Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Naď sa verejne priznal nielen k sabotáži demokracie umlčaním iných názorov cez vypínanie nepohodlných webov na politickú objednávku Hegero-Matovičovou vládou

Naď sa chválil aj úsilím, aby tieto občianske médiá mohli ostať navždy vypnuté. Vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra a poslanec NR SR za stranu Smer-SSD Richard Glück vo svojom videu poukázali na nedávne šokujúce vyjadrenia exministra obrany Jaroslava Naďa na stretnutí priaznivcov strany Demokrati.

Pripomenuli, že údajní ochrancovia demokracie, za akých sa pasujú štandardné média, vtedy pokrytecky mlčali. Poslanec Glück bude ako člen Osobitného kontrolného výboru parlamentu na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) žiadať nielen predloženie príslušných spisov a dôvody tejto politickej objednávky, ale aj vyvodenie zodpovednosti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Strana Demokrati obieha Slovensko a robí si kampaň. Uniklo video z jedného z týchto stretnutí. Obsah je škandalózny. Jaroslav Naď sa, oblečený v mikine Demokrati, chváli: „Faktom je to, že nám sa podarilo vypnúť tie dezinformačné weby.“

Následne sa dnes už bývalý minister sťažuje, že predstavitelia strany SaS si mysleli, že sa tým porušuje sloboda slova a musia tie weby zapnúť naspäť. Potom informuje, že naspäť nepohodlné weby zapli. Podľa jeho vyjadrenia dnes už presne vie, kto môže za volebné fiasko Demokratov. „Pomocou klamstiev v týchto dezinformačných weboch vyhrala dnešná koalícia voľby. Pre našu dobrotu, lásku a všeobecné dobro sme umožnili Ficovi aby vyhral voľby klamstvom,“ povedal.

Jaroslav Naď sa priznáva aj k tomu, že urobil úplne všetko pre to, aby nepohodlné weby ostali vypnuté. „Ja som ich prosil,“ hovorí. Podľa neho alternatívne médiá hlásia ruskú propagandu. A SaS si „vydobila svoje“, alternatíva sa teda úplne nescenzurovala.

Vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra a poslanec NR SR za stranu Smer-SSD Richard Glück vo svojom videu pripomenuli, že údajní ochrancovia demokracie, za akých sa pasujú štandardné média, vtedy pokrytecky čušali.

Predchádzajúca vládna koalícia pod vedením vtedajšieho premiéra Eduarda Hegera v spolupráci s prezidentkou Zuzanou Čaputovou v skrátenom legislatívnom konaní prijala legislatívu umožňujúcu blokovanie webov hneď druhý deň po invázii Ruska na Ukrajinu- dňa 25. februára 2022.

Medzi blokované webové portály boli zaradené Hlavné správy, Armádny magazín, Hlavný denník, InfoVojna aj Slovanské Noviny.

Blokovanie škodlivého obsahu alebo škodlivých aktivít v kybernetickom priestore vykonáva NBÚ.

Kontroverzná legislatíva umožňujúca Národnému bezpečnostnému úradu blokovanie nepohodlných webov však podľa právnikov nespĺňala ústavné požiadavky a ohrozovala slobodu prejavu a ústavou garantované práva.


Zdroj: ereport.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d