Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Naše jedlo musí byť bezpečné! Chceme vedieť, čo jeme! Uvádza to poslankyňa Európskeho parlamentu za stranu SMER – Slovenská sociálna demokracia Katarína Roth Neveďalová na sociálnej sieti. Pridáva aj video z rannej relácie TV Joj, kde sa o tejto téme rozprávala.

Aby sme vedeli, čo jeme, dodáva Roth Neveďalová, čo treba robiť. „Potrebujeme preto správne testovanie nových potravín a ich označovanie. Aby sme si mohli vybrať,“ napísala europoslankyňa. 

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Katarína Roth Neveďalová diskutovala o nových genómových technikách a tiež či sa ich treba obávať.

Zdroj: fb/europoslankyna

Treba otestovať všetky efekty zmeny génu rastliny

„Dnes vieme pri balenom jedle presne zistiť, čo sa v ňom nachádza,“ dodáva vo svojom statuse poslankyňa Európskeho parlamentu. Katarína Roth Neveďalová pripomína tiež svoj názor, že v diskusii o tzv. NGT – nových genómových technikách „príliš ponáhľame“.

„Potrebujeme riadne otestovať všetky efekty, ktoré má zmena génu rastliny na jej správanie sa a jej dôsledky pre náš organizmus. Preto v tejto debate žiadam o správne označovanie, dodatočné testovanie a riadnu diskusiu,“ uzatvára svoj status europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová.

Zdroj: fb/europoslankyna, tvjoj/ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: