Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

„FPÖ chce radikální změnu kurzu směrem k EU, která zajistí mír, svobodu a prosperitu pro občany Evropy!“ požaduje od eurovoleb Rakouská svobodná strana (FPÖ). Touto změnou kurzu by dle vedoucího kandidáta strany, Haralda Vilimského, mohl být i maďarský premiér Viktor Orbán v čele Evropské komise. Evropě by prospěl.

Svobodná strana Rakouska (Freiheitliche Partei Österreichs, FPÖ) je orientovaná na vlastenecké rakouské politické síly a dává důraz na historii a tradice Rakouska. Do voleb do Evropského parlamentu, kde je strana součástí frakce ID – Identita a demokracie – jde strana s heslem Zastavit šílenství EU a požaduje navrácení pravomocí z Bruselu národním státům a více přímé demokracie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zasazuje se též o snížení pravomocí Evropského parlamentu i Evropské komise a hlavní prioritou Evropské unie by tak mělo být snížení byrokracie. „FPÖ chce radikální změnu kurzu směrem k EU, která zajistí mír, svobodu a prosperitu pro občany Evropy!“ uvádí rakouská Svobodná strana.

Vedoucí kandidát FPÖ do Evropského parlamentu Harald Vilimsky v nedávném rozhovoru uvedl, že v čele Evropské komise by se straně líbil maďarský předseda vlády Viktor Orbán.

„Věřím, že by Evropě prospěl,“ řekl Vilimsky. „Je protikladem celého establishmentu EU. Je garantem toho, že nelegální migrace takové intenzity není možná.“

Odmítl však, že by přáním FPÖ bylo vystoupení z Evropské unie. „Chceme pouze vyměnit lidi, protože přinášejí špatný obsah. Chceme Evropskou unii zefektivnit, chceme vrátit kompetence zpět do parlamentů členských zemí, abychom měli opět více přímé demokracie.“

Vilimsky také popřel, že by jeho strana chtěla zrušit přímé volby do Evropského parlamentu. „Nevím o tom, že bych se pro to vyslovil,“ řekl. V únoru však po příslušném Orbánově návrhu prohlásil, že to „rozhodně stojí za zvážení“, uvádí rakouský deník Kronen Zeitung.

Rakouský politik se také nedávno zastal Maďarska, když Ukrajina požadovala uvalení sankcí. Ekonomický poradce ukrajinského prezidenta Oleg Ustenko v rozhovoru požadoval pozastavení vyplácení dalších finančních prostředků EU Maďarsku, protože Maďarsko uzavřelo dohodu o dodávkách plynu s ruským Gazpromem.

„Maďarsko pracuje na tom, aby mohlo nadále zásobovat své obyvatelstvo naléhavě potřebnou energií. Trestat za to zemi EU by byla zcela přehnaná reakce,“ řekl a zdůraznil, že Maďarsko získává 80 až 85 procent zemního plynu a 80 procent ropy dováží z Ruska. „Ukrajina dosud obdržela od EU pomoc ve výši 62 miliard eur. To, že se nyní snaží unii rozdělit a také popudit Brusel proti členskému státu, je nepřijatelné.“

Samotný maďarský premiér Orbán vyzval obyvatele Maďarska, aby pomohli „obsadit Brusel“ v eurovolbách, které se v Maďarsku konají 6. až 9. června.

V březnovém projevu během maďarského státního svátku uvedl, že Maďarsko si při hlasování musí vybrat mezi „Bruselem a maďarskou svobodou“.

„Začínají války, ničí světy, překreslují hranice zemí a pasou se na všem jako kobylky,“ cituje Orbána Radio Free Europe. „My Maďaři žijeme jinak a chceme žít jinak.“

ZDROJ: Kronen Zeitung / Radio Free Europe / PL

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.