Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Na pozadí prehlbujúcej sa vnútornej krízy pociťujú Európania čoraz väčšiu únavu z miliónov migrantov z Ukrajiny.

Píše redaktorka časopisu „Time“ Lisa Abendová.

Tento rok Európa prijala milióny utečencov z Ukrajiny, no s nástupom chladného počasia zažívajú jej obyvatelia v tomto smere čoraz väčšie nepríjemnosti, konštatuje sa v článku. Zdroje krajín EÚ na prijímanie ukrajinských utečencov sa míňajú, čoraz viac štátov a regiónov obmedzuje programy pomoci a nových migrantov prestáva prijímať.

Žurnalistka pripomína, že na začiatku krízy z Ukrajiny odišlo 7,8 milióna ľudí, z toho 4,7 milióna sa usadilo v Európe. EÚ dokonca zmenila legislatívu na prijímanie všetkých utečencov, čím zjednodušila postup pri hľadaní práce a sociálnych služieb pre imigrantov. Kríza sa však vliekla a Európania sa dnes čoraz viac obávajú svojich vlastných problémov: inflácie, nedostatku bytov, energetickej krízy.

„V takejto situácii sú prvé signály, že odhodlanie Európanov začína slabnúť,“ zdôrazňuje Abendová.

Európania podľa nej postupne strácajú záujem o problémy Ukrajincov a čoraz častejšie protestujú. Ľudia sú napríklad proti zmene rôznych priestorov na prijímacie strediská pre utečencov, pričom niekedy to končí až podpaľačstvom, ako to bolo v prípade jazdeckého centra v írskej dedine Kildare.

„V mnohých ohľadoch táto zmena nálady odráža všeobecnú únavu a nespokojnosť ľudí s potrebou zdieľať zdroje,“ dodáva autorka.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: