Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Slovensko si dnes hlboko vydýchlo. Nepriateľka slobody, demokracie, iných názorov, segregátorka počas covidizmu, prívrženkyňa totalitných pandemických opatrení – označujúca smrteľné vakcíny za cestu k slobode

Obhajkyňa vyšetrovateľov manipulujúcich trestné konania, šíriteľka nenávisti voči Rusku – slúžiaca Ukrajine, záujmom Bruselu, globalistov & USA, ale aj prezidentka krajiny, ktorej podľa vlastných slov nerozumie, aktívne podieľajúca sa na doteraz nevídanom rozdelení slovenskej spoločnosti na dva nezmieriteľné tábory, sa dnes rozlúčila s prezidentským úradom. Zuzana Čaputová po piatich rokoch končí svoj pobyt v Prezidentskom paláci.

Odchádzajúca hlava štátu vo svojom poslednom verejnom príhovore vo funkcii slovenskej prezidentky šokovala, keď vyhlásila, že považovala za svoje poslanie snahu o dialóg spojený so vzájomným rešpektom, ako aj počúvať názory občanov, politických partnerov, odborníkov a konať tak, aby zmierňovala napätie a obrusovala hrany. Teda presne to, čo počas celého svojho obdobia pobytu v Prezidentskom paláci nerobila. Naopak, vyvrcholením jej nenávistnej politiky, boli tak vybičované vášne, že znepriatelená spoločnosť sa dostalo do takého extrému, až to vyústilo do pokusu zavraždiť jej úhlavného politického nepriateľa Roberta Fica sfanatizovaným atentátnikom, ktorý bol prívržencom progresívno-liberálnej opozície a verklíkujúceho mantry z protivládnych protestov a z korporátnych médií, kde Zuzana Čaputová predstavovala stelesnenie dokonalosti hraničiacej až s apoteózou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prezidentka SR Zuzana Čaputová praje Slovensku pokojnejšie časy, múdre vedenie a viac ľudskosti. Taktiež viac sebavedomých, hrdých ľudí, ktorým nechýba pokora. Zároveň jej bolo cťou slúžiť Slovensku päť rokov. Uviedla to vo svojom poslednom verejnom príhovore vo funkcii hlavy štátu pri rozlúčkovom podujatí v Prezidentskej záhrade v Bratislave.

„Moje milované Slovensko! Prešli sme spolu náročných päť rokov. Mohla som zblízka vidieť tvoju bolesť, ale aj radosť a potenciál v úžasných ľuďoch, ktorí tu žijú. Mohla som vidieť tvoje krásy a ukázať ich iným štátnikom. Si rozdelené, zranené, ale vždy v ťažkých chvíľach schopné sa spojiť v ľudskosti,“ skonštatovala dosluhujúca hlava štátu.

Poukázala na to, že Slovákov čaká veľká úloha, a to posilniť dôveru a pochopenie medzi sebou navzájom. Apeluje na to, aby sa nikdy nevzdali základnej humanistickej úlohy vidieť v tom druhom predovšetkým brata a sestru. „Sme tak zraniteľní a ten okamih večnosti, ktorý tu máme stráviť spolu, urobme pre seba navzájom lepším,“ poznamenala prezidentka. Prirodzeným a k životu potrebným tmelom musí podľa nej zostať solidarita, znášanlivosť, spravodlivosť a zodpovednosť za seba, svoju komunitu a Slovensko.

Čaputová tvrdí, že všetci ľudia túžia po pokoji a bezpečí. „Ale jediné miesto, kde sa pokoj a bezpečie začínajú, sú naše mysle a srdcia. Od nich musíme začať. Sami od seba. Svojimi slovami a činmi. Rozširovaním priestoru dobra. Monológ nahradiť rozhovorom. Predsudky vymeniť za snahu počúvať, vnímať a porozumieť,“ podotkla.

Po piatich rokoch odchádza Čaputová podľa vlastných slov so skúsenosťami a poznaním, že potenciál SR je väčší, ako ho dnes ľudia vnímajú. Zároveň Slovensku naďalej verí a je presvedčená, že Slovensko môže veriť samo sebe.

Prezidentka pripomenula, že sa vo svojom úrade venovala domácemu násiliu, seniorom, chudobným, menšinám či mladým. Poukazovala na diskrimináciu či duševné zdravie. „Dalo by sa pokračovať výpočtami stoviek výjazdov do našich regiónov, zoznamom vymenovaných štátnych funkcionárov, spomenúť desiatky udelených milostí, množstvo zahraničných ciest, podnikateľských delegácií na nich a získaných investícií i nových pracovných miest pre Slovensko,“ uviedla Čaputová.

Za významnú kapitolu svojej agendy označila tému ochrany životného prostredia a klímy, pričom sa so svojím tímom snažila byť pozitívnym príkladom. Teší ju, že popri všetkom nezistil Najvyšší kontrolný úrad v činnosti prezidentskej kancelárie žiadne porušenie právnych predpisov. „Vnútorný kontrolný systém našej kancelárie môže podľa tohto úradu slúžiť ako vzor dobrej praxe aj pre ostatné inštitúcie,“ podotkla.

Za dôležitú považovala Čaputová vo svojom úrade aj ochranu ústavnosti. Pripomenula, že pri väčšine podaní potvrdil ústavný súd svojím rozhodnutím relevantnosť prezidentských argumentov. Považuje to za významný príspevok k budovaniu štandardov právneho štátu.

Čaputová podľa vlastných slov vie, že jej pôsobenie na poste prezidentky nebolo bezchybné, no pracovala vždy v plnom nasadení a bola verná demokratickým hodnotám.

„Považovala som za svoje poslanie snahu o dialóg spojený so vzájomným rešpektom. Počúvať názory občanov, politických partnerov, odborníkov a konať tak, aby som zmierňovala napätie a obrusovala hrany,“ povedala hlava štátu. Doplnila, že štýl politiky, ktorý vyjadruje tieto hodnoty, zostáva stále jeden z najdôveryhodnejších v krajine. „A to je skúsenosť, na ktorej sa dá ďalej stavať,“ uviedla.

Viac vo videu:

Na rozlúčkovom podujatí sa zúčastnili zástupcovia samospráv, občianskej spoločnosti, charity, vzdelávania, kultúry či menšín. Medzi prítomnými boli aj držitelia najvyšších štátnych vyznamenaní, úspešní vedci, športovci, umelci, učitelia.

Čaputová ešte v piatok v areáli Prezidentského paláca absolvovala poslednú prehliadku čestnej stráže. Jej a prítomným vojakom sa poďakovala za ich prácu a za tónov „Piesne o rodnej zemi“ z paláca odišla. V sobotu (15. 6.) symbolicky odovzdá kľúče od Prezidentského paláca novej hlave štátu Petrovi Pellegrinimu.

Americký miliardár a zakladateľ globálnej siete politických mimovládok George Soros priznal, že Zuzanu Čaputovú financoval

Americký miliardár George Soros v roku 2019 verejne priznal, že Zuzanu Čaputovú pred jej zvolením za prezidentku SR financoval.

Sorosovo priznanie o podpore Čaputovej bolo zverejnené na stránkach britského denníka The Guardian začiatkom novembra roku 2019.

Zdroj: bleskovky.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.