Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Je známe, že farebná energia môže preniknúť do organizmu a spôsobiť fyziologické zmeny v bunkách. Medicína využíva túto vlastnosť na liečbu, odtiaľ názov tejto metódy – color therapy, teda liečba farbami. Samozrejme, je nemožné úplne nahradiť medikamentóznu liečbu farebnou terapiou.

Tajemství lesa: stromy mají vrásky a vůní vysílají důležité ...

Ale liečba akoukoľvek farbou prispieva k vyrovnaniu alebo znásobeniu vitálnej energie človeka, keď sa duša, telo a myseľ dostanú do harmonického stavu.

 • Zelená farba svojimi vibráciami priaznivo pôsobí na zdravie, ovplyvňuje najmä stav mysle. Pôsobí na oči, kosti, svaly a šľachy, lieči priedušky a nervový systém, hormóny a enzýmy.
 • Toto je farba prírody, hôr a údolí, stepí a lúk, miest, kde odpočíva telo i duša. Iba v prírode je všetko, čo nás obklopuje, harmonicky prepojené a táto harmónia oslobodzuje, uvoľňuje, pomáha obnoviť silu po nervóznej a tvrdej práci.
 • Ide o liečivú farbu najširšieho spektra, stabilizuje krvný tlak, zlepšuje funkciu pečene, zmierňuje bolesti hlavy, no žltá farba, vyžarujúca slnečné lúče, uvoľňuje napätie, posilňuje nervový systém.
 • Táto farba nielen upokojuje nervový systém a zmierňuje nervozitu, ale tiež reguluje prácu srdca a obnovuje jeho rytmus. Vizuálne rozširuje priestor, preto sa zelená používa pri liečbe klaustrofóbie – strachu z uzavretého priestoru.
 • Je to farba napomáhajúca láske a celistvosti, farba vyvážených vzťahov, pomáha zbaviť sa negatívnych myšlienok, pocitov, oslobodzuje od nadmernej emocionality.
 • Zelená farba prispieva ku koncentrácii myšlienok, nájdeniu správneho riešenia, preto ju treba použiť pri návrhu kancelárií.
 • Vyznačuje sa praktickosťou, inšpiruje ľudí k štedrosti, prináša do sveta pohodlie a pokoj.
 • Farba harmónie sa získa zmiešaním modrej a žltej, žltá predstavuje jasnosť a modrá predstavuje múdrosť. Odborníci sa domnievajú, že väčšina ľudských chorôb je negatívnym obrazom minulosti a zelená farba pomáha sa ich zbaviť.
 • Zelená farba z pohľadu chromoterapie nielen upokojuje telo, ale ho aj osviežuje. Má antimikrobiálne a antiseptické vlastnosti, má posilňujúci účinok na svaly a tkanivá, priaznivo pôsobí na oči, stimuluje hypofýzu, uvoľňuje priedušky a zároveň upokojuje nervový systém pri všetkých chronických ochoreniach. Ale modrá farba nesie inhibičné vlastnosti, znižuje akúkoľvek aktivitu, akoby uspávala človeka.

Na východe v staroveku považovali mudrci zelenú farbu podľa jej vibrácií za najsilnejšiu farbu schopnú ovplyvniť duchovnú energiu človeka. Je to najjemnejšia farba z celej studenej škály, do ktorej patrí, ale vôbec nespomaľuje životné procesy človeka, ale iba upokojuje.

Každý vie, že zelená sa získava zmiešaním dvoch farieb: žltej a modrej. Ako svojho času napísal Goethe vo svojom pojednaní „Učenie farieb“, že vzrušujúcu energiu žltej farby obmedzuje opačná energia modrej. Tieto dve energie modrej a žltej sú akoby zachované vo vnútri zelenej farby.

Preto je energia zelenej farby, s najväčšou pravdepodobnosťou nie kinetická, ktorá smeruje von, ale potenciálna. Zelená je farbou vnútornej energie, ktorá v sebe vytvára zvláštne napätie a ktorá sa vyznačuje statikou a pokojom. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa naše oči, duša a srdce usilujú o zelenú, ako veľmi jednoduchú a zrozumiteľnú.

Vnímanie zelene z hľadiska psychológie

Z pohľadu psychológov je zelená farba vnímaná ako symbol života, symbol harmónie a jednoty človeka s prírodou. Táto farba dáva prirodzenosť a pevnosť, rozvíja vôľu a túžbu po stálosti, pomáha ľuďom byť bližšie, dáva sebaúctu a spravodlivosť.

Rôzne odtiene zelenej hovoria o postoji človeka k sebe. Modro-zelenú farbu teda obľubujú ľudia, ktorí sú na seba veľmi nároční, snažia sa byť ešte lepší, než v skutočnosti sú, ktorí sa snažia prerásť. Málokedy počúvajú názory iných a bránia svoje zásady. Sú to ľudia so silnou vôľou, takže ich nervový systém je v neustálom napätí. Uprednostňujú samotu so svojím odporom, ako hľadanie kompromisu.

Čisto zelená je podľa Kandinského bez túžby prerásť samú seba, no predsa s túžbou po sebapotvrdení. Ľudia, ktorí uprednostňujú čistú zelenú, vďaka tomu, že dodáva pevnosť, intuitívne usilujú o sebavedomie, túžbu naučiť sa správať sebavedomo.

Kto má rád žltozelené alebo hnedozelené farby, neusiluje o sebapotvrdenie. Sú to ľahší ľudia, ktorí preferujú spoznávanie nových ľudí, vzrušenie, adrenalín, užívanie si života.

Ľudské oči sú vnímavejšie na červeno-žltú časť spektra, preto zelená farba pôsobí upokojujúco na nervový systém. Keď sa pozrieme na zelenú, naše oči odpočívajú. Zrejme aj preto boli vo verejných inštitúciách rozšírené stoly potiahnuté zeleným plátnom (biliardové herne alebo pamätné z filmov, kartové stoly). A nie je náhoda, že v sovietskych časoch boli steny v školách a nemocniciach natreté zelenými odtieňmi.

Odborníci sa domnievajú, že vplyv zelenej na ľudské zdravie je pomerne výrazný, ovplyvňuje bunky a neuróny mozgu, ktoré sú zodpovedné za chuť do jedla. Zelená farba vytvára pocit harmónie, rovnováhy a pokoja. Nie náhodou sa tak dobre cítime v lese, na trávniku medzi voňavou zeleňou, podvedome cítime vplyv zelenej farby na zdravie.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: