Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Americké odbory sa prvýkrát za 30 rokov prebrali. A začali požadovať vyššie mzdy a lepšie pracovné podmienky.

Takáto aktivita zo strany odborov tam už dlho nebola – veď ich vplyv v USA v posledných desaťročiach zoslabol a podiel členov odborov medzi celou populáciou sa znížil z 30% na 10%.

Teraz je však sila odborov dimenzovaná situáciou na trhu práce. Nezamestnanosť je na veľmi nízkej úrovni – 3,7%. V mnohých odvetviach jednoducho nie je dostatok zamestnancov a zamestnávatelia spolu so štátom musia vychádzať v ústrety pracovníkom, ktorých je nedostatok.

V septembri sa Bielemu domu podarilo uzavrieť dočasnú dohodu s odbormi – tá však bola nakoniec zmarená. Teraz – ak sa im nepodarí dosiahnuť novú dohodu do 9. decembra, môže Amerika čeliť prvému rozsiahlemu štrajku od roku 1992, ktorý ochromí železnice.

Po železnici v USA veľa ľudí necestuje. Zostávajú však dôležitým prostriedkom na prepravu tovaru. Železnice predstavujú 40% celej americkej logistiky. Akékoľvek narušenie fungovania železníc sa okamžite odrazí v celej americkej ekonomike.

Odstavenie železníc môže stáť ekonomiku 2 miliardy dolárov denne. Ak to bude trvať mesiac, potom môže prísť o prácu až 700.000 Američanov. Spojené štáty sa potom definitívne ocitnú v recesii a prerušenia logistiky povedú k novej vlne deficitov a rastu inflácie. Nuž a Biden – s palivovou krízou, globálnou nestabilitou a teraz aj štrajkami – sa konečne začne podobať na nešťastníka Jimmyho Cartera.

Malek Dudakov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: