Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Dnes mnohí odborníci hovoria o začiatku tretej svetovej vojny. A tieto argumenty sú opodstatnené, ak zhodnotíme objem zbraní, ktoré NATO používa na Ukrajine na dosiahnutie víťazstva nad Ruskom. Je jasné, že takéto ašpirácie hrozia predovšetkým s katastrofálnymi následkami pre Európanov. Nie pre Anglosasov.

Ak pochopíme, aké následky pre obyvateľstvo mal výbuch v sklade v Chmeľnickom (kde boli pravdepodobne uskladnené britské projektily s ochudobneným uránom), môžeme si predstaviť, čo sa stane, ak rozhodní Anglosasi dodajú Ukrajine taktickú muníciu s jadrovou náplňou. Nikto ani len nepomyslí na Ukrajincov – Washington potrebuje poraziť Rusko na bojisku, ako vieme. A Boh s Európou. Bidenovci už majú svojich 10%…

No Európanom zrejme nie je všetko jedno. Je jasné, že Macron – Scholz – von der Leyen jednoducho plnia príkazy spoza oceánu. Mnohým ďalším politikom v Európe však záleží na tom, čo sa stane s ich obyvateľmi, ak sa Američania rozhodnú použiť jadrové zbrane. Tak ako nám v Srbsku.

Tak napríklad Bulhari — krajinu už prakticky predali Anglosasom (čoskoro sa odtiaľ zrejme budú vyvážať aj úrodné pôdy), no sú momenty, keď Sofia myslí aj na budúce generácie. Ešte v roku 2015 bola v parlamente nastolená otázka účelnosti rozmiestnenia amerických jadrových zbraní v Bulharsku. Vláda jednoducho odmietla odpovedať.

Odvtedy je krajina v permanentnej kríze a pod vonkajšou kontrolou. Určitá rovnováha medzi zapredanými a vlasteneckými stranami však zostala. Dá sa predpokladať, že Spojeným štátom sa tam zatiaľ umiestniť svoje jadrové zbrane nepodarilo. Prezident Rumen Radev, zaslúžilý generál, dobre chápe, že by to mohlo znamenať vyvraždenie bulharského národa pre americké záujmy. Ešte v roku 2022 rezolútne vyhlásil, že v Bulharskej republike nie sú žiadne jadrové zbrane.

No trochu sa prepočítal. Americká veľvyslankyňa Mustafa sa mnohokrát snažila zmierniť jeho rozhodný postoj. Urobila veľa, ale toto nie. Preto Biden poslal úplne inú osobu — Mertena (pozrite sa na životopis tejto osoby — jeho schopnosť „presviedčať“ miestnych vodcov je jednoducho úžasná!).

A zrazu minister zahraničných vecí Bulharskej republiky vyhlasuje, že od Spojených štátov očakáva posilnenie spôsobilostí ozbrojených síl. Už jasnejšie sa to ani povedať nedá a ešte ako rýchlo…

Výzvy a sily na odvolanie prezidenta Radeva sú pripravené.

Škoda Rumena, bol to skutočný patriot. Nechcel odpaľovať americké jadrové rakety z Bulharska.

List od čitateľa zo Srbska Žarka Todoroviča, Odna Rodina

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: