Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na snímke špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a ïalší prokurátori ڊP poèas tlaèovej konferencie Úradu špeciálnej prokuratúry (ڊP), na ktorej informoval o situácii v súvislosti s rušením úradu 19. marca 2024 v Pezinku. FOTO TASR - Martin Baumann

Jedno slovenské príslovie hovorí, že po vodu sa chodí dovtedy, pokým sa krčah nerozbije.

Pevne dúfame, že časový úsek do rozbitia už v prípade Lipšica nebude trvať dlho. Obetí jeho zlyhaní už bolo naozaj dosť.

Človek je zvláštny tvor. Dokáže presvedčiť sám seba, že niektoré udalosti sa odohrali inak, ako to bolo v skutočnosti. Taký človek preto býva aj mimoriadne presvedčivý, ak minulosť vysvetľuje neznalému publiku. Svedkov vlastných zlyhaní však z duše nenávidí. Najhoršie dopadnú spravidla tí, ktorí sa nechávajú v médiách glorifikovať a stavať do pozície morálnej autority. A jednou z najväčších morálnych autorít posledných rokov bol nepochybne Daniel Lipšic. A kto sú svedkovia či obete jeho zlyhaní?

Zabitie človeka

Napríklad Róbert Kaláber. Slovenský hokejový tréner, ktorý viedol na tohtoročných MS v Česku poľské národné mužstvo. Pred niekoľkými dňami pre portál Pluska prehovoril o strate svojho otca Emila. Je tomu takmer osem rokov, čo ho pri dopravnej nehode usmrtil Daniel Lipšic. Súd vtedy vymeral dnes už bývalému šéfovi špeciálnej prokuratúry podmienečný trest na tri roky a zároveň mu určil skúšobnú lehotu v trvaní päť rokov. Dostal aj zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlá na obdobie šiestich rokov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pán Kaláber má pravdu. V rozhovore totiž tvrdí, že niečo podobné sa môže stať každému z nás. Všetci šoférujeme a pre malú chvíľu nepozornosti sa môže udiať tragédia. Aj v tom má pán Kaláber pravdu, keď tvrdí, že by sa to dalo pochopiť. V Lipšicovom prípade ale nešlo len chvíľu nepozornosti. O tom sa už napísalo a povedalo dosť. A pán Kaláber má pravdu aj do tretice. Naozaj sa nedá pochopiť, čo sa dialo po nehode.

Viaceré detaily opisoval vo svojich videách Zoroslav Kollár a keďže sa aj napriek jeho závažným tvrdeniam stále nachádza na slobode a neboli medializované ani žiadne konania voči jeho osobe, môžeme sa domnievať, že vo videách hovoril zrejme pravdu. Aj o tom sme už v eReporte písali. Nejasností a záhadných okolností je okolo Lipšičovej nehody naozaj neúrekom. Od pokladničného bloku, cez rýchlosť pri zrážke, krvnú skúšku až po jeho trest.

Zničenie nepriateľa

Alebo taký Peter Košč. Bratislavský podnikateľ (údajne s väzbami na SIS) sa s Danielom Lipšicom v istom období dosť často stretával. Ako uviedol Lipšic pre Plus 7 dní, s Koščom, prezývaným aj Pán X, sa stretol asi 3x a to vraj na žiadosť Vladimíra Pčolinského. Aby riešil záležitosti svojich klientov. O Lipšicovej verzii možno vzhľadom na jeho charakter oprávnene pochybovať.

Pán X bol preukázateľne prítomný na viacerých stretnutiach Daniela Lipšica s vtedajším šéfom Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernardom Slobodníkom. Ten mal cez Košča dokonca posielať advokátovi Lipšicovi nejaké služobné dokumenty. Bolo by zaiste veľmi zaujímavé, ak by sa Peter Košč vrátil na Slovensko a konečne objasnil svoje stretnutia s Lipšicom. Počas svojich verejných vystúpení ho k tomu v nedávnej minulosti vyzýval aj Robert Fico.

Je viac ako jasné, prečo Lipšic a jeho spriaznené osoby z ÚŠP a NAKA považovali Košča za svojho úhlavného nepriateľa a hlavu temných síl. Poslúžiť im mohol buď na slobode v zahraničí alebo v base na Slovensku. V každom prípade ho potrebovali udržať pod tlakom vykonštruovaných trestných stíhaní. Tie stáli na pochybných kajúcnikoch alebo rovno na nepriamych akože svedectvách čurillovcov. Košč je jednoducho Lipšicove slabé miesto.

Daniel Lipšic je výnimočný úkaz, ktorý sa aj napriek všetkým svojim hriechom a prešľapom vždy dokázal prekľučkovať tam, kam chcel. Pri podobných manévroch je však potrebná veľmi ohybná chrbtica a takou zjavne disponuje. Jedno slovenské príslovie však hovorí, že po vodu sa chodí dovtedy, pokým sa krčah nerozbije. Pevne dúfame, že časový úsek do rozbitia už v prípade Lipšica nebude trvať dlho. Obetí jeho zlyhaní už bolo naozaj dosť.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.