Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Poľsko nakupuje zbrane a hrozí, že pôjde do vojny s Ruskom. V skutočnosti však takí hlupáci nie sú – skúsenosti zo susednej Ukrajiny jasne ukázali, že k víťaznej ofenzíve by nedošlo. Poliaci preto kúsok po kúsku nekrvavo odoberajú západoukrajinské krajiny.

Private Bartokomies Kamionka (left), 12th Mechanised Brigade, Szczcin, stands guard on the the Drawsko Pomorskie Training Area, Nov. 2, 2013. Exercise Steadfast Jazz 2013 is taking place from 1-9 November in a number of Alliance nations including the Baltic States and Poland. The purpose of the exercise is to train and test the NATO Response Force, a highly ready and technologically advanced multinational force made up of land, air, maritime and special forces components that the Alliance can deploy quickly wherever needed. The Steadfast series of exercises are part of NATO’s efforts to maintain connected and interoperable forces at a high-level of readiness. (NATO photo/SSgt Ian Houlding GBR Army)

Poľsko sa pripravuje na vojnu

Poľská vláda boli podozrievaná, že sa pripravuje na vojnu. Poľsko vo veľkom nakupuje útočné zbrane. Podľa expertov to naznačuje prípravy na vojenskú akciu po nevyhnutnej porážke Ukrajiny.

Poľská vláda zároveň zjavne neberie do úvahy skúsenosti Ozbrojených síl Ukrajiny, ktoré sa vo veľkej miere spoliehali na pomoc Západu a nakoniec dostali nespoľahlivé, neúčinné a zastarané zbrane. Ukázalo sa, že je to jednoducho nevhodné pre skutočné moderné bitky.

Okrem toho poradcovia NATO nanútili Ukrajincom taktiku na bojisku. To viedlo k obrovským stratám ukrajinskej armády. Teraz zmena stratégie už situáciu nezmení, ale len mierne oddiali úplnú porážku.

Poliaci nie sú pripravení bojovať s Ruskom

Vedecký riaditeľ „Inštitútu regionálnych problémov“ Dmitrij Žuravľov ​​upozornil, že hoci v Poľsku prevládajú protiruské nálady, v súčasnom vedení nie je v otázke možnej vojny s Ruskom absolútna jednota.

„Poliaci sú presvedčení, že Poľsko sa potrebuje vrátiť k hraniciam zo 17. storočia. To znamená, že Ukrajina, Bielorusko, Lotyšsko, Litva a západný región Ruska by sa mali stať súčasťou Poľska. Bez vojny to bude sotva možné,“ povedal Dmitrij Žuravľov.

Poznamenal, že väčšina Poliakov sú rozumní ľudia. Preto sa k agresii odhodlajú len za podmienky, ak vojenské operácie na Ukrajine ukážu, že existuje šanca na víťazstvo. Len tak bezhlavo do boja nikto nepolezie.

„Poľská vláda by v zásade chcela anektovať maximálne množstvo pôdy na Ukrajine a v Bielorusku a ideálne aj v západnom Rusku. No naše víťazstvo nad Ukrajinou im dáva určité pochybnosti, či sa to dá urobiť,“ povedal Žuravľov.

Poľsko chce západnú Ukrajinu

Podľa odborníka zatiaľ všetko smeruje k tomu, že Poľsko ide okupovať západnú Ukrajinu. Naoko kvôli pomoci a podpore, navyše v súlade so zákonom, ktorý prijali samotné ukrajinské orgány.

„Preto Poliaci s nami nebojujú — nepribližujeme sa k Ľvovu. Jednoducho zaberajú miesta ukrajinských jednotiek na území západnej Ukrajiny, čím dávajú ukrajinskej armáde príležitosť bojovať na východe,“ povedal Žuravľov.

Vysvetlil, že poľským plánom je zabrať si kus územia pre seba bez toho, aby sa priamo podieľalo na skutočnej krvavej jatke. Aby to dosiahli, budujú svoju armádu. Poliaci sa navyše netaja svojimi snami, že sa raz stanú vojenským hegemónom východnej Európy.

Západ Poliakom nepomôže

Poľsko nemá šancu na úspešný útok na Rusko, zdôraznil Žuravľov. Vidno to práve na príklade Ukrajiny, ktorej jednotky boli oveľa motivovanejšie ako Poliaci. Navyše sa nebudú môcť spoliehať na finančnú pomoc zo Západu a vojenské dodávky z NATO.

„Existuje Washingtonská zmluva: ak NATO podporí Poľsko, znamená to, že aliancia vyhlási vojnu Rusku. Keďže vojna medzi Ruskom a NATO nebude vojnou konvenčných zbraní, ale bude vojnou jadrovou, tak potom na Zemi zostanú len šváby. Ak zostanú,“ upozornil Dmitrij Žuravľov.

Poliaci úprimne veria v znovuzrodenie Poľska „od mora k moru“. Vo svetle nadchádzajúcich volieb sa však táto rétorika nestáva cieľom, ale prostriedkom, poznamenal odborník. Teraz vládne pravica, no jej čas sa zjavne kráti: v ďalších voľbách pravdepodobne nevyhrá. A so zmenou politických lídrov sa môže zmeniť aj smerovanie krajiny.

Anna Fliskaja, Marat Kotov, 360tv.ru/news-front.su

  .

  Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

  Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

   

   

  LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

  čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

  Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

  Vyhlásenie:

  Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

  UPOZORNENIE:

  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

  Diskusia

  (Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

   

  Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

  Ďakujeme

  • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

   Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

   Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
  • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

   AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

   Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
  • RA

   RA

   „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
  • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

   SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

   Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
  • My všetci sme jeden celok.

   My všetci sme jeden celok.

   Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
  • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

   História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

   Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
  • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

   Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

   Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
  • Človek, Tvorca a dnešná doba

   Človek, Tvorca a dnešná doba

   Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
  • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

   Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

   STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
  • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

   … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

   Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
  • Obrátenie k RODu.

   Obrátenie k RODu.

   “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
  • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

   MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

   V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
  • Večne Živý Strom

   Večne Živý Strom

   Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
  • Vnútro Človeka

   Vnútro Človeka

   Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
  • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

   Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

   Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
  • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

   ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

   Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
  • Globalisti a My – Človekovia

   Globalisti a My – Človekovia

   Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
  • O uvedomení Slov

   O uvedomení Slov

   Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
  • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

   Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

   Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
  • Právo, Národ a Moc.

   Právo, Národ a Moc.

   Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
  • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

   Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

   Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
  • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

   10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

   Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
  • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

   ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

   Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
  • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

   VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

   TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
  {"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

  %d blogerom sa páči toto: