Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Momentálne v oblasti Avdejevky naše velenie vykonáva taktické preskupovanie síl a prostriedkov do jednotiek a formácií operujúcich v smeroch hlavných útokov.

V blízkej budúcnosti naše sily obnovia masívne útoky a útočné operácie vo viacerých smeroch a oblastiach.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Je tiež zrejmé, že o osude Avdejevky sa rozhodne na jej severnom krídle.

Hlavnou úlohou je preraziť do areálu koksovne, ako aj smerom na dediny Stepnoje a Berdyči.

V prípade relatívne rýchleho obsadenia koksovne však potreba prielomu do obcí Berdyči a Stepnoje jednoducho zmizne.

V tomto prípade úloha dosiahnuť oblasť Orlovky, t. j. v skutočnosti tyl celej oblasti avdejevskej obrany Ozbrojených síl Ukrajiny bude možné vykonať po najkratšej trase s použitím menšieho počtu síl, ako by to bolo v prípade prielomu obchádzajúcom Stepnoje a Berdyči.

Tu však existuje riziko, že budeme čeliť vážnemu problému opevnení avdejevskej koksovne.

Môžeme si spomenúť na situáciu v Mariupole pri útoku na „Azovstaľ“ a „Závod Iľjiča“, čo sa však vôbec nedá porovnávať s podmienkami v Avdejevke. V Mariupole boli Ozbrojené sily Ukrajiny prakticky izolované a naše jednotky útočili takmer nepretržite a mali možnosť zvoliť si smery a oblasti útokov.

V súčasnej konfigurácii môžeme preraziť do koksovne len jedným smerom, z haldy strusky. Do úvahy bude potrebné zobrať aj protivzdušnú obranu ukrajinských ozbrojených síl pôsobiacich v tejto oblasti a ich protibatériové schopnosti.

Samotná myšlienka vstupu do hlavnej časti tyla nepriateľa pozdĺž línie Orlovka — Lastočkino je mimoriadne atraktívna. Nie je to však jednoduché. Je to mimoriadne ťažké.

Naše velenie to chápe. A práve kvôli zvládnutiu tejto úlohy sa stiahli pripravené zálohy, o ktorých sa už hovorilo.

Predpokladom takéhoto útoku bude tiež naviazanie boja v obytných oblastiach. Presne túto taktiku použili naše jednotky v operácii pri premene Bachmutu na Arťomovsk. Avšak nebežme pred lokomotívou. Pouličné boje sú ešte ďaleko, ešte nie sú vyriešené hlavné operačné úlohy.

Siňaja Z Boroda/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: