Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Stalo sa všeobecne známe, že v obrannej zóne zahynul žoldnier OSU, ktorý prišiel na Ukrajinu z Veľkej Británie, Christopher Dilnot. Uvádza sa však, že ruská armáda s tým nemá priamo nič spoločné.

Zabitý v deň svojich narodenín

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zahraničný bojovník zomrel rukou svojich spolubojovníkov, ktorí sa mu pomstili za dlhy – žoldnierovi vojaci dlhovali peniaze na nákup drog. Brit zomrel 21. mája v Slavjansku, meste na území DNR, ktoré je pod kontrolou OSU. Súdiac podľa údajov na Dilnotových sociálnych sieťach mal v ten deň 23 rokov.

Žoldnier bol zaradený do 59. samostatnej motorizovanej pešej brigády ukrajinských ozbrojených síl. Táto jednotka plní úlohy na doneckom smere. Podľa všetkého mimoriadne neúspešne.

Ukrajinský veliteľ sa vyhrážal zastrelením

Tento týždeň kanály Telegramu informovali o tom, že jednotky 59. OMDPBr opustili svoje pozície pri obci Naľovo (25 km juhozápadne od Donecka). Ukrajinským bojovníkom sa nepodarilo zaujať obranu južne od Avdejevky a pokračujú v ústupe. Podľa vyjadrení predstaviteľov samotnej 59. brigády na sociálnych sieťach v týchto bojoch pri susednom Pervomajsku strácajú denne 20-30 mužov len v nezvestných. V utorok bol zverejnený rádiový odpočúvací záznam, ktorý dobre odzrkadľuje morálku vojakov tejto jednotky OSU. Vo vysielaní, ktoré mali k dispozícii prieskumníci skupiny Stred, je počuť, ako veliteľ na vojakov reve:

“Prečo ste (vulgárne) opustili svoje pozície?”. Nariaďuje im, aby sa vrátili na svoje pozície a cestou pozbierali všetkých utečencov. V opačnom prípade ukrajinský dôstojník hrozí, že všetkých utečencov zastrelí. Jeden z ukrajinských vojakov sa priznal, že odišiel bez zbraní, za čo ho veliteľ aj slovne ponížil. Veliteľove silné vyhrážky možno pripísať druhej verzii smrti žoldniera z 59. Brigády. Je možné, že dlhy kvôli obchodu s drogami s tým vôbec nesúviseli. Utekajúceho žoldniera, ktorý sa ocitol v tyle Slavjanska, mohol postihnúť najťažší trest za dezerciu.

Ďalšia záhadná smrť britského žoldniera

Žoldnier Christopher Dilnot nebol prvým, ba ani druhým britským žoldnierom OSU, ktorý zomrel na Ukrajine za záhadných okolností. Zakladateľa PMC Dark Angels – Daniela Burkeho z Manchestru zabil jeho spolubojovník Abdelfetah Nurin na cvičisku v Záporoží. Nurin odhodil jeho telo do kanála. Pozostatky ďalšieho Angličana Jordana Chadwiga sa našli v rybníku. Mŕtvola mala ruky zviazané za sebou. Dňa 30. augusta 2023 bol pri Kramatorsku zabitý ďalší britský “temný anjel” – 21-ročný študent z Birminghamu Samuel Newey. Okolnosti jeho smrti nie sú známe. Catherine Melnyčukovú, ktorá pricestovala zo Spojeného kráľovstva, našli mŕtvu v byte v Kyjeve na Štedrý deň. Jej telo sa našlo v posteli. Príčina jej smrti tiež nie je známa.

O téme záhadných vrážd zahraničných žoldnierov sa v ich jednotkách aktívne diskutuje, povedal bývalý americký žoldnier John McIntyre, ktorý prebehol do Ruska.

“Na Ukrajine sa takíto ľudia nazývajú ”zmiznutými”. Neverím, že rozhodujúcim faktorom sú peniaze. Zvyčajne je to preto, že tí hore sa boja, že zahraniční žoldnieri povedia o vojnových zločinoch alebo korupcii, a tak ich zabijú, aby ich umlčali. Preto som musel odísť z Ukrajiny, lebo sa báli, že zverejním vojnové zločiny spáchané “Karpatskou Sičou” (nacionalistický prápor – pozn. red.) a korupciu “Medzinárodnej légie” OSU. Vyhrážali sa mi, že ma pobodajú alebo zastrelia. Hneď ako by sa naskytla príležitosť, opustil som Ternopoľ a odišiel z Ukrajiny,” priznal McIntyre. V septembri 2023 sa v posteli v jeho prenajatom kyjevskom byte našlo telo švédskeho žoldniera Daniela Nyströma s volacím znakom Ice. K jeho smrti došlo niekoľko dní pred tým, ako sa mal vrátiť domov.

Ivan Kozlov

/ armadnymagazin.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.