Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Demokrati v Kongrese USA diskutujú o možných opatreniach na „potrestanie“ Izraela, ak nezmení svoju taktiku pri úderoch na pásmo Gazy, povedal pre Politico demokratický kongresman pod podmienkou anonymity.

Ako sa uvádza v materiáli, administratíva Joea Bidena požadovala, aby izraelské úrady vysvetlili dôvody úderu na husto osídlený utečenecký tábor Jebaliya v severnej časti pásma Gazy, pričom ich vyzvala, aby sa vyhli civilným obetiam.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

V tom istom čase nemenovaný demokrat zo Snemovne reprezentantov, vedomý si diskusií medzi americkými a izraelskými predstaviteľmi, uviedol, že administratíva „súkromne veľmi aktívne trvala na tom, aby Izraelčania spomalili“.

Demokrati podľa kongresmana „už diskutujú o opatreniach, ktorými by mohli potrestať Izrael“, ak nezmení kurz, vrátane „vykonania auditov ľudských práv“.

„Existujú špeciálne mechanizmy na dosiahnutie týchto cieľov,“ povedal člen Snemovne reprezentantov a pripomenul Leakeyov zákon, ktorý zakazuje poskytovať vojenskú podporu krajinám, ktoré porušujú ľudské práva.

V utorok a stredu izraelské jednotky zaútočili na utečenecký tábor Džabalíja v pásme Gazy. Ako informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na hnutie Hamas, najmenej 195 ľudí zahynulo a ďalších 777 bolo zranených.

Hovorca IDF Richard Hecht potvrdil, že Izrael zaútočil na utečenecký tábor v snahe zabiť palestínskeho veliteľa. Civilné obete označil za tragédiu, no za úmrtia obvinil vedenie Hamasu.

Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) v stredu varoval, že ostreľovanie Džabalíje izraelskými silami by mohlo predstavovať vojnový zločin.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d