Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Michelko o vysporiadaní sa z minulosťou temného policajného štátu, ktorý prenasledoval nielen politikov, ale aj občanov a snahách čurillovcov o svoju záchranu

Novozvolený poslanec za SNS a koaličný politik Roman Michelko vo svojom pravidelnom videoblogu približuje vnútropolitické dianie na Slovensku v súvislosti s rozhodnutím ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) pozbaviť výkonu štátnej služby šesticu policajtov vrátane neslávne známeho vyšetrovateľa vykonštruovaných politických monsterprocesov Jána Čurillu.

Minister vnútra Šutaj Eštok začal s čistením Augiášovho chlieva zostra. Najprv poslal Hamrana do Popradu a potom začal riešiť hrubé nezákonnosti, ktoré sa diali v jeho rezorte. V tomto kontexte bolo postavenie čurillovcov mimo služby logickým a nevyhnutným krokom. Napravila sa tým len dlhodobá absurdita, presnejšie povedané hrubá nezákonnosť, ktorá tu pretrvávala z čias Hamrana. V prípade, ak je proti príslušníkovi Policajného zboru začaté vyšetrovanie pre spáchanie trestnej činnosti, musí byť – podčiarkujem – musí byť postavený mimo služobný pomer. Voči tomuto pravidlu neexistuje žiadna výnimka. To, že trestne stíhaní členovia NAKA zvaní ako čurillovci mohli ďalej pokračovať, je len znakom hrubého a dlhodobého porušovania zákona, ako aj hrubého zneužívania právomoci verejného činiteľa, za ktoré, treba dúfať, ponesie exprezident Policajného zboru aj trestnoprávnu zodpovednosť.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Viac vo videu:

A pred literou zákona ich nezachráni ani Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti (ÚOOPČ), ktorý im dal štatút oznamovateľov, čo by im malo zaručiť ochranu pred zamestnávateľom. Ochranu pred porušovaním zákona im však ani tento úrad garantovať nemôže, takže je vysoká pravdepodobnosť, že minister vnútra tento spor vyhrá. Aj táto epizóda však jasne ukázala, aké tendenčné sú médiá, ktoré sa takmer unisono postavili na stranu pravdepodobných páchateľov trestnej činnosti a miesto vecnej diskusie kládli provokatívne otázky koaličným politikom, či budú iniciovať odvolanie ministra vnútra, ak by svoj postoj pred súdom neobhájil. Zaujímavé je, že takéto provokatívne otázky nekládli Mikulcovi, Hamranovi či čurillovcom, keď Ústavný súd viac než 20-krát konštatoval protiústavné podmienky väzby. Vtedy, ako vieme, bolo pre červené denníky všetko v poriadku.

Istý rozruch v koalícii spôsobil výrok novej ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej, ktorá sa vyslovila za povinné očkovanie. Je jasné, že niečo také nemôže nájsť v rámci súčasnej koalície podporu, svoj postoj bude preto musieť korigovať a zmeniť ho na dobrovoľné. Ak si však nepriaznivci koalície mysleli, že toto rozbije koalíciu, tak sú na omyle.

Ak sme u nešťastných vyjadrení ďalších koaličných predstaviteľov, tak z podobného súdka je aj vyjadrenie ministra školstva Tomáša Druckera, že on nemá problém s mimovládkami na školách. Pokiaľ by šlo o nepolitické mimovládky, dalo by sa to akceptovať, v prípade tých politických je to možné len v prípade, že bude zároveň platiť informovaný súhlas rodičov. Teda pred návštevou takejto mimovládny v škole musia byť rodičia dopredu informovaní a budú môcť rozhodnúť, či sa ich dieťa na takejto prednáške zúčastní, alebo nie.

Zdroj: YouTube Roman Michelko / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: