Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Michelko tom, o čo v skutočnosti v boji o verejnoprávny telerozhlas a Fond na podporu umenia, nad ktorými štát stratil kontrolu a ovládli ich mimovládky a progresívni politickí aktivisti

Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) vo svojom videoblogu dňa 12. mája 2024 komentoval aktuálne spoločensko-politické udalosti súvisiace so snahami prijať zákon o Slovenskej televízii a rozhlase (STVR) aj novelu zákona o Fonde na podporu umenia (FPU) s pozmeňovacím návrhom Romana Michelka (SNS), ktorý by v prípade schválenia s účinnosťou od 1. júna zásadne zmenil jeho fungovanie.

O čo v skutočnosti ide v boji pri zákone o Fonde na podporu umenia? Podstata celého sporu je nasledovná. Od roku 2015, kedy minister Maďarič FPU zriadil, štát stratil kontrolu nad 20 miliónmi eur. Pre súčasnú opozíciu je neprijateľné, aby štát reprezentovaný ministerstvom kultúry mal akýkoľvek vplyv na rozdeľovanie verejných prostriedkov na kultúrne projekty. Aj preto sme boli svedkami absurdných rozhodnutí „neomylných“ komisií, ktoré podporovali rôzne pochybné queer festivaly, či rôzne šokujúce pseudokultúrne aktivity.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

No a to je pre „kultúrne“ mimovládky, ktorým dávajú politické krytie poslanci z Progresívneho Slovenska, absolútne neprijateľné. Preto každý, kto sa pokúša tento systém zmeniť či spochybniť, je verejným nepriateľom číslo jeden. Hystéria, ktorej sme svedkami už niekoľko týždňov je podporovaný sériou hoaxov, ktoré priam na bežiacom páse produkujú poslankyne PS. Samozrejme, psie hlasy nejdú do neba a všetky katastrofické scenáre ako skolabuje distribúcia financií pre kultúrne projekty, je jedným veľkým hoaxom.

Ďalším červeným súknom pre progresívne média bude zákon, vďaka ktorému znova vrátime verejnoprávnosť televízii a rozhlasu. Je jasné, že toto opozícii nevyhovuje. Jej definícia „verejnoprávnosti“ je, že takáto televízia má byť nekritickou hlasnou trúbou opozície. Je jasné, že rozprava bude divoká, opozícia už teraz avizuje obštrukciu, masové demonštrácie a nepochybujem o tom, že sa budú pokúšať vydierať Slovensko zastavením eurofondov. To je už síce politický folklór, ale zároveň to svedčí o tom, že naša opozícia sa nezastaví pred ničím.

Známy kádrovač a krágľovač Jakub Goda sa znova ozval. Pozastavuje sa nad tým, ako sa môže YouTube nečinne pozerať na to, aby tak toxické inštitúcie, ako strana Smer, či Roman Michelko, Štefan Harabin a Eduard Chmelár majú výrazný vplyv na verejnosť. Čo sa čaká ? Blokovanie YouTube, nepohodlných osobností či subjektov ? Boj proti hybridným hrozbám ? Podarí sa ďalší „husársky“ kúsok podobný tomu, keď zrušili Facebook Ľubošovi Blahovi ? Alebo sa uspokoja so ,,shadow banom“ pre nepohodlných tvorcov obsahu? Musíme byť pripravení na všetko a nesmieme sa vzdávať…

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Roman Michelko / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d