Slovanské Noviny

30. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Slovenská politická scéna žije už niekoľko dní kauzou, teda ak sa to tak dá nazvať, ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a jeho postavením mimo službu šiestich vyšetrovateľov NAKA známych ako čurillovci.

O jeho „nezákonnom“ kroku nielen v prípade 1. viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša, ale aj vyšetrovateľa Štefana Mašina, mali rozhodnúť dvaja nezávislí sudcovia aj na základe vyjadrenia Úradu pre ochranu oznamovateľov.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Minister má veľmi zdatných súperov

Úrad na ochranu oznamovateľov (ÚOO) ústami svojej predsedníčky Zuzany Dlugošovej sa postavil voči krokom ministra vnútra s tvrdením, že Matúš Šutaj Eštok ich s nimi neprekonzultoval, konal teda nezákonne, pretože nielen šestica vyšetrovateľov, ale aj Branko Kišš dostali od ÚOO status chránených osôb. Prirodzene, opozícia sa okamžite pustila do „vojnového“ ťaženia proti šéfovi rezortu vnútra, ba SaS na neho podala trestné oznámenie.

Koalícia, naopak, za krokom Šutaj Eštoka, ktorý tvrdí, že inak konať nemohol, pretože inak by zákon porušil práve on, stojí. Zaujímavý status aj video ponúkol občiansky aktivista Miro Heredoš, ktorý ukázal, kto za nesúhlasným kokom ÚOO stojí.

V týchto dňoch sa mediálne silne brojí proti ministrovi vnútra Šutajovi Eštokovi, ktorý si dovolil zobrať do parády Jána Čurillu a jeho kumpánov. Ten rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby u šiestich príslušníkov polície tak, ako mu to prikazuje príslušný paragraf (na jeho základe musí byť policajt dočasne pozbavený výkonu štátnej služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu).

A teraz nastúpila mainstreamová úderka a aj šéfka „Úradu pre ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti“ pani Dlugošová, ako je to nezákonné a ako sa bude Čurilla brániť, pretože on má status chránenej osoby a jeho zo zamestnania nemožno prepustiť ani mu pozastaviť výkon. Nastúpi advokát Kubina a celá armáda novinárov!“ skonštatoval Heredoš v úvode statusu.

Za všetkým hľadaj – Sorosa a USA

Kto je teda podľa Mira Heredoša predsedníčka Úradu na ochranu oznamovateľov jeho predsedníčka Zuzana Dlugošová? „Tá je prosím pekne bývalá poradkyňa Veľvyslanectva USA v oblasti právneho štátu (2014 – 2021). Pracovala pre nich teda do času, kedy vznikol úrad ktorému šéfuje. Ten vznikol vo februári 2021, a takisto vieme odkiaľ vietor fúkal, aby úrad vznikol. Zákon o tom, že takýto úrad má vzniknúť, podpísala Čaputová, a Čaputová je – pozor – bývalá advokátska koncipientka u Zuzany Dlugošovej (1.9.2007 – 31.1.2009)!!!

Zuzana Dlugošová je tiež bývalá spolupracujúca právnička Nadácie otvorenej spoločnosti a spoločne s dnešnou prezidentkou Zuzanou Čaputovou sú bývalé kolegyňe zo sorosovskej nadácie VIA IURIS,“ prezradil vo videu Heredoš a dodal, že Zuzana Dlugošová je zároveň advokátska koncipientka známeho sudcu Hrubalu, ktorého názory poznáme!

„Stačí takto?“ pýta sa občiansky aktivista, ktorý predstavuje aj ďalších dvoch členov ÚOO. „Podpredseda úradu Matej Uhlík vyštudoval aj na Central European University v Budapešti (slávna stredoeurópska sorosova „politická“ univerzita), ktorá sa už kvôli Orbánovi presunula do Viedne. Je to teda študent sorosovej univerzity.

Svoje akademické vzdelanie a skúsenosti si dopĺňal ako štipendista aj v rámci rôznych zahraničných pobytov, napríklad v USA, Nórsku, či na Islande. Skúsenosti s fungovaním v štátnej správe získaval na viacerých ministerstvách a úradoch a blízka je mu aj spolupráca s mimovládnym sektorom,“ prezradil Heredeoš niekoľko zásadných informácií od druhom členovi ÚOO.

Celé je to postavené na hlavu

Riaditeľka komunikácie Natália Pindrochová vyštudovala medzinárodné vzťahy na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Svoje akademické vzdelanie v odbore politológia si doplnila na Vrije Universiteit v Bruseli a skúsenosti v oblasti medzinárodných vzťahov na stáži na slovenskom veľvyslanectve na Kube. Do roku 2013 pracovala v oblasti marketingu a PR pre viaceré súkromné firmy. Po škole nastúpila na americké veľvyslanectvo v Bratislave (!) ako mediálna koordinátorka, neskôr prešla na pozíciu poradkyne na komunikáciu a vzťahy s verejnosťou, kde pôsobila sedem rokov (!) až do svojho nástupu na štátny úrad,“ uviedol Heredoš na margo ďalšej členky ÚOO.

„Dve hlavné tváre úradu prešli na svoje pozície z postov na americkej ambasáde, ktoré zastávali tu v Bratislave a sú spojené s prácou pre Sorosa a tretia tvár – podpredseda – je študent sorosovej univerzity a priaznivo spojený s tretím sektorom. To nie je možné, aby to takto fungovalo, a aby bol takto obsadený štátny úrad,“ neskrýva Heredoš svoje pohoršenie a zároveň voči tomu ostro protestuje.

Nielenže v tomto štáte je podľa občianskeho aktivisti liberálna kaviareň neuveriteľne prepojená, ale hlavne je úplne jasné, že protispoločenskú činnosť tu vyvíjajú hlavne tie postavy, ktoré stoja za vznikom tohto úradu, ktoré ho riadia a ktoré ho politizujú!

Používajú ho na politický boj bez toho, aby na niečo také mali oprávnenie alebo mandát a vstupujú do boja smerujúceho k očiste polície spôsobom, ktorý jasne ukazuje že o žiadnu očistu im nejde! Skutočne, tento úrad je zrejme len ďalší kúsok lega mimovládkovej mafie, ktorá vie získať aj úrad v štáte a pod rúškom ochrany občanov v skutočnosti chráni obvinených a možných budúcich zločincov,“ konštatuje Miro Heredoš, ktorý má dojem, že v našom štáte to je celé postavené na hlavu.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: