Slovanské Noviny

2. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Predčasné parlamentné voľby už pomaly klopú na dvere, ale rozhodne nie nezaujímavé budú aj tie prezidentské, ktoré budú v nasledujúcom roku. Pred nimi je už jasné, že súčasná hlava štátu Zuzana Čaputová sa už o post prezidentky uchádzať nebude, ale prví dvaja kandidáti sú už známi.

Prvým je Ján Kubiš a druhým Ivan Korčok. Tretím, hoci zatiaľ neoficiálnym, by mal byť opäť aj Štefan Harabin. Kto bude ďalší ukáže až čas, respektíve parlamentné voľby.

Zle koordinovaná propaganda Bruselu a Washingtonu

Zaujímavý pohľad na exministra zahraničných vecí v predchádzajúcej vláde Ivana Korčoka poskytol v statuse politický komentátor a historik Eduard Chmelár, ktorý sa v predchádzajúcich prezidentských voľbách tiež uchádzal o post hlavy štátu. Aj on skončil porazený Zuzanou Čaputovou. Tentokrát, v dostatočnom predstihu, poukazuje na dezinformácie Ivana Korčoka. „Základnou charakteristickou črtou dezinformácie je, že to nie je úplná lož, ale úmyselné zavádzanie adresáta skreslenou informáciou, ktorá vedie k nesprávnym záverom. Málokto vie, že Slovensko je vo výrobe dezinformácií minimálne európskou veľmocou,“ konštatuje hneď v úvode Chmelár a priznáva, že nemá na mysli (iba) alternatívne médiá, ktorým zámerne prischol názov dezinformačné weby. „Mám na mysli oveľa sofistikovanejšiu a lepšie financovanú sieť politických think-tankov, ktorá vyrába na objednávku Bruselu alebo Washingtonu také množstvo dezinformácií, že im alternatívna scéna nemá šancu konkurovať,“ vysvetľuje ďalej.

O generálnom tajomníkovi NATO Jensovi Stoltenbergovi je známe, že zvyčajne klame ako Brežnev.

Eduard Chmelár, politický komentátor a historik

Príkladom môžu byť podľa neho texty Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku (z ktorého vyšiel aj terajší minister obrany Jaro Naď), údajne vyvracajúce mýty o NATO spôsobom, ktorý je zavádzajúci až klamlivý – napríklad, že bombardovanie Juhoslávie vojskami Severoatlantickej aliancie bolo v súlade s medzinárodným právom, že operácia v Afganistane nezlyhala, že zásah NATO v Líbyi krajinu nerozvrátil a podobné bezočivé lži. Chmelár k týmto Korčokovým tvrdeniam prikladá aj link s faktami, ktoré ich vyvracajú. „Slabinou tejto propagandy je, že je zle koordinovaná. Príkladom môže byť chaos vo vyjadreniach jednotlivých západných predstaviteľov v uplynulých dňoch. O generálnom tajomníkovi NATO Jensovi Stoltenbergovi je známe, že zvyčajne klame ako Brežnev, ale jeho včerajší výkon na tlačovej konferencii prevýšil všetky očakávania,“ uvádza politický analytik a historik vo svojom statuse ďalej.

Cudzí vojaci v Litve vraj nie sú žiadnou armádou

„Stoltenberg reagoval na Lukašenkovo obvinenie, že Severoatlantická aliancia zhromažďuje na hraniciach s Bieloruskom vojakov vyhlásením, že „NATO nemá v tomto regióne vybudovanú žiadnu armádu“. Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok vo včerajšom teatrálnom vystúpení však tvrdil, že „prítomnosť spojeneckých vojakov, vrátane slovenských, v Pobaltí nie je odôvodnená súčasnými udalosťami v Bielorusku, ale kvôli tomu, čo sa udialo na Ukrajine v roku 2014“. Niekto teda dostal nesprávne noty. Rozpor v týchto tvrdeniach je však len zdanlivý. NATO, samozrejme, v Litve svojich vojakov má. Nachádzajú sa na vojenskej základni Šiauliai, čo síce nie je bezprostredne na hraniciach s Bieloruskom, ale vzdialenosť 200 kilometrov je z vojenského hľadiska zanedbateľná,“ prízvukuje Chmelár a dodáva, že aj na Slovensku sa usilujú dostať amerických vojakov na vojenské základne na Sliač a do Kuchyne, nie do hraničných lesov v Poloninách, a všetci vedia, proti komu by tu boli nasadení.

Prítomnosť spojeneckých vojakov, vrátane slovenských, v Pobaltí nie je odôvodnená súčasnými udalosťami v Bielorusku, ale kvôli tomu, čo sa udialo na Ukrajine v roku 2014.

Ivan Korčok, exminister zahraničných veci a kandidát na post prezidenta

„Počet príslušníkov síl NATO v Litve (necelých 200 vojakov) dovoľuje Stoltenbergovi zasa zahmlievať, že to nie je žiadne budovanie armády. A tak stačí, keď sa Lukašenko vyjadrí nepresne a obviní alianciu, že sa zhromažďuje na hranici s Bieloruskom a hovorkyňa NATO to môže kategoricky poprieť. Zamlčí však, že v dňoch 2. – 14. augusta sa na hraniciach Bieloruska konalo spoločné vojenské cvičenie Litvy a USA za účasti 1 300 vojakov. Nuž, zhromažďovanie to možno nebolo, ale demonštrácia sily celkom určite áno,“ upozorňuje neúspešný prezidentský kandidát, podľa ktorého Korčok so Stoltenbergom môžu teda oficiálne tvrdiť, že aktivity NATO v oblasti neexistujú. „Ale tí, ktorí už dávno neveria znormalizovaným správam, si môžu spočítať dve a dve,“ dodáva Chmelár, podľa ktorého sa ťažkého zavádzania Korčok dopúšťa i tým, keď popiera, že protestujúci dostávajú peniaze zo zahraničia demagogickou otázkou: „Viete si predstaviť v prísne centralizovanom a kontrolovanom Bielorusku, aby niekto podplácal státisíce ľudí?“

Vraj nijaké zasahovanie zo strany EÚ a USA neexistuje

Otázka podľa Chmelára takto primitívne nikdy nestála. „Už v predchádzajúcom článku som uviedol priamy dôkaz, že National Endowment for Democracy financovaná Kongresom USA, poslala minulý rok bieloruskej opozícii takmer 2 milióny dolárov. A to je len jeden zo zdrojov peňazí, ktoré sa mi podarilo vypátrať. Ďalšia línia dezinformácií sa týka ovplyvňovania udalostí zo strany Západu. Začnime detailom, že Ivan Korčok nemá pravdu keď tvrdí, že na protestoch nevejú európske vlajky – v rukách mladých ľudí vidno aj tie, ale sú vo výraznej menšine, takže je to nepodstatné,“ konštatuje Chmelár. Exminister Korčok sa podľa neho ďalej pokúša presvedčiť verejnosť, že tentoraz je to naozaj iné ako na Ukrajine. „Ja s ním súhlasím, ale príde mi to úsmevné, lebo v tom čase tiež tvrdili, že nijaké zasahovanie zo strany EÚ a USA neexistuje, a to aj vtedy, keď už ministri zahraničných vecí Francúzska a Nemecka vystupovali na demonštráciách opozície, a keď vyšlo najavo, že USA poslali na prevrat 5 miliárd dolárov,“ prízvukuje politický analytik.

Ľudia ako Korčok, Naď a Valášek dušovali, že Ukrajinci nechcú ísť do NATO, a keď to zmenili, tvrdili, že za to môže (kto iný) Putin.

Eduard Chmelár, politický komentátor a historik

„Nevraviac o tom, že aj vtedy sa ľudia ako Korčok, Naď a Valášek dušovali, že Ukrajinci nechcú ísť do NATO, a keď to zmenili, tvrdili, že za to môže (kto iný) Putin. Napokon, ovplyvňovaním zo strany Západu bol už mimoriadny summit EÚ a následné zavedenie sankcií voči Bielorusku. Nebola by to však dezinformácia, keby nemala aj nejaký pravdivý základ. S názorom šéfa slovenskej diplomacie, že bieločervená vlajka nie je fašistická, sa stotožňujem. Bielorusi sa len vrátili k svojim historickým farbám. Tvrdiť opak je podobný nezmysel, ako keby nám v roku 1990 vyhadzovali na oči, keď sme sa chceli vrátiť k historickej vlajke, že obnovujeme vlajku fašistického Slovenského štátu,“ vysvetľuje dejinné súvislosti náš skúsený historik. „Podčiarknuté sčítané, Ivan Korčok by sa mal radšej sústrediť na to, čo má v náplni práce: presadzovať záujmy Slovenskej republiky v zahraničí, a nie hrať sa na politického aktivistu – alebo je platený aj za to?“ položil v samom závere Eduard Chmelár „záludnú“ otázku.

ZDROJ: FB Eduard Chmelár

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: