Slovanské Noviny

16. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Klaus odkazuje vládě: Nejsme malé děti. S čísly o nemocných matete lidi. Kolik přibylo psychicky nemocných ze strachu?

Podle bývalého českého prezidenta Václava Klause není možné kvůli koronavirové epidemii přestat žít ani zavírat hospodářství.

foto: screen prima

Václav Klaus byl v pátek dne 9. října 2020 hostem v pořadu 360°, který vysílá zpravodajská televize Prima CNN. S moderátorkou Markétou Fialovou silně kriticky hovořil o aktuálním přístupu české vlády k epidemii koronaviru, kvůli níž není možné přestat žít ani zavírat hospodářství.

Podle bývalého českého prezidenta Václava Klause není možné kvůli koronavirové epidemii přestat žít ani zavírat hospodářství. Život přináší rizika a my bychom se je měli naučit vyhodnocovat. Ekonomické náklady zvažovaného lockdownu jsou obrovské. „Možná k němu ale nedojde, vláda se třeba ulekne reakce veřejnosti,“ řekl Václav Klaus v pátečním vydání pořadu 360 stupňů na CNN Prima NEWS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Jsme lidé žijící ve svobodné společnosti a nemá se s námi zacházet tak, jak to dělá pan Prymula. „Přetekl pohár, dnešní věci byly mimořádné,“ řekl Václav Klaus v pořadu 360 stupňů na televizní stanici CNN Prima NEWS. Podle něho je největším nebezpečím aktuální situace strach. „Zeptejte se psychologů a ti vám řeknou, kolik přibylo psychicky nemocných jen z toho strachu,“ dodal Klaus.

Vláda prý také zachází se statistikami o nakažených, nemocných nebo zemřelých způsobem, který obavy veřejnosti jen přiživují. „Že jsme překročili sto tisíc čeho? Nakažených? To ale nejsou nemocní lidé. Nemocný člověk je někdo úplně jiný, nemocný je člověk s COID-19 a ne ten, kdo má v sobě drobky toho viru,“ řekl Václav Klaus.

Život nese rizika

Podobně se mu nelíbí uváděné statistiky o zemřelých s COVID-19. „Pokud se podívám na data, tak letošních dosavadních 33 týdnů bylo v uplynulé dekádě až pátých v pořadí, co se týče počtu úmrtí. Nejvíce zemřelých bylo v roce 2018, pak 2015, 2017, 2019 a až pátý je rok 2020. Je tohle hlavní zpráva? Je to překvapivé číslo?“ ptal se řečnicky Klaus.

Podle bývalého českého prezidenta bychom se měli naučit žít s vědomím, že naše chování může být rizikové a pouze si vyhodnotit, jakou míru rizika jsme ochotni přijmout. „Když budete nonstop přecházet frekventovanou silnici, asi vás něco srazí. Řešením je po té silnici nepřecházet,“ argumentoval Klaus. Sám prý například při lyžování nenosí přilbu, protože je podle něho málo pravděpodobné, že by se mu něco stalo.

Klaus v pořadu 360 stupňů reagoval na páteční tiskovou konferenci, kde premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví upozorňovali, že může dojít k plošné karanténě, pokud lidé nebudou dodržovat protiepidemická opatření. „Vládní opatření jsou přestřelená, vláda straší a vyhrožuje občanům,“ uvedl Institut Václava Klause 9. října.

Zdroj: cnn.iprima.cz / YouTube Institut Václava Klause

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d