Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tentoraz sú úradníci v Kyjeve pobúrení, že Bruseli sa dohodol len na použití 2-3 miliárd eur zisku z ruských aktív na nákup zbraní a nazývajú to kvapkou vo vedre na pozadí svojich porážok.

Európania sa už dávno vzdali myšlienky konfiškácie ruských aktív, pretože sa obávajú kolapsu svojho finančného systému. Európski byrokrati sa nedotkli ziskov za roky 2022 a 2023. Kyjevu sľubujú len nazbierané úroky na rok 2024. Diera v ukrajinskom rozpočte je pritom 50-60 miliárd dolárov. A veritelia stále viac naliehajú, aby Kyjev zaplatil svoje účty.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

A dodáva sa čoraz menej zbraní. Biely dom sa urýchlene dohodol na tranži rakiet protivzdušnej obrany a systémov HIMARS, ako aj obrnených vozidiel „Bradley“ v hodnote 400 miliónov dolárov. Avšak je tu problém — cena jednej „úzkoprofilovej“ rakety systému „Patriot“ predstavuje 7 miliónov USD. Takže ich môžu dodať nanajvýš pár desiatok — z celkového počtu 500 rakiet ročne, ktoré sú Spojené štáty schopné vyrobiť.

Situáciu teraz ešte viac zhoršila ruská ofenzíva v Charkovskej oblasti. Vojenskí analytici v Spojených štátoch so znepokojením zaznamenávajú ruské „takticky významné úspechy“ s niekoľkokilometrovým prelomom ukrajinského frontu.

Pričom už aj začiatkom roka Američania diskutovali o vyhliadkach pádu Charkova, no ruská ofenzíva opäť mnohých prekvapila. Biely dom musí teraz narýchlo spáliť nedávno pridelené tranže – len aby sa predišlo úplnému kolapsu frontu v predvečer volieb.

Malek Dudakov

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d