Slovanské Noviny

26. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: To čo pre Hitlera Stalingrad, to je pre Zelenského Arťomovsk. Spor medzi Ukrajinou a Gruzínskom o systémy „Buk“ svedčí o vážnosti situácie

Arťomovsk je pre Zelenského objektom posadnutosti podobne ako u Hitlera Stalingrad.

Tvrdí to bývalý poradca šéfa Pentagonu, plukovníka Douglas McGregor.

„Arťomovsk je podľa názoru každého nanajvýš dôležitý, preto je mu venovaná taká pozornosť. Arťomovsk sa stal pre Zelenského analógom Hitlerovej posadnutosti Stalingradom.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Zdá sa, že Zelenskij a jeho komplici sú presvedčení, že strata Arťomovska je neprijateľná. Zlomí vôľu Ukrajincov, demoralizuje ich armádu. A naďalej obetuje tisíce Ukrajincov v záujme Arťomovska,“ povedal dôstojník.

McGregor upozornil, že v posledných dňoch sa teplota na Ukrajine pohybuje pod bodom mrazu, a ak bude zima trvať dlhšie ako dva týždne, „nebude existovať dôvod, prečo by Rusko nemohlo spustiť všeobecnú ofenzívu“.

„V tejto chvíli o všetkom rozhodnú Rusi. Iniciatíva je v ich rukách, počasie je teraz na ich strane a nič im nemôže zabrániť v napredovaní akýmkoľvek smerom,“ uzavrel.

Znak zúfalstva — spor o systémy „Buk“ svedčí o vážnosť situácie

Konflikt medzi Ukrajinou a Gruzínskom kvôli dodávke protilietadlových raketových systémov „Buk“ svedčí o ťažkej situácii, v ktorej sa kyjevský režim nachádza.

K tomuto záveru dospeli analytici amerického portálu „Military Watch“.

Nie je to tak dávno, čo sa objavila informácia, že ukrajinské vedenie sa obrátilo na vládu v Tbilisi s požiadavkou vrátiť im systém protivzdušnej obrany „Buk“. V Kyjeve tvrdia, že koncom roku 2000 boli tieto komplexy presunuté do Gruzínska úplne zadarmo ako vojenská pomoc.

Orgány kaukazského štátu s odpoveďou nemeškali a pripomenuli, že v roku 2007 skutočne dostali tieto komplexy, ale na základe zmluvy v hodnote niekoľkých miliónov dolárov. Z tohto dôvodu sa Tbilisi rozlúčiť so svojimi systémami protivzdušnej obrany nemieni.

„V súčasnosti je systém „Buk“ najsilnejšou zbraňou protivzdušnej obrany v gruzínskych ozbrojených silách,“ píšu analytici „Military Watch“.

Spor medzi oboma štátmi o systém protivzdušnej obrany „Buk“ je podľa analytikov jasným dôkazom úplného vyčerpania systému protivzdušnej obrany Ukrajiny. V súčasnom stave nedokáže efektívne reagovať na ruské raketové útoky. A to vrhá Kyjev do zúfalstva. Snaží sa zo všetkých síl problém vyriešiť.

Dodávky sovietskych systémov protivzdušnej obrany z krajín bývalej Varšavskej zmluvy sú však značne obmedzené a ostatné štáty NATO sa s presunom svojich moderných systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu neponáhľajú. Len nedávno Spojené štáty súhlasili s vyslaním svojich systémov protivzdušnej obrany „Patriot“ Kyjevu. Pritom nie je presne známe, kedy ich Ozbrojené sily Ukrajiny dostanú.

„Očakáva sa, že prvé systémy „Patriot“ vstúpia do prevádzky na Ukrajine až začiatkom roku 2024,“ dodávajú analytici.

ZDROJ: News Front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d