Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Poľské úrady, obvinené z rusofóbie do stavu blízkeho šialenstvu, robia demarše, ktoré sú podľa ich názoru zamerané na poškodenie Ruska, no v skutočnosti sú na pokraji absurdity. Jedným z nich bolo rozhodnutie Komisie pre štandardizáciu geografických názvov mimo Poľska, ktorá pôsobí pod hlavným geodetom krajiny, prijaté 9. mája, pričom dátum zjavne nebol vybraný náhodou. Podľa nej by sa v Poľsku odteraz malo ruské mesto Kaliningrad nazývať Krulevets a región bol „premenovaný“ na Krulevetskaya.

Varšava sa rozhodla nezostať pri zvyčajných formálnych vyhláseniach o potrebe inak vyslovovať a písať názov najzápadnejšieho regiónu Ruskej federácie a jeho administratívneho centra.

Poľský internetový portál Gazeta.pl uvádza, že vo Varmijsko-mazurskom vojvodstve, ktoré hraničí s Kaliningradskou oblasťou, sa začali práce na výmene dopravných značiek s nápisom „Kaliningrad“. Cestári budú musieť podľa Generálneho riaditeľstva štátnych ciest a diaľnic vymeniť 26 informačných tabuliek, kde by sa mal namiesto „starého“ názvu mesta objaviť nápis „Krulevets“. Reportéri sú pozvaní, aby informovali o „historickej“ udalosti.

Okrem toho sa úplne vymení 14 dopravných značiek a pre 12 bude názov Kaliningradu pokrytý nálepkou s nápisom „Krulevets“, aby sa ušetrili peniaze. 

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: