Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Matovičova vláda spustila PR aktivitu, verejný cirkus, spartakiádu a množstvo obludných absurdít, tvrdí Bukovský

MUDr. Igor Bukovský je sklamaný z prístupu novinárov a má dojem, že vo verejnom živote je len málo ľudí, ktorí by tomu, čo sa deje, oponovali.

MUDr. Bukovský už stráca silu a bezmocne krúti hlavou nad tým, čo sa v našej spoločnosti v súvislosti s koronavírusom deje. Video, ktoré malo vyjsť nedokončil a nakrútil iné. „Tá absurdita ktorou sme všetci zasypaní, zaliati, ktorá zalieza do každého kúta nášho života ma oslabila,“ trpko konštatuje v úvode svojho najnovšieho videa.

Takého bezmocného a smutného nevídavame známeho lekára často. Svoj najnovšie rozprávanie vo videu začína takto: „Tá absurdita ktorou sme všetci zasypaní, zaliati, ktorá zalieza do každého kúta nášho života ma oslabila natoľko že nie sme schopní to video dnes dokončiť… Skutočne sa cítim oslabený…“ a pokračuje: „Politici ktorí túto krízu riadia produkujú toľko absurdity, že človek už miestami stráca schopnosť zorientovať sa a vrátiť rovnováhu samému sebe…“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

MUDr. Bukovský tému rozvinie a hovorí, že absurdita tejto doby začína tým, že testy ktoré sa v celoplošnom testovaní používajú, sú nevýpovedné a v podstate veľmi nespoľahlivé. „Vláde to povedalo 10, 20, 50 expertov, ktorí to dokázali na porovnaní antigenového testu a PCR testu…“ Vláda expertov nepočúva.

Známy lekár si myslí, že vláda spustila svoju PR aktivitu, verejný cirkus a spartakiádu. Priznáva, že spartakiády zažil aj osobne a testovanie je podľa neho veľmi podobné. Podľa neho však spartakiády mali väčší zmysel a väčší efekt než to, „čoho sme sa stali nielen svedkami ale čoho sme ešte dokonca z rozhodnutia vlády aj povinnými aktérmi“, hodnotí.

MUDr. Bukovský je sklamaný z prístupu novinárov a má dojem, že vo verejnom živote je len málo ľudí, ktorí by tomu, čo sa deje, oponovali. Hovorí, že je absurdné, keď novinári, ktorí by mali ísť cielene a investigatívne do zákutí politických rozhodnutí a pomôcť nám, aby sme sa orientovali, naskakujú k armáde ľudí, ktorí túžia byť klamaní.

Známy dietológ tvrdí, že jednoduché riešenia na zložité problémy neexistujú a tak ako sa obezita nedá riešiť nejakou tabletkou, dnešná situácia sa nedá vyriešiť plošným testovaním. Celoplošné testovanie totiž podľa neho neukazuje spoľahlivo ľudí, ktorí sú infikovaní a teda „nemôžeme hovoriť o chorých a zdravých, pretože chorých a zdravých má určovať diagnostika“ upozorňuje; a dodáva: „antigenový test nie je určený na diagnostiku“.

Bukovský kritizuje aj epidemiologičku Zuzanu Krištúfkovú. Tá podľa neho bagatelizuje nepresnosť testov a dôsledky, ktoré to pre ľudí má. Krištúfková jednoducho každému odporúča 10 dňovú karanténu a s takýmto prístupom má Dr. Bukovský problém. „Toto sú veci, ktoré človek potrebuje predychávať a hľadať ten sever“, hovorí.

Známy lekár sa pustil aj do celoplošných opatrení. Opäť skritizoval povinnosť nosiť rúško aj vonku, vychádzky od 1 do 5 do rána, ale aj obchody, ktoré sú síce otvorené ale vlastne nikto do nich nemôže ísť. I. Bukovský nachádza medzi riešeniami súčasnej vlády mnoho obludných absurdít. Toto už prestáva zvládať.

Nebol by to však Dr. Bukovský ako ho poznáme, keby na záver neprišiel aj s nejakými pozitívnymi informáciami. Uvádza, že má aj dobré správy. Je rád, že už niektorí členovia vlády aj médiá, si všimli niektoré jeho teórie a začali ich propagovať. Ide hlavne o jeho známe presvedčenie o imunite človeka, ktorá hrá významnú rolu pri zvládaní chorôb, je rád, že viacerí si už všimli, aj propagovali dôležitosť vitamínu D či význam výplachov slizníc, ktoré prišli do kontaktu s vírusom.

Najdôležitejší faktor je však obezita. V tomto smere je Dr. Bukovský trochu sklamaný, pretože vláda podľa neho neurobila za mesiace žiadnu propagáciu zdravému životnému štýlu. Hovorí, že my už dnes vieme, že obezita vytvára v organizme najlepšie podmienky pre škody, ktoré môže v ľudskom organizme napáchať vírus.

Známy lekár končí svoje video vyslovením nádeje, že sa možno nakoniec pravda prederie na povrch.

https://youtube.com/watch?v=gwG7SRRTIfc

Zdroj: hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.