Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Od roku 2005 sa v Bratislave každoročne koná bezpečnostná konferencia organizácie GLOBSEC – Global Security Forum. Hoci je to mimovládna organizácia, je štedro podporovaná slovenskými vládami. Paradox, na ktorý poukazuje aj generál Jozef Viktorín (Republika).

Bezpečnostnú konferenciu hostí Bratislava za štátne peniaze, teda za peniaze nás všetkých. K tomu okrem iného patria aj kontroly na hraniciach. Generálovi Viktorínovi prekáža, že štát sa zaoberá doslova dotovaním stretnutia mimovládnej organizácie, kým vážne problémy spoločnosti kompetentným unikajú. Z toho je jasné, aký vzťah majú k Slovenskej republike. Ak sa niekomu zdá, že to nie je dôležité, Viktorín pripomína, že priority vlády by mali byť niekde inde. A rovnaký fakt vyčíta prezidentkinej vláde aj Robert Fico, predseda Smer-SSD.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Obmedzenia kvôli konferencii

Slovenskú republiku má na konferencii zastupovať prezidentka Zuzana Čaputová, Bratislavu navštívi Leyenová, Metsolová, Macron,hovorí sa však aj o ukrajinskej delegácií. Celé sa to spustí 29. mája, no kontroly na hraniciach nás neminú už od stredy, 24. mája.

Hovorí sa, že Slovensko organizuje Globsec, kto všetko sa ho zúčastní, aké veľké veci sa budú diať a ako bude venovaný Ukrajine. Pre organizátorov je však Slovensko iba miestom na šírenie propagandy, ktorá má meniť myslenie ľudí. A ako sme počuli, vraj keď nie po dobrom, sľubujú, že po zlom. Jeden názor, jedna pravda,“píše na sociálnej sieti generál Viktorín, ktorý pripomína, že témou dneška nie je ani sociálna situácia, ani kontaminované obilie z Ukrajiny, ale štátny aparát rieši stretnutie mimovládnej organizácie.

Mocní „vykladači pravdy

„Novodobí „vykladači pravdy“ k organizácii využili štátny aparát, bezpečnostné zložky a zaviedli kontroly na hraniciach. A teraz vidíme, čo dokáže nekontrolovaný tretí sektor. Diktovať štátu čo má robiť a ako. Táto konferencia nie je lacný špás. Preto sa pýtam, koľko finančných prostriedkov bolo na organizáciu vyčlenených z rozpočtu? Ako sa podieľalo MO SR, MZV SR a Úrad vlády?,“pýta saViktorín.

Je to vôbec dôležité?

Podľa Jozefa Viktorína áno, lebo občan potrebuje vidieť, čo bolo a možno aj bude pre vládne garnitúry prioritou.

„Starostlivosť o bezpečnosť obyvateľov? Nie, SR ich zaujíma málo, a preto sme tam, kde sme. Pravidlá má určovať štát v dialógu s občanom, nie inak,“uzatvára Viktorín.

Vládu kritizoval aj Fico

Robertovi Ficovi sa nepáčilo, že na svojom prvom zasadnutí vláda riešila konferenciu Globsec. Pýta sa, prečo by mal kabinet na prvom zasadnutí rozhodovať o vyčlenení vojakov na pomoc polícii pri kontrolách na hraniciach v tejto súvislosti. Dodal, že pre konferenciu mimovládnej organizácie sa budú niekoľko dní tvoriť rady na hraničných priechodoch a za všetkým vidí „rukopis“ pani prezidentky Zuzany Čaputovej.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.