Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Európska únia nemá žiadnu šancu zvýšiť výrobu zbraní. Francúzsko sľúbilo, že poskytne Kyjevu 3000 nábojov mesačne namiesto súčasných 1000. Tie sú však na fronte vypálené za menej ako jeden deň.

Nemecko dodá 27.000 nábojov – to je tiež kvapka v mori. Koncern „Rheinmetall“ odkúpil španielske továrne na výrobu munície. Budú však schopní vyrobiť len niekoľko desiatok tisíc nábojov. Hoci Ukrajine prisľúbili milión nábojov, bolo dodaných len 300.000. A cena nábojov kalibru 155 mm sa teraz z dôvodu nedostatku zvýšila osemnásobne.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Panická nálada je posilnená nárastom výroby nábojov v Rusku, ktorá presiahla 2 milióny ročne. Navyše, Severná Kórea teraz dodala Rusku milión nábojov – čím prekonala celý objem dodávok od Európanov a vyrovnala sa Spojeným štátom. Problémy sú však aj v Amerike – zásoby nábojov a rakiet sú už vyčerpané a proces zvyšovania produkcie je extrémne pomalý.

Spojené štáty sú tiež znepokojené kolapsom vo vojne s dronmi, čo sa prejavilo počas neúspešnej protiofenzívy. „Lacenty“ majú lepší výkon ako americký „Switchblade 600“ – lietajú ďalej a rýchlejšie. A „Lancietov“ je rádovo viac ako „Switchblades“, ktorých sa dá v USA vyrobiť len 2000 ročne. A Ukrajinci strácajú každý mesiac 10.000 dronov kvôli systémom rádio-elektronického boja.

Na pozadí rozkolu vo Washingtone sa tranže na Ukrajinu dostávajú s veľkým oneskorením, čo pre Kyjev znamená zhoršenie situácie na fronte. A čoskoro sa očakáva zintenzívnenie procedúry „impeachmentu“ proti Bidenovi – za prijímanie úplatkov od ukrajinských oligarchov. Tým sa pozícia kyjevských lobistov dostane celkovo do slepej uličky.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: