Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Testovanie ľudí na Covid-19 je vyhadzovaním peňazí daňovníkov a verejným ohrozením zdravia organizovaného vládou, tvrdí šéf zdravotných odborov Anton Szalay

Strašiť občanov sankciami v poskytovaní zdravotníckych služieb považujem za vydieranie, ale aj za neznalosť práva, dodáva predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb Anton Szalay.

Šéf zdravotníckeho odborového zväzu Anton Szalay o celoplošnom testovaní tvrdí, že: „Ide o vyhodenie peňazí daňovníkov. Kontakty zdravých ľudí s pozitívnymi na testovacích miestach považujem za verejné ohrozenie organizované vládou.“

Predseda slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb, Anton Szalay je k plánu premiéra Igora Matoviča na plošné pretestovanie obyvateľstva skeptický
Szalay je presvedčený, že takmer nič nie je odkonzultované s odborníkmi a ide o zbytočné vyhodenie peňazí daňových poplatníkov bez toho, aby sa vedelo či to prinesie nejaké výsledky. Navyše kontakty zdravých ľudí s nakazenými na testovacích miestach považuje za verejné ohrozenie organizované vládou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Premiér Igor Matovič cez víkend predstavil kontroverzný „plán“ na celoplošné otestovanie obyvateľov Slovenska. V skutočnosti sa však zdá, že žiadny poriadny plán nemá a po jeho ohlásení celoplošného testovania sa vynára stále viac nezodpovedaných otázok.

Ozývajú sa už aj odborníci, ktorí premiérove celoplošné testovanie nepovažujú za dobrý nápad. Evolučný biológ a parazitológ Jaroslav Flegr napríklad vyhlásil, že táto akcia nedáva z epidemiologického hľadiska zmysel. Zmysel by to podľa neho dávalo iba v tom prípade, ak by sme boli Severná Kórea, alebo hlúpa, bohatá, či skorumpovaná krajina, kde skončí miliónová provízia v niekoho vrecku.

Viac otázok než odpovedí

K celoplošnému testovaniu sa postavil skepticky aj predseda slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb, Anton Szalay, podľa ktorého tento plán vynára mnoho nezodpovedaných otázok:

„Plánované testovanie považujem za neuskutočniteľné. Najmä neodkonzultované s odborníkmi, bez poznania odpovedí na celý rad otázok. Bez konzultácií s tými, ktorí sa majú podieľať na samotnej realizácii. Samosprávy, školy, atď,“.

Verejné ohrozenie organizované vládou

Predseda odborového zväzu zdravotníctva navyše považuje testovanie ľudí v uzavretých miestnostiach za hrozbu pre ich zdravie:

„Kontakty zdravých ľudí s pozitívnymi na testovacích miestach považujem za verejné ohrozenie organizované vládou. K tomu je potrebné zobrať na zreteľ potrebné počty zdravotníkov a vôbec, či nebude pri plnení iných úloh zdravotníctva starostlivosť ohrozená.“

Vynára sa podľa neho aj viacero ďalších nezodpovedaných otázok„Ako to bude s pozitívnymi zamestnancami v zdravotníctve, v zariadeniach sociálnych služieb?Zatvoria sa obchody, a čo školy? Už teraz je veľa zdravotníkov v karanténe, čo bude nasledovať po testovaní? Je nedostatok lôžok, kam sa umiestnia pacienti?“

Vyhodené peniaze daňových poplatníkov

Podľa šéfa odborového zväzu ide o zbytočné plytvanie verejných financií na niečo, o čom nevieme, aký význam to vlastne bude mať : „Ide o vyhodenie peňazí daňovníkov bez poznania výsledku plošného testovania.“

Szalay tiež povedal, že testovanie by malo byť dobrovoľné a skritizoval slová premiéra Igora Matoviča, ktorý uvažuje o sankciách pre občanov, ktorí sa testovania nezúčastnia:

„Strašiť občanov sankciami v poskytovaní zdravotníckych služieb a ich prípadné samofinancovanie dokonca považujem za vydieranie, ale aj za neznalosť platnej legislatívy v SR. Všetci občania majú nárok zo zákona, koniec koncov všetci platíme mesačne nemalé prostriedky do zdravotných poisťovní.“

Zdroj: hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.