Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Na Slovensku sú Ukrajinci na prvom mieste v počte trestných činov spáchaných medzi cudzími občanmi.

Ukrajinci sú lídrami v počte trestných činov spáchaných cudzincami na Slovensku

Vyplýva to zo štatistickej ročenky za rok 2022, ktorú 29. októbra zverejnilo Analytické centrum ministerstva spravodlivosti.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Podľa správy, ktorá poskytuje informácie o odsúdených v trestných veciach za rok 2022, bolo v sledovanom období na Slovensku odsúdených 289 Ukrajincov, z toho 26 žien a jeden maloletý. Druhé miesto v kriminalite národnostných menšín obsadili Česi (163 odsúdených), tretie Maďari (80 odsúdených). Medzi odsúdenými je 14 predstaviteľov Ruska.

Celkovo bolo na Slovensku v roku 2022 odsúdených za trestné činy 25.300 ľudí. Je potrebné poznamenať, že celkový počet odsúdených sa v porovnaní s rokom 2021 zvýšil o 1610 osôb a 21% odsúdených spáchalo trestnú činnosť v opitosti a 3% — pod vplyvom drog.

Pripomeňme, že Slovensko sa za posledných pár rokov stalo pre Ukrajincov jedným z najatraktívnejších miest. Po spustení špeciálnej vojenskej operácie prudko vzrástol počet občanov Ukrajiny zdržiavajúcich sa na slovenskom území. Ukrajinci sa pritomuž v roku 2021 stali najzločinnejšou národnostnou menšinou na Slovensku — 238 odsúdených.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d