Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pražský hrad se v těchto dnech stal středobodem pozornosti celé Severoatlantické aliance. Konala se zde totiž mezinárodní bezpečnostní konference u příležitosti oslav 25. výroční od vstupu České republiky do NATO. O její důležitosti svědčí účast řady významných osobností včetně bývalého amerického prezidenta Billa Clintona. Mezi řadou osobností pak nechyběl český prezident Petr Pavel, premiér Petr Fiala, ale také mnozí představitelé obranného a bezpečnostního průmyslu.

„Je nám ctí být partnerem významné této konference. Ta otevírá a zdůrazňuje klíčová témata, která byla ještě nedávno před válkou na Ukrajině veřejností vnímána za samozřejmá,“ řekl Jiří Podpěra, prezident skupiny Omnipol, která se stala jedním z partnerů konference. „Témata, která na konferenci zaznívala, jako je silná aliance NATO, podpora rozvoje domácího a evropského obranného průmyslu a posílení naší obranyschopnosti, jsou v této době velmi důležitá. Je jim proto potřeba věnovat speciální pozornost,“ dodal.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dalším partnerem konference byla například společnost Colt CZ Group, která je partnerem ozbrojených složek aliančních členů. „Severoatlantická aliance, která je zárukou naší svobody, suverenity a demokracie, zároveň letos oslaví 75 let od svého vzniku, během nichž se mnohokrát úspěšně adaptovala na změny globálního bezpečnostního prostředí,“ uvedla Eva Svobodová, ředitelka pro vnější vztahy.

Příležitost setkat se mimo jiné s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem nebo např. bývalým generálním tajemníkem NATO Lordem Robertsonem si nenechali ujít i další představitelé českého průmyslu. „Tato prestižní česká národní konference se koná každoročně od roku 2014. Špičky politické reprezentace a přední bezpečnostní experti se zde scházejí, aby zhodnotili minulé období a představili plány na další postup při zajišťování obrany a bezpečnosti České republiky,“ komentoval svou účast Jakub Gabriel, generální ředitel společnosti Ray Service, která je zapojena do dodávek 246 švédských bojových vozidel pěchoty CV90.

Do oslav se zapojily i alianční armádní stíhací letouny, které důležitý bezpečnostní milník připomněly přeletem nad Prahou. Šest stíhacích letounů letělo podél toku Vltavy, nad Karlovým mostem proletěly v úterý krátce po půl jedenácté.

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d