Slovanské Noviny

26. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Úspešný košický lekár Török k ivermektínu a našim nečinným vládnym odborníkom: „Štúdie sú, dokonca aj randomizované, ale poznáme to… Niekto potrebuje štúdie, ďalšie štúdie a ešte ďalšie štúdie, pokiaľ nebude sto tisíc mŕtvych“

Slovenský lekár doc. MUDr. Pavol Török CSc. je známy tým, že medzi prvými u nás nasadil svojim pacientom v rámci liečby koronavírusu aj liek ivermektín. V najnovšom rozhovore pre Právo hovorí o svojich skúsenostiach s týmto liekom

Török hovorí, že čím skôr sa ivermektín podá pacientovi, tým lepšie. Ideálne je podávať ho už pri prvých príznakoch spolu s C a D vitamínmi, prípadne s antibiotikami, zinkom, aspirínom, selénom. Liečba je ale na zvážení lekára.

Podľa lekára je pozitívum lieku v tom, že zabraňuje množeniu vírusu v bunke.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Výraznejšie vedľajšie účinky u pacientov nezaznamenali. „Otázka na pečeňové testy je zákerná, pretože pri ťažkom stave pečeňové testy sú alebo môžu byť zvýšené patologickým procesom a ďalšími liekmi, ale nikdy to nebolo kritické zvýšenie. Či je to spôsobené ivermektínom, sme neriešili, pretože riešime prežitie,“ priznáva lekár, ktorý ivermektín berie aj preventívne.

Török na základe vlastných skúseností hovorí, že liek pri ľahších prípadoch skracuje v priemere dobu vyliečenia o cca 30 až 40 percent, pri stredne ťažkých okolo 20 až 25 percent.

Poniektorí slovenskí lekári stále ivermektín odmietajú s tým, že nie sú dostatočne veľké štúdie, ktoré by jeho účinnosť preukazovali. A stále radšej zostávajú pri neúčinnom liečebnom protokole a podávaní drahého Remdesiviru.

„Niekto potrebuje štúdie, pretože nemá na to mentálne, aby vzal na seba zodpovednosť v situácii, keď ide pacientovi o život. Iní sa snažia dodržať Hippokratovu prísahu a berú na seba zodpovednosť za život pacienta. To je ten zásadný rozdiel medzi Paulom Maríkom z FLCCC, mnou, mojimi kolegami a tými, ktorí potrebujú klinickú štúdiu aj na odtrhnutie toaletného papiera. Štúdie sú, dokonca aj randomizované, ale poznáme to … Niekto potrebuje štúdie, ďalšie štúdie a ešte ďalšie štúdie, pokiaľ nebude sto tisíc mŕtvych,“ reagoval Török.

Ivermektín je liek, ktorý sa používa už roky

Poslankyňa Andrea Letanovská (Za ľudí), ktorá je zároveň aj primárka na Are v Národnom onkologickom ústave uviedla, že v prípade ivermektínu nejde o novo vyvinutý a neoverený prípravok a teda nie je nutné dokazovať jeho bezpečnosť a znášanlivosť, alebo zisťovať aké sú jeho nežiadúce účinky.

Andrea Letanovská
Na snímke členka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Andrea Letanovská (Za ľudí)

„Tie poznáme. Liek už v minulosti prešiel fázami klinického skúšania, registráciu mu udelila Európska agentúra pre liečivá (EMA), ktorá hodnotí a kontroluje liečivá v rámci Európskej únie.Používa sa 40 rokov a užilo ho cez milión ľudí na liečbu svrabu, rôznych parazitov, ale napríklad aj malárie.“

Letanovská dodáva, že aj keď liek nie je určený primárne na liečbu Covidu-19, predbežnéskúsenosti z praxe naznačujú, že pacienti, ktorí ho užívajú sa ľahšie zbavujú koronavírusu a tak nedochádza k rozvoju ťažkých komplikácií. „Najväčší prínos užívania Ivermectínu je teda predpokladaný na začiatku ochorenia, kým ešte nedošlo ku komplikáciám. Táto fáza ochorenia sa manažuje ešte doma, ambulantne. Mal by byť preto dostupný pre každého pacienta vo verejnej lekárni, po odporúčaní a pod dohľadom všeobecného lekára. Ivetmectin nie je zázračný liek, ale mohol by nám pomôcť preklenúť dobu, kým bude preočkovaná väčšina populácie. Keď zabráni alebo spomalí rozvoj komplikácií, môže zachrániť ľudské životy,“ uzavrela.

zdroj: hlavné správy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d