zločinu pokúsili odísť na Ukrajinu? Kto tam na nich čakal?“ pýtal sa šéf Kremľa.

AFP píše, že Moskva sa aj napriek tvrdeniam IS-K a amerických tajných služieb snaží preniesť vinu za tragédiu na Kyjev, ktorý dôrazne poprel akékoľvek prepojenie s útočníkmi.

Putin spojil útok moskovskom centre k sérii vpádov, ktoré vykonali proukrajinské sabotážne skupiny na ruskom území. Podľa Putina je to celé súčasťou snáh o šírenie paniky v ruskej spoločnosti.

Vysokopostavený poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v utorok znovu poprel prepojenie Kyjeva s útokom a miesto toho obvinil ruské bezpečnostné služby z „neschopnosti“.

Samotný Kremeľ vyjadril dôveru voči týmto službám aj napriek tomu, že nedokázali zamedziť masakru v Crocus City Hall napriek tomu, že ich pred možným útokom už vopred varovali Spojené štáty.

I keď sa k útoku v Crocus City Hall v meste Krasnogorsk, ktoré sa nachádza na západnom okraji Moskvy, opakovane prihlásila odnož IS, Putinov hovorca Dmitrij Peskov v pondelok odmietol toto vyhlásenie komentovať s tým, že vyšetrovanie v prípade stále prebieha.

Útok teroristov na koncertnú sálu si okrem najmenej 139 obetí na životoch vyžiadal aj 200 zranených. Západné tajné služby a bezpečnostní experti považujú tvrdenie IS o zodpovednosti za dôveryhodné a predpokladajú, že za útokom stojí odnož Islamského štátu – Chorásán (IS-K).

Moskovský súd v prípade doposiaľ obvinil tadžických občanov – Dalerdžona Mirzojeva (32), Saidakramiho Račabalizodu (30), Muchammadsobira Faizova (19) a Šamsidina Fariduniho (25). Hrozí im doživotný trest odňatia slobody.


Zdroj: topky.sk / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d