Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Článok začína akoby podnadpisom, ktorý znie “What Holds Mankind Back from Confronting the Forces Determined to Destroy It?, t.j. v preklade „Čo Bráni Ľudstvu Konfrontovať Sily Určené na Jeho Likvidáciu?

Byť dnes Američanom znamená niečo ako nazbierať si plný košík smútku. Boli sme vo večných vojnách pre zisky vojensko-bezpečnostného komplexu, pre tú hegemónsku ideológiu neokonzervatívcov, pre hystériu Studenej Vojny, a pre Izrael. Obrovské sumy peňazí boli vydané nadarmo bez akéhokoľvek prospechu pre ľudí Ameriky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Aj včera som počúval ako mi jeden zástupca šerifa porozprával aké je to znechucujúce že nemá žiaden dosah na tú kriminálnu Americkú elitu a teda ich nemôže priviesť domov k tým ich zločinom, ale namiesto toho sa musí zameriavať na zanedbateľné zločiny (minor crimes) ich obetí z nižšej triedy (their lower class victims).

Opýtal som sa ho, prečo je to práve tá nižšia vrstva, ktorá najviac máva US zástavou, a on povedal, že patriotizmus je všetko čo majú, čo by im dávalo nejaký zmysel. Ja som odpovedal, že toto ale znamená, že oni nemajú možnosť uniknúť z tej pozície obetí, a on povedal “to je práve to, čo je na tom smutné.”

Rodičia sa nevrátili domov z vojen Washingtonu, ku svojím partnerkám (použité spouses, nie wives), deťom, rodine, a priateľom. Oni zomreli pre zisky vojenského/bezpečnostného komplexu, pre Izrael, alebo pre nejakú nezmyselnú (dumb) ideológiu. Oni nezomreli za Ameriku, ale aby ich smrť mala zmysel, ich rodiny musia trvať na tom, že áno.

Keďže sú Americkí ľudia týmto spôsobom v pasci, Washington môže hromadiť tie úmrtia, a ďakovať tým mŕtvym nie za chránenie ziskov toho vojensko/priemyselného komplexu, ale za “bránenie Ameriky”. Týmto spôsobom môže Washington pokračovať vo svojich nekonečných vojnách. Zomrieť za Ameriku je spôsob, ktorým nižšia vrstva dokáže nájsť zmysel svojich životov.

Teraz, keď Rusko ukázalo, že na Ukrajine nebude žiadne Americké víťazstvo, Washington obnovil svoje vojnové dobrodružstvá na Strednom Východe, pričom sa pevne prepojil s tým Izraelským masakrom Palestíncov a proti Arabským a Moslimským krajinám, ktoré sa stavajú proti tomu, čo predstavuje Izraelskú genocídu Palestíncov.

Palestínske ženy, deti, nemocnice, školy, sociálna infraštruktúra, sú drvené na malé kúsky Americkými bombami a raketami, ktoré Biden dodáva Nacistickému vodcovi Izraela, Netanyahu, voči ktorému už bolo vznesené obvinenie ako v Izraeli, tak aj teraz prakticky (in effect) Medzinárodným Súdnym Dvorom – International Court of Justice.

Ale toto pre Washington neznamená nič, ten vidí seba ako výnimočnú a nepostrádateľnú krajinu, ktorá sa nezodpovedá pred žiadnym zákonom, či domácim, alebo medzinárodným.

Tie údajné “morálne demokracie,” teda USA, Spojené Kráľovstvo, EU, Japonsko, Kanada, Austrália, Nový Zéland, a Island, jasne ukázali že im je to jedno (thumbed their noses) pri verdikte Medzinárodného Súdneho Dvora – verdikte proti Izraelu – tým, že pozastavili svoje platby financujúce United Nations Relief and Works Agency (UNRWA), čo je významný zdroj financovania pomoci pre Palestínčanov v Gaze.

Čo nám teda toto hovorí ohľadne morálnosti toho Zápasného Sveta – Western World. Hovorí nám to, že je horšia ako v Sodome a Gomore.

Ako môžeme byť Hrdými Američanmi, keď to pozastavenie financovania zo strany Washingtonu dopadne na životy zachraňujúcu podporu pre viac ako dva milióny civilistov, z ktorých viac ako polovica sú deti, ktoré sú závislé na pomoc UNRWA v Gaze? Tí ľudia stoja pred hladovaním a vypuknutím epidémie pod bombardovaním a blokádou pomoci zo strany Izraela.

Toto je spôsob, ktorým ten Sionistický Izrael, spolu so spojencom – Bidenovým Režimom Demokratov – zamýšľa dosiahnuť svoju genocídnu elimináciu ľudí Palestiníny.

Izrael zablokoval všetku vodu, potraviny, electrinu, a zásobovanie medikamentmi pre Gazu na posledných 120 dní. Výsledkom je, že jeden a pol millión Palestínčanov stojí pred hladomorom.

To masívne a neprestajné bombardovanie Gazy, „pozornosť“ neprestajného dodávania munície z USA do Izraela, zabilo a zrasnilo najmenej 90,000 Palestíncov, 70% z nich boli ženy a deti. Viac ako 1000 detí muselo podstúpiť amputácie bez anestézie. Chýbajú lieky, krv na transfúzie, čistá voda na umytie rán. A žiadne potraviny. Len ďalšie bomby padajúce z oblohy, vďaka Amerike.

Chris Hedges reportuje, že Západné údajné humanitárne a medické inštitúcie odmietajú odsúdiť Izraelskú decimáciu ľudských životov v Gaze. Stojíme teda zoči voči skutočnosti, že Západné medické a humanitárne inštitúcie „majú vo vrecku“ Israelskí Sionisti. Morálnosť sa na scéne nenachádza.

Ako je možné, že taká malá krajina, ktorej existencia stojí výlučne na Americkej podpore, môže prinútiť svet aby akceptoval genocídu, ak je riziko že by sa vojna rozšírila na Nukleárny Armageddon?

Záverečná poznámka: Môj názov prekladu článku len vyťahuje tú pre mňa hlavnú pointu: WHO sa dnes dostala do pozície ktorá je v úplnom protiklade s „pôvodným zámerom“ založenia tejto ustanovizne. To ale znamená, že na ten pôvodný zámer treba založiť novú inštitúciu a zabezpečiť ju voči vplyvu oligarchov.

Autor  Julian Rose , zdroj Global Research 

preklad: Ivan Hečko/ Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d