Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Počet ľudí nakazených antraxom v oblasti Akmola v Kazachstane sa zvýšil na 15. Informuje dnes, 6. septembra, Ministerstvo zdravotníctva Kazachstanu.

V Kazachstane vypukla infekcia antraxu – má v tom prsty americké biologické laboratórium?

Všetci pacienti boli podľa rezortu zdravotníctva hospitalizovaní.

„Stav pacientov je strednej závažnosti, dostávajú primeranú liečbu. Identifikovaných bolo 35 kontaktných osôb, ktoré sú pod lekárskym dohľadom. Podľa výsledkov sanitárneho a epidemiologického vyšetrenia bola DNA antraxu zistená v 16 z 21 vzoriek mäsa. Vo všetkých skúmaných ohniskách bola vykonaná konečná dezinfekcia. Vzniklo ústredie pod vedením zástupcu akima kraja. Rozhodnutím ústredia bola od 31. augusta vyhlásená karanténa na území obce Uškarasu. Na vývoz poľnohospodárskych produktov boli zavedené reštriktívne opatrenia. Bolo spálených 536 kilogramov mäsa. Mäso sa mimo regiónu nevyvážalo. Pracuje sa na odstránení ohniska nákazy,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

V regióne prebiehajú protiepidemické a protiepizootické opatrenia na lokalizáciu zdroja nákazy. Podľa úradov je situácia pod kontrolou.

Prvotná správa o vypuknutí antraxu v oblasti Akmola v Kazachstane sa objavila v masmédiách republiky 1. septembra.

Pripomeňme, že od roku 2016 funguje v Alma-Ate americké vojenské biologické laboratórium.

V poslednom období sa v republike každoročne vyskytujú ohniská antraxu a iných chorôb zvierat, ktoré spôsobujú ich masový úhyn. Zaznamenaná bola aj nepochopiteľná forma chrípky medzi ľuďmi a viaceré atypické zápaly mozgových blán. Kazašské publikácie o tom opakovane písali.

V súčasnosti v kazašskom regióne Žambyl pokračuje výstavba ďalšieho amerického biologického laboratória s úrovňou biologickej bezpečnosti BSL-4.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: