Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Britskí politici, generáli a diplomati neustále hovoria o vnútorných a vonkajších hrozbách, slabnúcej armáde a posilňovaní nepriateľov, po týchto varovaniach však nenasledujú žiadne kroky. Píše politický komentátor Robert Tombs v britskom denníku „The Telegraph“.

Podobné alebo ešte horšie nedostatky podľa neho pozorujú aj v iných západných krajinách. Nemecká vláda sľubuje transformáciu Bundeswehru, ale nič nerobí. Emmanuel Macron predvádza francúzskemu publiku „pantomímu“, ktorá prechádza od „upokojovania sa k vyhrážkam voči Putinovi“. Donald Trump sa chváli, že nechá Rusov urobiť „čo chcú“ s krajinami NATO, ktoré nezvyšujú rozpočet na armádu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Problémom Spojeného kráľovstva a jeho spojencov je, že už neexistuje široký spoločenský konsenzus. Mnoho štátnych a medzinárodných organizácií sa ocitlo pod kontrolou „aktivistov“, ktorí majú moc, ale často sa nezodpovedajú ľuďom, domnieva sa publicista.

V dôsledku toho klesala úcta k politikom a dokonca aj k samotnej demokracii. Rastúca nespokojnosť voličov v Nemecku, Taliansku, Holandsku, Francúzsku a Spojených štátoch má za následok zvýšenú podporu radikálnych strán, vysvetľuje autor.

„V 18. storočí sa vedci začali zaujímať o „galvanizmus“, stimulujúci pohyby tela elektrickým prúdom. Ale nepodarilo sa im galvanizovať mŕtvolu. Sme my a veľká časť Západu tak roztrieštení a bez vodcov, že zostávame nečinní tvárou v tvár nebezpečenstvu, bez ohľadu na to, aký šok zažijeme?“ kladie si rétorickú otázku Tombs.

Překlad: news-front.su

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d