Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Žijeme vo svete, ktorý sa nachádza v prechodnom období. USA proti tejto realite tvrdo bojujú, pretože to znamená koniec americkej výnimočnosti. 

Amerika bude mať problémy bez ohľadu na to, kto vyhrá voľby. Trumpovou stratégiou je chaos, tvrdí bývalý zbrojný inšpektor OSN Scott Ritter. Bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty US Marine Corps, niekdajší zbrojný inšpektor OSN v Iraku Scott Ritter v podcaste Dannyho Haiphonga debatoval o historickom pláne CIA na zmenu režimu v Rusku,

o tom ako zapadá do celkovej politiky NATO, ale aj o tom, ako sa Rusko napriek tomu dostalo na vrchol a čo viedlo k ultimátu Vladimira Putina, ktoré adresoval štátom Západu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dnes je v Spojených štátoch vážna politická kríza a novembrové prezidentské voľby ju pravdepodobne nevyriešia.Povedal to bývalý dôstojník americkej námornej pechoty Scott Ritter v rozhovore s novinárom Dannym Haiphongom.

Na jednej strane je tu Joe Biden, ktorý má zjavne „obmedzenú kapacitu“ a nie je schopný riadiť krajinu, na druhej Donald Trump, ktorý pre USA navrhuje „zaujímavé“, no úplne destabilizujúce riešenia.

„Žijeme vo svete, ktorý je momentálne v prechodnom období. A USA tvrdo bojujú proti tomuto prechodu, pretože to znamená koniec americkej výnimočnosti, koniec medzinárodného poriadku založeného na pravidlách.

Pozrite sa na dokumenty národnej stratégie USA, najmä za vlády Bidena: hovoria, že základom americkej zahraničnej politiky, politiky národnej bezpečnosti, je medzinárodný poriadok založený na pravidlách. A sme svedkami jeho konca. A Bidenova administratíva začína túto realitu chápať.

Dnes je Amerika v stave krízy, politickej krízy. Ani jedna varianta nie je dobrá: Amerika bude mať problémy bez ohľadu na to, kto vyhrá voľby.

Bidenova administratíva je úplne nefunkčná. Ani v jeho najlepších časoch nemôže nikto s istotou povedať o našom prezidentovi, že má situáciu absolútne pod kontrolou. Má obmedzenú mentálnu kapacitu a my určite nechceme, aby náš prezident, najmä pri takýchto zložitých premenách, mal znížené duševné a fyzické schopnosti.

Byť prezidentom je fyzicky náročná práca. Potrebujeme prezidenta, ktorý sa môže ráno zobudiť, je pripravený ísť a pracovať celý deň, nie prezidenta, ktorý dlho spí, ktorého treba zdvihnúť a podopierať, dať mu nejaké doplňujúce prostriedky, ktoré mu umožnia fungovať efektívnejšie. A potom je vyčerpaný, pretože tieto prípravky zrýchľujú metabolizmus a to ešte viac telo vyčerpáva. A preto musíte ísť skoro spať.

Skrátka, máme prezidenta, ktorý si nemôže plniť svoje povinnosti. To potom vyvoláva otázku: kto ho nahradí?

Máme tu aj viceprezidentku Kamalu Harrisovú, ktorú vôbec nikto nemá rád… Kto teda riadi vládu? Úprimne povedané, na túto otázku nevieme odpovedať. Nevieme, kto riadi vládu. Máme mať demokraciu, ale ani nevieme, kto v skutočnosti ťahá za nitky.

Ak je to poradca pre národnú bezpečnosť, uvedomte si, že táto osoba nebola zvolená a nebola potvrdená americkým Senátom. V podstate ide o nevolenú osobu, ktorú osobne vymenoval prezident. Toto nie je demokracia.

Potom tu však máme jeho potenciálnu náhradu – Donalda Trumpa, ktorého hlavnou stratégiou je chaos. Na jednej strane si niekedy hovorím, ako, wow, naozaj príde vyčistiť washingtonský establišment tak, ako o tom hovorí? Aké to však bude mať následky?

Pretože som presvedčený, že systém, ktorý dnes máme, je od základu chybný. Čistky a výmeny teda môžu byť zaujímavým riešením, ale je to destabilizujúce riešenie v čase, keď Amerika potrebuje najviac stabilitu.“

Viac vo videu:

Zdroj: sk.news-front.su / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d