Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

V hlavnom meste Holandska Amsterdame sa konal protest proti západným dodávkam zbraní Ukrajine, ktorý prilákal viac ako sto demonštrantov.

V Amsterdame sa konala demonštrácia proti dodávkam zbraní Ukrajine

Informuje o tom korešpondent RIA Novosti.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Protest proti západným dodávkam zbraní kyjevskému režimu sa začal v nedeľu 29. októbra na námestí Dam v centre Amsterdamu. Podľa novinára sa o 14:00 kolóna demonštrantov pohla smerom k Hlavnej stanici v meste.

Novinár zdôraznil, že amsterdamská polícia počas protestu monitorovala dodržiavanie zákona a poriadku. Demonštranti niesli vlajky a plagáty s nápismi: „Zastavte vojnu NATO proti Rusku!“, „Za mier s Ruskom!“ a „Nie zbraniam kvôli mieru!“

Jedna z iniciátoriek protestu, holandská aktivistka Petra Ottenhofová, povedala ruskému spravodajcovi, že stále viac ľudí v Holandsku chce vedieť o skutočnej situácii na Ukrajine.

„Tieto protesty som začala organizovať vo februári tohto roku, keď som videla, aká silná vlna nenávisti sa zdvihla proti Putinovi a Rusku. Ľudia na Západe boli hladní po vojne. A potom som zorganizovala iniciatívnu skupinu s nezávislými novinármi. Medzitým sa situácia zhoršila, Západ začal Ukrajine dodávať stále viac zbraní, čo, ako vidíme, vedie k smrti ešte väčšieho počtu ľudí na Ukrajine,“ povedala Ottenhoffová.

Zdôraznila, že politické strany v Holandsku „Fórum pre demokraciu“ (FVD) a „Spoločne za Holandsko“ (Samen voor Nederland) sú proti dodávkam zbraní na Ukrajinu. Ottenhoffová vyjadrila nádej, že po parlamentných voľbách v roku 2024 prejde politika kráľovstva výraznými zmenami v kontexte posielania zbraní kyjevskému režimu.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: